bambu
05.03.12,07:59
Dobry den potrebujem poradit minuli rok som pracovala dva mesiace potom som bola na urade prace(bez podpori) a od 27.9.2011 som na materskej. musim si podat danove priznanie? za tie mesiace co som pracovala mi stiahli dan ak budem podavat musim zapocitat aj matersku? aky doklad mam potom dat na DU? moze si otec dietata uplatnit danovy bonus ak niesme manzelia?
tictac7
05.03.12,07:09
- materská sa nezdaňuje
- podáš DP len z príjmu zo zamestnania, neuvádzaš síce výšku príjmu, ale oplatí sa Ti podať - dostaneš späť zaplatené dane
pracujuci
05.03.12,08:21
Tiež som bol zamestnaný do 30.6.2011 a potom až do konca roka nezamestnaný.
Do DP za rok 2011 ani neuvádzam sociálne dávky vyplácané ako podporu v nezamestnanosti?
Ak ich uvádzam
- aký typ DP mám podať (typ A alebo B)?
- v akom oddiely / paragrafe DP?
- na základe čoho? Potrebujem papier z úradu práce alebo soc. poisťovne? Mám ich požiadať alebo ho posielajú automaticky?

Ďakujem
tictac7
05.03.12,12:09
Tiež som bol zamestnaný do 30.6.2011 a potom až do konca roka nezamestnaný.
Do DP za rok 2011 ani neuvádzam sociálne dávky vyplácané ako podporu v nezamestnanosti?
Ak ich uvádzam
- aký typ DP mám podať (typ A alebo B)?


- v akom oddiely / paragrafe DP?
- na základe čoho? Potrebujem papier z úradu práce alebo soc. poisťovne? Mám ich požiadať alebo ho posielajú automaticky?

Ďakujem

Podávaš si DP typ A na základe potvrdenia od zamestnávateľa. Podpora, ani iné sociálne dávky nie sú predmetom dane z príjmu, preto ich nikde neuvádzaš, ani žiadne potvrdenia nedokladuješ. Tvojou prílohou k DP bude len potvrdenie o príjme od zamestnávateľa.
Xanti
05.03.12,12:12
Pracujuci,
ja len doplním, môžeš do poznámok napísať že si v evidencii UP od 7/2011
pracujuci
05.03.12,16:46
tictac, Xanti,
Ďakujem:)