kliminko
05.03.12,15:23
Dobrý deň prajem,mám otázku na správny postup exekútora. Chcem sa opýtať na
postup exekútora pri rozúčtovaní sumy,ktorú mi strhávajú zo mzdy.Z dôvodu
exekúcie mám zrážky zo mzdy cca 400 eur mesačne od februára 2011.Exekútor mi na
moje maily neodpovedá a keď sa mi podarí s ním spojiť telefonicky na môj dopyt
na stav exekúcie t.j. /istiny,úrokov,exekučných poplatkov/ mi odpovie,že stav
istiny je stále nezmenený,napriek tomu,že exekúcia trvá už rok.Tento týždeň som
sa spojil a s veriteľom a ten mi to potvrdil.Exekútor mu po viacerých
telefonátoch,poslal na účet v
januári 2011 sumu 240 eur,ako zatiaľ jedinú platbu,s vysvetlením,že prvé
si hradí svoje nároky na exekučný poplatok a potom bude posielať moje zrážky zo
mzdy veriteľovi.Je to správny postup? Ako postupovať,ak nie?
A mám ešte jeden dopyt. Ak chcem vyplatiť exekúciu navýšením už jestvujúcej
hypotéky na nehnuteľnosť,a na nehnuteľnosti je ťarcha exekúcie. Za akých
podmienok môže exekútor na dobu 2-3 mesiacov stiahnuť ťarchu z nehnuteľnosti a
aké záruky treba poskytnúť veriteľovi na jeho súhlas.Za radu vopred ďakujem.
Stanislav 1975
05.03.12,14:41
Po 1.- exekútor určite nestihne tú uvalenú ťarchu na nehnutelnost, ani na 2 mesiace a po 2- radšej do toho nerýp, lebo si na tom celkom dobre, LEBO málo ludí vie, že ak je hypo na nehnutelnost a je tam aj nejaká exekúcia-tak banka može na tom základe OKAMŽITE vyhlásiť splatnosť celej hypo- majú to v obchodných podmienkach- tak nerýp do toho aby ti nedali splatiť teraz celú hypotéku...-podľa mňa o tom ani nevedia, inak by tak urobili...
kliminko
05.03.12,14:57
Banka vie o tejto skutočnosti,ale nakoľko hypotéku splácam pravideľne bez meškania nemá záujem mi robiť ďaľšie problémi.Hypo-úver splácam s vedomím banky priamo na účet úveru,nakoľko bežný účet mám zablokovaný exekúciou.
kliminko
05.03.12,15:55
Ak exekútor nestiahne na určitú dobu exekúciu môže mu to veriteľ dať príkazom,keby som sa s ním dohodol na ako takej možnej splátke?
draik
05.03.12,16:37
Keď uzavriete s exekútorom písomnú dohodu o splátkach, so súhlasom veriteľa, exekútor nebude pokračovať vo výkone exekúcie (zrážky zo mzdy). Nie je však dôvod, aby zrušil exekučné záložné právo, pretože exekučné konanie ďalej trvá. Inak povedané, nechali ste to zájsť príliš ďaleko.
kliminko
05.03.12,16:53
Môžem nehnuteľnosť predať a vyplatiť tým pohladávky?Ako mám postupovať?
draik
05.03.12,20:53
Ak Vám blokol exekútor nehnuteľnosť, tak ju nepredáte. Okrem toho to bez súhlasu banky, ktorá má záložné právo, ani nemôžte, lebo by Vám vyhlásila predčasnú splatnosť úveru. Odhliadnuc od faktu, že založená nehnuteľnosť je pre kupujúceho zbytočná komplikácia, čo znamená nutnosť nižšej ceny.