Lubica3
05.02.06,15:14
Pomóc, objavila som v Alfe tlačítko "úpravy" a akosi zbrkle som si zoradila peňažný denník podľa dátumu, samozrejme aj s prečíslovaním a teraz lapám po vzduchu, lebo mám za celý rok vytlačené 2 šanony pokladničných dokladov, na ktorých je uvedené číslo z PD a po tejto "úprave" je úplne iné! Dá sa to zvrátiť naspäť, samozrejme, že zálohu mám starú pol roka a spätne sa mi to nahadzovať nechce...? Uvažujem správne, že pri kontrole by to považovali za nepreukazné ?
Dana7
05.02.06,14:16
Ahoj, pokiaľ viem zvrátiť sa to nedá, ale radšej by som si zavolala na hot-line priamo do Krosu, možno ti poradia nejakú fintu.
Držím palce.
Dana
Manual
05.02.06,18:50
Pomóc, objavila som v Alfe tlačítko "úpravy" a akosi zbrkle som si zoradila peňažný denník podľa dátumu, samozrejme aj s prečíslovaním a teraz lapám po vzduchu, lebo mám za celý rok vytlačené 2 šanony pokladničných dokladov, na ktorých je uvedené číslo z PD a po tejto "úprave" je úplne iné! Dá sa to zvrátiť naspäť, samozrejme, že zálohu mám starú pol roka a spätne sa mi to nahadzovať nechce...? Uvažujem správne, že pri kontrole by to považovali za nepreukazné ?
Volaj do Krosu ale asi to bude márne, lebo SW to prepísal podla "zbrklého" pokynu. Asi to budeš musieť prečíslovať podľa toho ako to už máš vytlačené. To sa jedná len o pokladňu, snáď sa to dá prečíslovať za 2 dni. Iné ti nezostáva. Držím palce.:)
Lubica3
05.02.06,19:29
Ďakujem Vám za odpovede a spoluúčasť, Manual, myslíš, že sa to dá ručne spätne meniť - čísla v PD? Tie sú tam zabetónované, ale asi tak, že na to miesto nahodím ten pôvodný poklad.doklad a ten čo tam bol prečíslovaný, ten zas niekde inde - to bude hrozný guláš?!! To je tak, keď v nedeľu človek radšej nejde korčulovať s deťmi ale doháňa robotu.
Manual
05.02.06,19:55
Ďakujem Vám za odpovede a spoluúčasť, Manual, myslíš, že sa to dá ručne spätne meniť - čísla v PD? Tie sú tam zabetónované, ale asi tak, že na to miesto nahodím ten pôvodný poklad.doklad a ten čo tam bol prečíslovaný, ten zas niekde inde - to bude hrozný guláš?!! To je tak, keď v nedeľu človek radšej nejde korčulovať s deťmi ale doháňa robotu. Samozrejme že sa dá, myslím to tak, že šanon budeš mať na "kolenách" a v Alfe opravovať čísla VPD a PPD to znamená len preklikávať, aby si v PC mala také čísla ako máš už vytlačené a založené v šanone. Tam už nič neúčtuješ len "búchaš" na ENTER. Prakticky každý zápis v PD čo máš cez pokladňu dáš oprav a prepíšeš číslo PPD a VPD na také aké potrebuješ.
Ja zálohujem na HDD a USB aj 3x za deň aj po každej vystavenej faktúre. Už som sa raz popálil ale u teba je to podstatne viac.
Lubica3
05.02.06,20:08
Bože, viem, že je už dosť neskoro, ale prosím priateľu, nechytám sa ako by som sa mohla preklikať tými opravami. Napr. ako dostanem V-056, ktorý bol pôvodne položkou 212 a teraz je v poradí 187 /bežne najprv naúčtujem celý mesiac banku a potom mesiac pokladňu, čo sa teraz prelialo cez seba/... Vopred ďakujem za polopatistický návod.
