median
05.03.12,10:21
Dobrý deň,
jeden obchodný dom mi schválil aby som mal reklamnú plochu v jej jedinom výťahu. Zaujímalo by ma, ako mam svojim klientom dať vedieť, koľko ľudí ju vidí. Spravil som si štatistiku a za jeden deň, dole na prízemí nastúpilo a vystúpilo 1000 ľudí. Avšak hodne sú využívané aj schody, čiže niektorí ľudia išli tým výťahom hore aj dole, niektorý naopak iba hore. Co mám povedať firmám ktorým ponúkam aby mohli byť v tom výťahu? Lebo ak im poviem že za deň bolo v tom výťahu 1000 ľudí, tak to nieje pravda, kedže sa niekto zviezol aj dole, poradte mi prosím ako to mám definovať. Dakujem
niesisam
05.03.12,13:35
Dobrý deň.
Odpoviem asi takto -ak chcete mať presnejší prehlad,kolkí si prezrú Vašu reklamu vo výťahu obchodného domu, mali by Ste zvážiť alebo skôr dodatočne prehovoriť s vedením o umiestnení reklamy aj na schodoch - prípadne o upútavky - ktoré by mali byť - výtržky z reklamy z výťahu umistnené na schodoch.Toto by mal byť spoločný priestor na zviditelnenie, a nezabudniťe tiež, že ludia ak sa natlačia do výťahu - mnohí nie sú schopní čítať reklamy - kedže na nenevidia.Heslovite a jasne treba poukázať aj na iný zdroj informácií -napr. na internet -tak si ludia lahšie zapamätajú na čo sa majú pozrieť , keď akurát budú mať čas...a sadnú k pc. Vaši klienti by mali mať svoje údaje u Vás v spoločnom priestore aj tam...
Takto,možno o niečo drahšie ale univerzálnejšie viete Vašim klientom (inzerentom ) vyjsť v ústrety a zákazníkom tiež...
median
05.03.12,13:42
Dobrý deň.
Odpoviem asi takto -ak chcete mať presnejší prehlad,kolkí si prezrú Vašu reklamu vo výťahu obchodného domu, mali by Ste zvážiť alebo skôr dodatočne prehovoriť s vedením o umiestnení reklamy aj na schodoch - prípadne o upútavky - ktoré by mali byť - výtržky z reklamy z výťahu umistnené na schodoch.Toto by mal byť spoločný priestor na zviditelnenie, a nezabudniťe tiež, že ludia ak sa natlačia do výťahu - mnohí nie sú schopní čítať reklamy - kedže na nenevidia.Heslovite a jasne treba poukázať aj na iný zdroj informácií -napr. na internet -tak si ludia lahšie zapamätajú na čo sa majú pozrieť , keď akurát budú mať čas...a sadnú k pc. Vaši klienti by mali mať svoje údaje u Vás v spoločnom priestore aj tam...
Takto,možno o niečo drahšie ale univerzálnejšie viete Vašim klientom (inzerentom ) vyjsť v ústrety a zákazníkom tiež...

praveže tá reklama, čo je vo výťahu je aj na našej stránke, čiže oni si ju vedia pozrieť aj z domu ak si ju zapamataju z vyťahu, ide o to, že by som rád povedal klientom, že priklad tisíc ľudí prejde výťahom denne, čiže mesačne je to 20 000 ľudí, no lenže tých ľudí nieje tísíc, ale napríklad len šesto, kedže ten výťah použili dvakrát (aj na cestu dole), čiže neviem ako definovať tú hodnotu 1000.
niesisam
05.03.12,22:18
Myslím si,že danú problematiku zvelučujete. Funguje tu zákon velkých čísiel...
Tiež pravidlo v marketingu dosť často používané a to pravidlo 20 - 80 .
To platí aj na percentá...
Zo 100% sa prerozdeluje väčšinou v pomere na 20 - 80.
Ak má napr. reštaurácia príjmy tak tie príjmy jej vznikli u tých istých klientov 80% - 20% je z nových...atď
ak to chcem vyjadriť podľa Vášho - 80 ľudí zo sto vidí Vašu reklamu - ale prečíta si ju iba 20 %
Z 20% prečítaných - zas v pomere 80:20 - na ňu zabudnú ...paňátna ?
median
06.03.12,08:44
No ved jasne ze nie kazdy si to zapamätá, to je iná vec ale toto čo písete. Ja potrebujem definovať tú hodnotu 1000, tak ako pri bilboardoach je napr že sa nachádza pri ceste, kde denne prejde 20 000 áut, tak ja potrebujem povedať, že vo výťahu denne..... 1000 čoho?
niesisam
07.03.12,08:15
Marketing je o dodaní služieb alebo tovaru zákazníkom netradčnými metódami...
Ak máte v hlave iba reklamu a jej zviditenenie -nepotrebujete marketingové rady...
Ani to nemáte zdefinované koho Ste chcel pôvodne osloviť -Dospelých?,dôchodcov,mmladých?
Načo sa hráte s číslami ak nemáte komplexnú metodiku alebo skôr koncepciu...:rolleyes:
sklipo
07.03.12,08:55
zvelicujete :-). ked tam prejde 1000 ludi denne tak 30x1000. prejde tade 30 000 ludi mesacne. nikdy sa neda povedat presne pri takomto dacom. a cloveku, ktoremu poves ze jeho reklamu vidi 30 000 ludi mesacne a povies mu kde sa reklama nachadza, tak mu musi byt jasne ze ludia chodia vytahom aj hore aj dolu...a myslism si ze pocitat tu aj percenta kolko je novych videni a kolko starych tiez nema moc velky zmysel. pokial nesojis pri vytahu a nepocitas ludi po jednom nonstop, tak nikdy neprides na tie cisla,ani zdaleka. +-30 000 ludi mesacne a hotovo...
niesisam
09.03.12,12:06
Bilbordy pri cestách sú iba vtedy účinné ak máte veľa peňazí na opakované využitie nie iba na jednom mieste - je to málo účinná reklama a veľmi drahá...to si mnohí nemôžu dovoliť - z auta sa nedajú čítať texty a ani sa nezapamätávajú webstránky - je o tom prieskum a ak máre iné údaje tak jednoducho klamú ... najväčší zisk majú hlavne prenajímatelia bilbordov ...
Výťah je iná vec ... tam je trocha viac času na čítanie ...ale vzťahuje sa to iba na tú hŕstku cestujúcich, ktorí sú zvedaví a dovidia na reklamu ...takže tie čísla budú úpne iné - jediná metóda -ak chcete mať ozaj korektné údaje -povoziť sa denne 30 x hore dole a všímať si nielen počtu nastupujúcich ale aj ich chovanie vo výťahu ...budete nemilo prekvapení -ako civia do blba pred seba ...:eek: