rondos
04.03.12,09:47
Dobrý deň,
vyplácame prémiu z nadzisku za rok 2011, chcem sa spýtatť, či je to príjem nepravidelný alebo to môýem dať ako prémiu vo výplate a do výkazu za pravidelný ríjem. Má niekto stýmto skúsenosť ?:confused::confused:
Tweety
04.03.12,08:48
Len tak neskromná otázka: čo je to nadzisk?
rondos
04.03.12,10:06
nadzisk je čiastka, ktorá bola vyjázaná nad stanovený zisk, čiže motivácia pre zamestnancov.
Mila123
04.03.12,10:30
tá čiastka, kt. budete vyplácať zamestnancom nebude mzdový náklad spoločnosti?
KEJKA
04.03.12,11:00
Dobrý deň,
vyplácame prémiu z nadzisku za rok 2011, chcem sa spýtatť, či je to príjem nepravidelný alebo to môýem dať ako prémiu vo výplate a do výkazu za pravidelný ríjem. Má niekto stýmto skúsenosť ?:confused::confused:
treba si to najskôr pomenovať vo firme, o čo ide. Ja tipujem , že ide o mimoriadnu, ročnú odmenu, ktorá sa vypláca zamestnancom na základe splnených ukazovateľov.
Potom ide o "normálnu" mzdu a jej spracovanie včítane odvodov.
Dáša_
04.03.12,11:18
ja som zažila aj taký prípad, že zamestnanci mali sľúbenú odmenu nejakým percentom zo zisku firmu. A potom sme zložitým spôsobom počítali. Mali sme zisk firmy po zdanení (zatiaľ iba vypočítaný) - z toho sme počítali, kto má nárok na akú odmenu, ku tomu prísušné odmeny. To všetko sme zakalkulovali do nakládov starého roka. Zaúčtovali, znova vypočítali hospodársky výsledok a daň. Bolo to celkom komplikované, lebo každý zamestnanec mal v zmluve iné percento z čistého ročného zisku.

Mali sme na to vymysleny velmi komplikovaný vzorec, lebo vlastne ten čistý zisk ovplyvňovala aj vyplatená odmena, ktorú sme počitali.... Keď sa vzorec vymyslel, potom to už bola brnkačka :)

ale myslím, že otázka sa týkala iného :)
rondos
04.03.12,12:26
treba si to najskôr pomenovať vo firme, o čo ide. Ja tipujem , že ide o mimoriadnu, ročnú odmenu, ktorá sa vypláca zamestnancom na základe splnených ukazovateľov.
Potom ide o "normálnu" mzdu a jej spracovanie včítane odvodov.


Áno je to tak, je to vlastne ročná odmena, ktorá bude vyplatená na základe splnemých ukazovateľov a to je nadzisk, čiže nejaká čiastka, ktorá bude nad stanovený zisk spoločnosti, z ktorej bude vyplatené určité %. Dá sa to považoavť tak. Ide mi o to, či nemusím túto odmenu robiť ako nepravidelný príjem ( to by som nechcela).
rondos
04.03.12,12:27
čiastka bude mzdový náklad, bola na ňu robená aj rezerva.
Mila123
04.03.12,12:29
Áno je to tak, je to vlastne ročná odmena, ktorá bude vyplatená na základe splnemých ukazovateľov a to je nadzisk, čiže nejaká čiastka, ktorá bude nad stanovený zisk spoločnosti, z ktorej bude vyplatené určité %. Dá sa to považoavť tak. Ide mi o to, či nemusím túto odmenu robiť ako nepravidelný príjem ( to by som nechcela).

nepravidelný príjem je v prípade konateľov , kt. nemajú každý mesiac , previdelne odmenu za svoju činnosť...iní nie.....
a ak tie odmeny nie sú vyplácané zo zisku spoločnosti, tak potom je to riadna, či mimoriadna odmena či prémie (ročné? polročné a pod.) zdaňovanie a platenie fondov ako pri mzde..........
rondos
04.03.12,12:48
ďakujem, ja som to tak aj nahodila, len som si to potrebovala potvrdiť.