Ema1
05.03.12,15:28
Prosím, k DP sa prikladá originál potvrdenia o príjme alebo kópia?
Heni
05.03.12,14:30
Prosím, k DP sa prikladá originál potvrdenia o príjme alebo kópia?

radšej im prilož len kópiu potvrdenia.
AdelaS
05.03.12,15:07
Ahoj Ema,
ja som vždy prikladala originály potvrdení a na RZZP som prikladala kópie. Ale mala som raz problém s jednou spoločnosťou, odkiaľ som nemohla potvrdenie vydolovať (asi išlo o pomstu, že som tam dala výpoveď) a horko-ťažko som dostala len e-mail s veľmi zle čitateľnou oskenovanou stránkou s mojím potvrdením. Pracovníčkam DÚ som len povedala, že nič iné som od nich nedostala, iba sa usmiali a zobrali to bez poznámok. Takže je to na tebe, nikde nie je predpísané, že musíš dodať originály.
truch
05.03.12,15:27
Vždy vytlačím zo softu viac potvrdení a všetky pekne opečiatkujem, takže mám vlastne samé originály a " žiaden problém,či originál, alebo kópiu:)"
Lubaba
05.03.12,15:30
Prílohy k daňovému priznaniu
Prílohy k daňovému priznaniu typ A :
- všetky kópie dokladov preukazujúce výšku príjmov zo závislej činnosti daňovníka (vrátane
zaplateného povinného poistného, ktoré bol zamestnanec povinný platiť), výšku zrazených
preddavkov na daň z týchto príjmov a výšku nedoplatku dane z nepeňažných príjmov zo
závislej činnosti, z ktorých nebolo možné vykonať zrážku preddavku na daň....

Prílohy k daňovému priznaniu typ B :
- kópie všetkých potvrdení (dokladov) o príjmoch zo závislej činnosti, vrátane príjmov, z
ktorých sa daň vybrala podľa § 43 ods. 3 písm. j) a l) zákona o dani z príjmov...

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/dpfo_2010.pdf
brčko
08.03.12,17:05
Prosím Vás, čo bude uvedené na Potvrdení o príjme ..... ak v jednom kalendárnom mesiaci mal zamestnanec z dôvodu pn zdanitelný príjem, resp. čiastkový základ dane nižší ako nezdan.čiastka na daný mesiac. Napr. zdan.príjem mínus odvody je 80eur.
Uvedie sa potom na potvrdení plná suma nezdan.čiastky za celý rok, alebo niečo iné?

dakujem :)
Tweety
08.03.12,17:06
Prosím Vás, čo bude uvedené na Potvrdení o príjme ..... ak v jednom kalendárnom mesiaci mal zamestnanec z dôvodu pn zdanitelný príjem, resp. čiastkový základ dane nižší ako nezdan.čiastka na daný mesiac. Napr. zdan.príjem mínus odvody je 80eur.
Uvedie sa potom na potvrdení plná suma nezdan.čiastky za celý rok, alebo niečo iné?

dakujem :)
ÁNo, celá NČZD.