anka-s
05.03.12,12:30
Dobry den, chcem sa opytat, ci si mozem v DP (som SZCO) odpocitat od prijmov okrem povinneho poistenia plateneho do SP aj dobrovolne poistenie, ktore som platila ako dobrovolne poistena pre nemocenske a dochodkove poistenie - cize navyse povinnosti? Vsade sa pise o dobrovolnom poisteni v nezamestnanosti, no na toto som odpoved nenasla. Dakujem.
Xanti
05.03.12,11:35
Ano môžeš.
Katy a R
05.03.12,11:44
Zákon o dani píše o zaplatenom poistnom a príspevkoch, ktoré bol daňovník povinný platiť v zdaňovanom období (nič o PvN konkrétne;))
http://www.porada.sk/t186674-mozem-dat-dobrovolne-poistne-do-vydavkov-szco.html#post1974937
anka-s
05.03.12,11:59
OK, cize to, ze v zakone sa pise "zaplateneho poistneho a prispevkov, ktore je danovnik povinny platit" mozem chapat tak, ze som bola povinna ho platit, lebo som sa prihlasila na dobrovolne poistenie?
Nechape sa to len tak, ze sa mysli poistenie, ktore som musela platit, lebo mi tato povinnost vznikla? Dakujem.
Xanti
05.03.12,12:03
AK sa prihlásiš na dobrovolné poistenie tak si povinná platiť, nemôžeš si povedať tento mesiac nezaplatím, ani budúci a zaplatím potom jeden mesiac.
Preto si to môžeš dať výdavkov.
Katy a R
05.03.12,12:04
OK, cize to, ze v zakone sa pise "zaplateneho poistneho a prispevkov, ktore je danovnik povinny platit" mozem chapat tak, ze som bola povinna ho platit, lebo som sa prihlasila na dobrovolne poistenie?
Nechape sa to len tak, ze sa mysli poistenie, ktore som musela platit, lebo mi tato povinnost vznikla? Dakujem.
prvá veta je správne! :D
tuším aj na tom tlačivku, čo dávajú s VS keď sa prihlásiš, je to napísané (nechce sa mi ale teraz hľadať) ;)
anka-s
05.03.12,12:15
Velmi pekne dakujem za odpovede.