babenko1
05.02.06,16:00
Ahojte!
Chcela by som sa opýtať, či v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2003 sa musela vyplňovať časť III.
Mám taký dojem, že táto povinnosť vypisovať všetkých zamestnancov, ktorým bola vyplatená a zrazená daň a spravené ročné zúčtovanie, sa týkala až od roku 2004.
Kto by mi to vedel potvrdiť?
Denda
05.02.06,15:03
Ahojte!
Chcela by som sa opýtať, či v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2003 sa musela vyplňovať časť III.
Mám taký dojem, že táto povinnosť vypisovať všetkých zamestnancov, ktorým bola vyplatená a zrazená daň a spravené ročné zúčtovanie, sa týkala až od roku 2004.
Kto by mi to vedel potvrdiť?
Za rok 2003 sa takisto vypisovali celkové príjmy zamestnancov, základy dane,zrazené preddavky a nedoplatky alebo preplatky z ročného zúčtovania, ak im bolo vykonané.
Bol len iný vzor hlásenia.
babenko1
05.02.06,15:08
A ked ani jednému zamestnancovi som nerobila ročné zúčtovanie?? Nakoľko mali aj iné príjmy a museli podávať každý daňové priznanie typu B
Denda
05.02.06,15:10
A ked ani jednému zamestnancovi som nerobila ročné zúčtovanie?? Nakoľko mali aj iné príjmy a museli podávať každý daňové priznanie typu B
Iné príjmy máte na mysli z podnikania atď...?
endrju
05.02.06,15:11
Ahojte!
Chcela by som sa opýtať, či v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2003 sa musela vyplňovať časť III.
Mám taký dojem, že táto povinnosť vypisovať všetkých zamestnancov, ktorým bola vyplatená a zrazená daň a spravené ročné zúčtovanie, sa týkala až od roku 2004.
Kto by mi to vedel potvrdiť?
III. časť hlásenia sa vyplňovala už aj za zdaňovacie obdobie 2001. Vtedy sa však uvádzali iba zamestnanci, ktorým bolo vykonané ročné zúčtovanie. Ostatní mali povinnosť podať si daňové priznanie.
Všetci zamestnanci s príjmom zo závislej činnosti podliehajúcim dani sa uvádzajú asi až od roku 2004. Musel by som si to ale pohľadať v historických materiáloch. Nepamätám si to presne.

Dodatok, 5.2.2006, 17:35 - 18:10:

Našiel som v archíve Finančného spravodajcu 1/2003.
Už za zdaňovacie obdobie 2002 bola povinnosť uviesť v časti III. všetkých zamestnancov, ktorým boli vyplatené príjmy zo závislej činnosti podliehajúce plateniu preddavku na daň podľa §41 zákona 366/1999 v znení účinnom k 31.12.2002. (Ne)vykonanie ročného zúčtovania nemalo vplyv na túto povinnosť. Uvádzali sa všetci zamestnanci s takýmito príjmami.
babenko1
05.02.06,15:13
Iné príjmy máte na mysli z podnikania atď...?áno... mali príjmy z podnikania. Preto som ich neuvádzala v tej prílohe, nakoľko som im ani nerobila ročné zúčtovanie...
Denda
05.02.06,15:14
Prikladám tlačivo, kde je príloha:)
babenko1
05.02.06,15:14
III. časť hlásenia sa vyplňovala už aj za zdaňovacie obdobie 2001. Vtedy sa však uvádzali iba zamestnanci, ktorým bolo vykonané ročné zúčtovanie. Ostatní mali povinnosť podať si daňové priznanie.
Všetci zamestnanci s príjmom zo závislej činnosti podliehajúcim dani sa uvádzajú asi až od roku 2004. Musel by som si to ale pohľadať v historických materiáloch. Nepamätám si to presne.Ja si to tiež myslím, že len tým, ktorým sa robilo ročné zúčtovanie, sa tam uvádzali... a až od roku 2004 sa uvádzajú všetci zamestnanci bez ohľadu na to,či sa im robilo roč. zúč. alebo nie.
babenko1
05.02.06,15:15
Prikladám tlačivo, kde je príloha:)Ďakujem.. tie staré tlačivká ešte mám.. Len sa dohadujem s daňovým úradom, že som tam nemala vyplnenú túto časť.. vid vyššie uvádzané dôvody...
Denda
05.02.06,15:19
Ďakujem.. tie staré tlačivká ešte mám.. Len sa dohadujem s daňovým úradom, že som tam nemala vyplnenú túto časť.. vid vyššie uvádzané dôvody...
Ja som nahlasovala všetkých, ktorým bola zrazená daň , bez ohľadu na to či im bolo vykonané ročné zúčtovanie dane. Tým komu sa vykonávalo sa predsa v tej časti vyznačovali, že im bolo vykonané a rozdiel z ročného sa potom písal ako preplatok alebo nedoplatok. Tak že podľa môjho názoru sa mali nahlasovať všetci.
Napr. sa Vám mohlo stať, že u Vás bol zamestnanec napr. 2 mesiace v roku 2003 a tak isto sa nahlasoval;)