Kathy17
05.03.12,07:49
V evidencii pohľadávok máme neuhradenú faktúru z roku 2010. Minulý rok vôbec zákazník nereagoval na písomné odsúhlasenie pohľadávok, čím sme považovali túto pohľadávku z ich strany za odsúhlasenú. Ked sme im inventarizáciu s týmto zostatkom poslali aj tento rok, ozvali sa, že oni vôbec túto faktúru neevidujú, že ju nedostali a že si mysleli, že služba bola vykonaná asi sponzorsky, atď.
Moja otázka je, či im môžem vystaviť opis tejto faktkúry z roku 2010 a či si ju oni môžu zaúčtovať do aktuálneho účtovného obdobia.
.....Lebo oni ju žiadajú vystaviť znovu do roku 2012, čo mi príde ako nezmysel, keďže ja ju predsa nemôžem vystaviť a evidovať druhý krát s iným dátumom dodania.
Ďakujem za pomoc!
tictac7
05.03.12,06:59
...nemáš dôvod faktúru prerábať. Vystav im opis. Oni ak boli v roku 2010 v zisku, môžu si ju dať do nákladov teraz. To, ale Teba nemusí zaujímať. Máš objednávku (alebo zmluvu), nejaký protokol o prevzatí prác a vystavenú faktúru. Inventarizáciu aj za rok 2010. Takže je to čiste jeho problém...
Kathy17
05.03.12,07:05
Ďakujem, tiež som toho názoru... len ich účtovníčka ma stále "bombarduje", že ako si môže dať opis faktúry z roku 2010 do nákladov až teraz....tak ma zneistila:(