Janka4110
04.03.12,17:39
Pokusame sa nájsť strateného brata mojej mamy. Kedže ich bolo 11 surodencov a rodina velmi chudobna, mama mojej mamy sa rozhodla toho posledneho syna dať na adopciu a aj si ho adoptovala jedna rodina. Lenže mama, ani jej surodenci sa nikdy nedozvedeli kam ich braček ide. Teraz sa pokuša moja mama strateneho brata najsť, ale neovlada internet tak poprosila mna nech niekam napisem aby ludia dobrý poradili kde má začať. Vie totiž iba meno a dátum narodenia brata, kedže mama im nikdy nič nepovedala. Da sa niečo robiť? Poradte ak viete kam sa obrátiť. Za svoju maminku vám dakujem.:)
terezamaria
04.03.12,16:45
Pokusame sa nájsť strateného brata mojej mamy. Kedže ich bolo 11 surodencov a rodina velmi chudobna, mama mojej mamy sa rozhodla toho posledneho syna dať na adopciu a aj si ho adoptovala jedna rodina. Lenže mama, ani jej surodenci sa nikdy nedozvedeli kam ich braček ide. Teraz sa pokuša moja mama strateneho brata najsť, ale neovlada internet tak poprosila mna nech niekam napisem aby ludia dobrý poradili kde má začať. Vie totiž iba meno a dátum narodenia brata, kedže mama im nikdy nič nepovedala. Da sa niečo robiť? Poradte ak viete kam sa obrátiť. Za svoju maminku vám dakujem.:)
Ja by om to riešila formou " Pošty pre Teba ". Napíš do STV, určite Ťa budú kontaktovať. Pre istotu môžeš napísať hneď celý príbeh, aspoň budeš hneď vedieť, či Ťa zaradia do svojho programu. Majú úplne iné možnosti pátrania, na konci každej relácie uverejňujú mená tých, ktorých hľadajú. Možno sa maminkin syn ozve...ktovie.
svetlik
04.03.12,16:56
Pokusame sa nájsť strateného brata mojej mamy. Kedže ich bolo 11 surodencov a rodina velmi chudobna, mama mojej mamy sa rozhodla toho posledneho syna dať na adopciu a aj si ho adoptovala jedna rodina. Lenže mama, ani jej surodenci sa nikdy nedozvedeli kam ich braček ide. Teraz sa pokuša moja mama strateneho brata najsť, ale neovlada internet tak poprosila mna nech niekam napisem aby ludia dobrý poradili kde má začať. Vie totiž iba meno a dátum narodenia brata, kedže mama im nikdy nič nepovedala. Da sa niečo robiť? Poradte ak viete kam sa obrátiť. Za svoju maminku vám dakujem.:)

Ak viete meno, datum narodenia, rodicov mozno by sa to dalo cez register obyvatelov v BB (aj ked bez priezviska som to este neskusal), ale napr. raz som zistil len cez meno a priezvisko, bez datumu narodenia ci rod. cisla a s menom pribuznej osoby potrebne udaje. Kolok stoji 3 eur, ja by som to skusil.
kopretinka
07.03.12,11:02
ErinErin
07.03.12,12:08
http://www.redcross.sk/en/co-robime/patracia-sluzba/

Domnievam sa, že adopciou po právnej stránke človek prestáva byť príbuzným.
Janka4110
26.06.12,07:15
dakujem za radu ale mama ani ostatní jej súrodenci nechcú aby to bolo medializované. Je júl, ale žiaľ nedali sa presvedčiť aj ked je to možno najlepšie riešenie. Ale vďaka :-)
Janka4110
26.06.12,07:17
Mama vie iba meno a dátum narodenia. Keďže jej bolo všetko zatajené, nevieme vôbec nič. Pomaly začínam uvažovať, či to má vôbec zmysel, ale mama sa nechce vzdať pátrania. Ďakujeme :-)