kuzmin
04.03.12,09:52
Dobrý deň poraďáci,
veľmi by som vás chcela poprosiť o radu ako na to. Môj zatiaľ ešte manžel žije a býva v Anglicku, čaká nás posledné rozvodové pojednávanie, dozvedela som sa, že právnik ktorý ho zastupoval na Slovensku vypovedal splnomocenstvo, tým pádom už nemá zastúpenie na súde. Vyjadrenie- ako záverečnú reč ale právnik ešte súdu doručil. Teraz by ma zaujímalo, ak súd už nebude písomnosť posielať právnikovi, ale na jeho adresu trvalého pobytu, čo je na slovensku, môžem poskytnúť adresu prechodného pobytu v anglicku súdu? Lenže čo ak sa vráti zásielka ako nedoručená? Kedy nadobudne potom rozsudok právoplatnosť....
draik
04.03.12,10:44
Súdu uveďte, že podľa Vašich informácií sa protistrana nezdržuje na adrese trvalého pobytu a udajte adresu v cudzine. Súd sa mu buď pokúsi doručiť zásielku do cudziny alebo mu ustanoví opatrovníka.
kuzmin
04.03.12,13:44
Ďakujem za odpoveď, lenže v jeho prípade by som trvala na tom, aby mu súd ustanovil opatrovníka, neverím totiž tomu, že bude schopný prebrať zásielky čo sa týka slovenského súdu. Čo ak nepreberie zásielku, a neodvolá sa aj tak nadobudne rozsudok právoplatnosť???
Na jeho neochotu spolupracovať doplácajú len deti.