Suzanne
05.03.12,12:05
Ahojte poraďáci,

Robím známej už 2 rok daňové priznanie, pretože pracuje v Irsku. Novinkou tento rok je pre mňa položka na tlačive P60 a zároveň aj na jej výplatných páskach, a to Universal Social Charge. Na internete som sa dočítala, že je to od 1.1.2011 tzv.nová daň z príjmu v Írsku, ale figuruje to v článkoch aj pod sociálnym poistením..tak kam s tým v daňovom priznaní, prirátať to k poistnému alebo zaplatenej dani?

Ďakujem za odpovede.
mondes
21.03.12,09:32
Zdravím Vás, môj brat pracoval v r. 2011 cca 4 mesiace v Írsku za írsku firmu. Platil tam aj preddavok dane. Tuším to bolo cca. 300 Eur týždenne. Na Slovensku bol nezamestnaný. Takže na SK nie je povinný podávať DP. Avšak kvôli vráteniu dane z Írska, by chcel podať DP tam a požiadať o vrátenie dane. Prosím Vás má niekto skúsenosti s podaním DP v Írsku? Aké všetky doklady k tomu potrebuje? Viem, že má dostať od zamestnávateľa nejaké tlačivo P60 - potvrdenie o príjme. A ďalej? Aký má vlastne názov ich "daňové priznanie"? Aký je u nich termín na podanie DP? Budem veľmi rada za každú radu. Vďaka.
vjejka
21.03.12,09:36
Ja som toto riešila tiež, všade je preklad, že ide o novú daň, iné znenie som nenašla, tak som to považovala za daň, nie poistenie.
mondes
21.03.12,09:47
Ďakujem, ale mňa zaujíma postup pri podaní DP k Írsku. Už ste to robili? Ako sa volá to tlačivo (ako u nás daňové priznanie)? Aké všetky doklady od zamestnávateľa potrebujem k tomu? Aký je termín v Írsku na podanie DP? Vďaka.