ajacik
05.02.06,16:52
Vyplňujem prihlášku k registrácii daňovníka (PO) na DU. Nie je mi jasné, čo mám vpisovať do niektorých riadkov.

Keby niekto vedel, bola by som rada, keby mi pomohol.

1. Základné údaje o daňovníkovi: Obchodné meno firmy je príliš dlhé a nezmestí sa do predpísaných okienok. Kde to mám napísať?

2. Príloha 2: Osvedčenie o regisrácii - čo mám napísať do jednotlivých okienok?

3. Štatutárny zástupca, spoločníci: ak má člen dve krstné mená a nezmestia sa mi do kolonky meno, kde to mám uviesť?

veľmi pekne dakujem za každú odpoved
Johanka
05.02.06,16:21
Toto je moje "obľúbené" tlačivo . Formát ešte z čias Márie Terézie. Ak sa mi niečo nezmestí do predpísaných okienok, napíšem tam viď príloha a napíšem to na čistý papier. Na konci je taký papier, kde sa píše predmet činnosti. Ak ich má PO veľa, riešim to podobne. Do osvedčenia o registrácii sa píše ( ak si dobre pamätám ) kto povolil zápis do OR .Potrebuješ mať Uznesenie registrového súdu.
ajacik
05.02.06,16:24
takže napr. do riadku: Obchodné meno firmy -napíšem vid príloha - a na čistý list papiera napíšem: r. 10 Obchodné meno firmy - .................
Tak nejako?
Johanka
05.02.06,16:33
Áno. Vyzerá to divne, hlavne keď je to hneď na prvej strane, ale ono to tam je niekde napísané, že ak niektorý údaj presahuje predtlačený rozsah, uvádza sa na samostatnú prílohu.
ajacik
05.02.06,16:43
dakujem.
ešte sa spýtam podrobnejšie ;):
napr. priloha - Štatutárny orgán : vypíšem normálne iniciály "občana", však?

a ešte dodatok: v prilohe - Spoločníci: tam sa normálne uvádza, že výška vkladu v Kčs :D:D:D.

ešte raz dakujem. možno ťa dnes ešte využijem ;)
Johanka
05.02.06,16:47
Śtatutárny orgán vypisuj podľa výpisu z OR. Aký máš kurz KČS na SK :D ?
ajacik
05.02.06,17:13
dobre. to som urobila.
Kurz dávam 1:1. Asi dobre, nie? Lebo na www.nbs.sk som nenašla, tak sa musím riadiť zdravým rozumom :D:D:D
RobSzel
25.02.08,12:33
Jednu vec neviem pochopit - na kieho paroma mam do tohto formulara prepisat cely vypis z OR? Vsak to je neskutocne! To nie je ziadne prepojenie medzi roznymi databazami? Jediny "novy" udaj tam je cislo bankoveho uctu, vsetko ostatne si ktokolvek moze pozriet na Internete.
seventeen
13.08.08,10:35
tiez by som sa rada opytala na pár vecí z vyplnania prihlášky, nakoľko som junior member aj v učte..x)

1. V akom prípade sa vyplna kolona 08?
2. Všetky položky Štát v tlačive sa vyplnajú iba v prípade že ide o zahraničnú osobu?
3. V prehlásení - ktorého meno člena štatutáneho orgánu sa uvádza, stačí toho kto to podáva?
4. Príloha 1 - v prípade že este nie je urcená osoba na zastupovanie v danovom konani vypisuje sa tento formulár? kolonka 02 - rodné číslo ktorej osoby sa tu uvádza? Kolonka 30 - Rozsah splnomocnenia - má predpísanú formu?
5. Príloha 2 - Kolonka 55 - IČO FO - nerozumiem aké číslo a ktorej osoby? Kolonka 58 - predmet cinnosti - sa musí znova uvádzať, aj ked je to v kolonke 20?
6. Príloha 4 - V prípade že spoločníci sú tie isté osoby ako štatutárny orgán vyplení v prílohe 3 je potrebné túto prílohu vyplnat?
7. Aký je rozdiel ked v záhlaví nad tabuľkou je uvedené: "Vyplní právnicka osoba " a "Vyplní fyzickán aj právnická osoba"?

Dakujem za odpovede a zároven sa ospravedlnujem že otázky su zbytočne komplikované resp.jednoduché.
Ajuška
13.08.08,13:28
tiez by som sa rada opytala na pár vecí z vyplnania prihlášky, nakoľko som junior member aj v učte..x)

1. V akom prípade sa vyplna kolona 08?
2. Všetky položky Štát v tlačive sa vyplnajú iba v prípade že ide o zahraničnú osobu?
3. V prehlásení - ktorého meno člena štatutáneho orgánu sa uvádza, stačí toho kto to podáva?
4. Príloha 1 - v prípade že este nie je urcená osoba na zastupovanie v danovom konani vypisuje sa tento formulár? kolonka 02 - rodné číslo ktorej osoby sa tu uvádza? Kolonka 30 - Rozsah splnomocnenia - má predpísanú formu?
5. Príloha 2 - Kolonka 55 - IČO FO - nerozumiem aké číslo a ktorej osoby? Kolonka 58 - predmet cinnosti - sa musí znova uvádzať, aj ked je to v kolonke 20?
6. Príloha 4 - V prípade že spoločníci sú tie isté osoby ako štatutárny orgán vyplení v prílohe 3 je potrebné túto prílohu vyplnat?
7. Aký je rozdiel ked v záhlaví nad tabuľkou je uvedené: "Vyplní právnicka osoba " a "Vyplní fyzickán aj právnická osoba"?