Manual
05.02.06,20:20
Bože, viem, že je už dosť neskoro, ale prosím priateľu, nechytám sa ako by som sa mohla preklikať tými opravami. Napr. ako dostanem V-056, ktorý bol pôvodne položkou 212 a teraz je v poradí 187 /bežne najprv naúčtujem celý mesiac banku a potom mesiac pokladňu, čo sa teraz prelialo cez seba/... Vopred ďakujem za polopatistický návod. No je neskoro, ale niečo sa ešte dá. Ak si účtovala, tak si určite mala zoradené doklady podľa datumu. To znamená že datumovo je to v poriadku aj teraz. Ak si dáš v PD OPRAV nejaký zápis, tam máš aj čas zaúčtovania. Totiš Alfa zoraďuje podľa datumu aj podľa času. Ak máš napr. 5.1.2005 5 zápisov cez pokladňu a prvý si zaúčtovaqla napr. 8:05:55 a druhý o 8:09:15 atď. tak ti ich takto aj časovo zoradí. Podľa mňa asi bude stačiť len to časovo zoradiť. Ak máš vytlačené v šanone napr. 15.5.05 ako prvý doklad v tomto dni V-187, a druhý 15.5.05 V-188 atď a v skutočnosti to máš sprehádzané tak že V187 máš v dni 15.5.05 napr. piaty v poradí a tak má číslo V-191 tak v PD cez OPRAV uprav čas zápisu aby sa ti to číslo čo máš v šanone dostalo tiež na prvé miesto v príslušnom dni, musíš ho zaúčtovať časovo ako prvý.
Takto si to vyskúšaj na 3-5 dňoch a malo by to ísť. Možno to píšem zložito ale je to v praxi jednoduché.
Doplním:
Po zaúčtovaní mesiaca, pred zálohovaním si vždy dám zoradiť podľa datumu a prečíslovať VPD, PPD, ID a až potom zálohujem a mám istotu, keby som aj omylom stlačil prečíslovanie, tak sa mi už nič neprečísluje.
Lubica3
05.02.06,20:24
Ďakujem za bleskové odpovede, dnes už padám na držku, zajtra s čerstvou makovicou to snáď zvládnem vďaka tebe. Ešte raz obrovské dík a bod.
Manual
05.02.06,20:26
Z
Ďakujem za bleskové odpovede, dnes už padám na držku, zajtra s čerstvou makovicou to snáď zvládnem vďaka tebe. Ešte raz obrovské dík a bod.
Zajtra ak máš záujem môžeme pokračovať:)
bef
05.02.06,20:35
Ak máš robené pravidelné zálohy skús sa vrátiť. Ak nie, možno by bolo rýchlejšie vytlačiť nanovo príjmové a výdavkové doklady ako všetko prečíslovávať. Pracné je aj jedno aj druhé.

Ráno je mudrejšie. Skús sa nato vyspať. Zajtra to zvládneš. :)
Heni
05.02.06,20:42
... samozrejme, že zálohu mám starú pol roka a spätne sa mi to nahadzovať nechce...
Lubi, tvoja ručne zadaná záloha je síce stará pol roka, ale program zakaždým (myslím že denne) robí automaticky svoje zálohy, sú v:
C:\meno zložky\ALFA\DATA\ARCHIV\firma a tu ked to otvoríš, tak máš zálohy podľa dátumu v tvare rok/mesiac/deň - tak by si mala nájsť aj tú zálohu - napr. deň pred nešťastným prečíslovaním...
Lubica3
06.02.06,08:41
Áno, priatelia, heuréka! To bola tá správna rada Heni, ďakujem, už to mám späť. Všetkým želám krásny deň a veľká vďaka.
Heni
07.02.06,14:47
Áno, priatelia, heuréka! To bola tá správna rada Heni, ďakujem, už to mám späť. Všetkým želám krásny deň a veľká vďaka.
:) som rada ;)