Milan Jašo
05.02.06,18:34
Prosim poradte,som SZCO a v zivnosti mam okrem ineho aj obchodne zameranie s vypoctovou technikou.Z velkoobchodu som nakupil uz par veci na FA pre seba ,kamaratov s tym ze som ich predal za velkoobchodne ceny.Tieto Fa ale nemam nikde uctovane,vadi to????? Nepodnikam v tejto oblasti,len som si rozsiril zivnost kvoli vlastnym potrebam.DAKUJEM
Zita5
05.02.06,17:42
Prosim poradte,som SZCO a v zivnosti mam okrem ineho aj obchodne zameranie s vypoctovou technikou.Z velkoobchodu som nakupil uz par veci na FA pre seba ,kamaratov s tym ze som ich predal za velkoobchodne ceny.Tieto Fa ale nemam nikde uctovane,vadi to????? Nepodnikam v tejto oblasti,len som si rozsiril zivnost kvoli vlastnym potrebam.DAKUJEM


Teraz sa Ti jedná o faktúry došlé , alebo odoslané?
Milan Jašo
05.02.06,17:43
FA pri nakupe vo velkosklade
KEJKA
05.02.06,18:11
účtovníctvo má byť úplné, takže ak sú faktúry na SZČO mali by sa do účtovníctva SZČO zahrnúť a aj vyšlé faktúry.
Milan Jašo
05.02.06,18:16
Ja som predal len jeden pocitac kamaratovi ja som mu nevystavoval ziadnu FA a jeden som si kupil pre seba,to bolo vsetko.No a teraz co, treba to zauctovat??
Paula
05.02.06,18:44
Prosim poradte,som SZCO a v zivnosti mam okrem ineho aj obchodne zameranie s vypoctovou technikou.Z velkoobchodu som nakupil uz par veci na FA pre seba ,kamaratov s tym ze som ich predal za velkoobchodne ceny.Tieto Fa ale nemam nikde uctovane,vadi to????? Nepodnikam v tejto oblasti,len som si rozsiril zivnost kvoli vlastnym potrebam.DAKUJEM

Tento prípad mi pripomína debaty v iných témach.
Išlo o nákup pomocou ŽL a teda akože na firmu, nakoľko tento nákup sa javil ako lacnejší. Malý rešerš príspevkov, kde padol súhlas s riešením:

1. Nákup pre seba alebo pre kamaráta, "akože predaj" sebe alebo kamarátovi. Teda dod. faktúra za tovar, jej úhrada a následný predaj tovaru nezaúčtované . Ani výdaj, ani príjem.
2. Nákup pre zamestnanca, kamaráta alebo pre seba, predaj zamestnancovi, kamarátovi alebo sebe v nákupnej cene. Teda dod. faktúra , jej úhrada a následný predaj zaúčtované. Aj výdaj, aj príjem.

Tak si teraz vyberte:cool:
Jana Acsová
05.02.06,18:50
Prosim poradte,som SZCO a v zivnosti mam okrem ineho aj obchodne zameranie s vypoctovou technikou. Z velkoobchodu som nakupil uz par veci na FA pre seba, kamaratov s tym ze som ich predal za velkoobchodne ceny.Tieto Fa ale nemam nikde uctovane, vadi to?Ak by sme to brali z doslovného znenia Vašej otázky, tak to vadí. Prečo? Boli ste nakupovať aj preto, lebo ste mali potencionálneho zákazníka. Vybavili ste si na tú oblasť živnosť, kúpili ste a predali.

Mám za to, že toto je typický príklad riadnej obchodnej transakcie, avšak vo vašom prípade NEZDOKLADOVANEJ.
KEJKA
05.02.06,19:58
Tento prípad mi pripomína debaty v iných témach.
Išlo o nákup pomocou ŽL a teda akože na firmu, nakoľko tento nákup sa javil ako lacnejší. Malý rešerš príspevkov, kde padol súhlas s riešením:

1. Nákup pre seba alebo pre kamaráta, "akože predaj" sebe alebo kamarátovi. Teda dod. faktúra za tovar, jej úhrada a následný predaj tovaru nezaúčtované . Ani výdaj, ani príjem.
2. Nákup pre zamestnanca, kamaráta alebo pre seba, predaj zamestnancovi, kamarátovi alebo sebe v nákupnej cene. Teda dod. faktúra , jej úhrada a následný predaj zaúčtované. Aj výdaj, aj príjem.


Tak si teraz vyberte:cool:
nuž názory sú jednak rôzne... a jednak sa vyvíjajú.