reddwarf
04.03.12,15:30
Zdravím, vedel by mi niekto poradiť ohľadom vydania DIČ a IČ DPH? 7.2.2012 mi bolo vydané osvedčenie o živnostenskom podnikaní pričom začiatok podnikania je 13.2.2012. Dodnes mi DIČ nebolo doručené. Viem že žiadosť podáva automaticky živnostenský úrad a.t.ď. je to už druhá živnosť ktorú som zakladal. Pri prvej pred rokom mi DIČ vydali do 7 dní. Potrebujem to súrne, v podstate už aj včera bolo neskoro.... Ak mám správne informácie tak DÚ ma na vydanie DIČ lehotu 30 dní. Je možné nejakým spôsobom urýchliť vydanie DIČ? Viem že to súvisí s aktuálnym problémom s informačnom systéme DÚ ale koho to má zaujímať? Ja platím vedenie účtu, odvody a oni majú čas. Keď podnikateľ s niečim mešká dobre že ho nezožerú a keď meškajú oni tak je všetko v poriadku? Kvôli nim som bez príjmov a potrebujem to čo najskôr. Je možné prípadne pri prekročení tejto lehoty žalovať daňový úrad? Ďakujem.
veronikasad
04.03.12,14:36
DIČ SZČO sa nemení, budeš mať to isté.

Prvú živnosť si mal zrušenú, alebo si si len teraz pridával nový predmet podnikania ?

Žiadosť ŽU nepodáva automaticky, iba ak o ňu živnostník požiada - ak chce SZČO vydanie "kartičky" urýchliť, vybavuje si registráciu sám na DU.
reddwarf
04.03.12,14:39
DIČ SZČO sa nemení, budeš mať to isté.

Prvú živnosť si mal zrušenú, alebo si si len teraz pridával nový predmet podnikania ?

Žiadosť ŽU nepodáva automaticky, iba ak o ňu živnostník požiada - ak chce SZČO vydanie "kartičky" urýchliť, vybavuje si registráciu sám na DU.

No prvú som nemal na seba, to som vtedy pomáhal vybaviť známemu takže mám v tom nejaký prehľad.

Pani na živnostenskom mi povedala že oni to odošlu za mňa. Ak žiadosť podali oni a pôjdem teraz aj ja osobne je to zle? Logicky mi z toho vyplýva že im prvá žiadosť neprišla, teda ak podám jednu písomne priamo na DÚ?
veronikasad
04.03.12,14:41
No prvú som nemal na seba, to som vtedy pomáhal vybaviť známemu takže mám v tom nejaký prehľad.

Pani na živnostenskom mi povedala že oni to odošlu za mňa. Ak žiadosť podali oni a pôjdem teraz aj ja osobne je to zle? Logicky mi z toho vyplýva že im prvá žiadosť neprišla, teda ak podám jednu písomne priamo na DÚ?
Choď sa osobne informovať ku správcovi dane na prísl. DU. Niekedy to urýchli vybavenie ...
reddwarf
04.03.12,14:52
Choď sa osobne informovať ku správcovi dane na prísl. DU. Niekedy to urýchli vybavenie ...

Ok, tak ja tam teda zajdem v utorok. Ďakujem
veronikasad
04.03.12,14:52
Ok, tak ja tam teda zajdem v utorok. Ďakujem
len pondelok a stredu - ostatné dni sú nestránkové
Mila123
04.03.12,14:54
>> [01.02.2012] - ÚRADNÉ HODINY DÚ

S účinnosťou od 1. 2. 2012 sa úradné hodiny na daňových úradoch, pobočkách a kontaktných miestach menia nasledovne :



Pondelok:
8:00 - 16:00


Utorok:
8:00 - 16:00


Streda:
8:00 - 17:00


Štvrtok:
8:00 - 16:00


Piatok:
8:00 - 14:00



Finančná správa tak plní požiadavku mnohých daňových subjektov posunúť úradné hodiny o hodinu skôr a zároveň zohľadňuje skúsenosti riaditeľov DÚ ktoré ukázali, že úradné hodiny v klientskych zónach DÚ a aj na pobočkách DÚ a kontaktných miestach DÚ sú subjektami po 16.00 hod. využívané minimálne. (zo stránky drsr.sk)
veronikasad
04.03.12,14:56
>> [01.02.2012] - ÚRADNÉ HODINY DÚ


S účinnosťou od 1. 2. 2012 sa úradné hodiny na daňových úradoch, pobočkách a kontaktných miestach menia nasledovne :



Pondelok:
8:00 - 16:00


Utorok:
8:00 - 16:00


Streda:
8:00 - 17:00


Štvrtok:
8:00 - 16:00


Piatok:
8:00 - 14:00


Finančná správa tak plní požiadavku mnohých daňových subjektov posunúť úradné hodiny o hodinu skôr a zároveň zohľadňuje skúsenosti riaditeľov DÚ ktoré ukázali, že úradné hodiny v klientskych zónach DÚ a aj na pobočkách DÚ a kontaktných miestach DÚ sú subjektami po 16.00 hod. využívané minimálne. (zo stránky drsr.sk)


no neviem, aj ja som si myslela, že každý deň - vyviedli ma naposledy z omylu pri vybavovaní elektronickej registrácie ...

V týchto hodinách funguje len podatelňa.
reddwarf
04.03.12,15:02
Zabudol som na to, ďakujem za upozornenie.