Dakujem za odpovede a zároven sa ospravedlnujem že otázky su zbytočne komplikované resp.jednoduché.

Ak máš pred sebou tlačivo: prihláška k registrácii daňovníka - vpravo máš označenie či sa jedná o FO (fyzickú osobu) alebo PO (právnickú osobu). Súčasťou formulára sú aj pokyny k vypĺňaniu formulára... zrozumiteľné...;)...
seventeen
18.08.08,05:09
Ajuška, no tak až taký junior member nie som že by som nevidela označenie PO, FO... a za ďalšie, ak si si čítala moje otázky tak tie v tých zrozumiteľných pokynoch vysvetlené nie su..:-) ale dik, už si nejako pomožem
azla
18.08.08,07:19
tiez by som sa rada opytala na pár vecí z vyplnania prihlášky, nakoľko som junior member aj v učte..x)

1. V akom prípade sa vyplna kolona 08?
Ak spoločnosť bude zamestnavať zamestancov a bude platiteľom dane z príjmov zo závislej činnosti tak si zaškrtni aj políčka 08, 09.
2. Všetky položky Štát v tlačive sa vyplnajú iba v prípade že ide o zahraničnú osobu?
Tak to vyplýva z poučenia, ak to však vyplníš, nič sa nedeje.
3. V prehlásení - ktorého meno člena štatutáneho orgánu sa uvádza, stačí toho kto to podáva?
Ak za spoločnosť koná napr. (konateľ samostatne) tak stačí uviesť jedného.

4. Príloha 1 - v prípade že este nie je urcená osoba na zastupovanie v danovom konani vypisuje sa tento formulár?
ak nie je , tak nie je čo vyplňať
kolonka 02 - rodné číslo ktorej osoby sa tu uvádza?
toto nevyplňaš
Kolonka 30 - Rozsah splnomocnenia - má predpísanú formu?
ak nikoho nesplnomocňuješ (píšeš v bode 4), tak nič nepíšeš.

Príloha 2 - Kolonka 55 - IČO FO - nerozumiem aké číslo a ktorej osoby?
toto necháš voľné
Kolonka 58 - predmet cinnosti - sa musí znova uvádzať, aj ked je to v kolonke 20? ak máš jednu činnosť tak napíš tam ešte raz, ak máš viacej, napíš ich do prílohy 2.1
6. Príloha 4 - V prípade že spoločníci sú tie isté osoby ako štatutárny orgán vyplení v prílohe 3 je potrebné túto prílohu vyplnat?
áno, vyplňaš

7. Aký je rozdiel ked v záhlaví nad tabuľkou je uvedené: "Vyplní právnicka osoba " a "Vyplní fyzickán aj právnická osoba"?
lebo, prílohy č. 1; 2; 2.1; sú v tlačivách na registráciu rovnaké aj pre FO aj pre PO

Dakujem za odpovede a zároven sa ospravedlnujem že otázky su zbytočne komplikované resp.jednoduché.

Odpovede sú v texte modrým.

Samotné tlačivá sú nie najvhodnejšie, nič si z toho nerob. (tie kolonky na opísovanie činnosti su "milé")
Ak pôjdeš so žiadosťou osobne, prejdeš si ju registrátorom - myslím, že rád Ťa usmerní ak by si ešte niečo nevedela.
seventeen
18.08.08,07:37
Ďakujem mnohokrát. :)
lusil329
27.08.09,10:48
práve i ja vypisujem toto tlačivo... preboha, to za tie roky ho ešte nemohli zmeniť?? ostala som pozerať ako puk, ked som zbadala: výška vkladu v Kčs :eek:
ale tiež mám problém čo a ako vyplniť v časti o osvedčení o registrácii...:confused:

a ešte mi ktomu asi zabudli poslať formulár na ďalšie obchodné činnosti, pretože prílohu 2.1 tu ani nevidím...
JarkaL
27.08.09,11:04
Pošli to tlačivo do Markízy do Lampárne, možno Ti pošlú 2 tis.Sk .:)
maartin
23.10.10,16:32
Zdravim,
nevie mi niekto poradit kde mozem stiahnut pokyny k vyplnaniu tohto tlaciva? hladal som na internete, ale nie a nie najst.

Dakuje
Lianka
24.10.10,07:23
maartin
24.10.10,15:12
dakujem velmi pekne,,,, som uz asi slepy, ja som to prehliadol :(
zltalienka
08.11.10,06:38
Ahojte, chcem sa spýtať, dokedy je potrebné podať na DÚ Prihlášku k registrácii daňovníka - daň z príjmov Právnických osôb? Je nejaká lehota, do koľko dní od zápisu do Obchodného registra?
azla
08.11.10,06:56
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
(1) Fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá na území Slovenskej republiky získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie 9) je povinná požiadať miestne príslušného správcu dane o registráciu do 30 dní od získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie. Na účely tohto zákona sa za deň získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie považuje deň, keď je fyzická osoba alebo právnická osoba podľa osobitných zákonov oprávnená začať podnikať na území Slovenskej republiky.
zltalienka
08.11.10,07:06
Ďakujem veľmi pekne, Azla. Vieš mi aj napísať, ktorý zákon to je ten § 31 ods. 1? Skúsila som zákon o dani z príjmov, ale ten to nie je.
zltalienka
08.11.10,07:37
Ok, už nemusíš, už som si to našla, je to zákon o správe daní a poplatkov. Vďaka ešte raz.