zolik2001
05.03.12,19:59
Vazeny poradaci

Potrebujem ci uz odbornu radu alebo len nazor nezavisleho pohladu ohladom mojho problemu.
Pred dvoma rokmi som si dal u kamarata vytvorit internetovy obchod s pneumatikami. Slovo dalo slovo a tak sme sa dohodli na vytvoreni dvoch sekcii a to pneumatiky a disky. Realizacia trvala dlhsie nez som cakal vzhladom na to ze nemal cas. Od zacatia po ukoncenie presli tri mesiace a kedze som to chcel aby to bolo dobre stale som sa snazil premyslat co a ako vylepsi a pocas realizacie som ho poprosil aby do stranky zahrnul aj kategoriu Doplnky. po 3 mesiacoch stranka bola spojazdnena s dvoma kategoriami ako bolo dohodnute no tretia konkretne doplnky ani po dvoch rokoch dokoncene niesu. Samozrejme ze som sa s nim pokusal dohodnut kedy to dokonci a to nie raz vzdy som dostal nejaku odpoved ako: mam vela v skole, idem na dovolenku, danove, nestiham a pod. Za stranku platim urcitu sumu ku koncu meciaca a priznam sa ze pocas dvoch rokov sa na zaciatku stalo ze som asi 2 krat nezaplatil ku koncu mesiaca ale 1, 2 ci 3tieho dalsieho mesiaca. To bol tiez argument ze ked budem platit na cas ze potom si mozem vyskakovat o dokonceni stranky. Vzal som si to k srdcu a tak som sem tam zaplatil aj dva mesiace dopredu. V ramci kamaradstva som nechcel byt ten zly a tak vzdy ked som sa znova ozval ze kedy to bude dokoncene vzdy mi slubil ze sa ozve ked bude mat volnejsie a tak som mu nechaval cas nech sa ozve sam. Naposledy to bolo pred rokom. (Uz si to zapisujem co mi vravi aby som mal pri konfrontacii jeho slova na papieri.) Posledny bonus toho je ze mi povedal ze kategoria doplnky je naviac a ze to mam zaplatit dodatocne. Nikdy som nepovedal ze to dodatocne nezaplatim no aj tak do dnesneho dna sa neurobila ani bodka. Po realizacii projektu som ho poprosil aby sme podmienky ohladom eshopu dali na papier nech obaja vieme na com sme. S cim nemal problem a ani to sa nestalo. Najpr povedal ze do piatku daneho tyzdna potom sa ozval ze nestiha tak ze do nedele to spiseme a po nedeli sa ozval ze co tam vlastne chcem mat a odvtedy nic. Platim nieco co raz bude moje ale dokoncene to nieje. Dokoncit inemu to dat nemozem lebo podla jeho slov stranku splacam ty padom nieje moja. Posledny mail a myslim ze slusny som mu pisal pred tyzdnom ohladom dokoncenia. Samozrejme som musel napisat este jeden mail lebo v prvom mi na to neodpovedal a po vymene tretieho mailu mi dosla odpoved citujem a kopirujem "nedvihaj na mna hlas", lebo ja nie som povinny NIC. Ty si prec 2x do roka ma zjebes a to je cela robota''. Musim podotknut ze pracu co urobil bola vyborna stranka je kvalitna a chalan sa rozumie ale ako ho donutit v dobrom aby sa to dokoncilo???? Mne nebavi byt na pozicii co stale slusne prosi a dozaduje sa niecoho a tym padom som ten co otravuje. Par ludi mi povedalo ved prestan platit ale som typ cloveka co si stoji za slovom aj ked to na papieri nemam a ako bolo povedane to co platim je za to co uz urobil a to dodatocne co chcem ma byt tzv. vyuctovane osobitne.

Kazdy nazor ma potesi co by ste vy robily na mojom mieste????

Dakujem za vas cas.
Dantess
05.03.12,19:20
Toto sa volá škola života. Ja som tiež takto dal spraviť jednu stránku kamošovi a prišiel som len o 200eur. Pohádali sme sa a nemal som ani stránku ani kamaráta. Myslíš si, že zrazu začne byť poctivý ? On sa nezmení a tak jediné čo môžeš urobiť ty je zmeniť človeka čo ti to spraví.
zolik2001
05.03.12,22:51
Toto sa volá škola života. Ja som tiež takto dal spraviť jednu stránku kamošovi a prišiel som len o 200eur. Pohádali sme sa a nemal som ani stránku ani kamaráta. Myslíš si, že zrazu začne byť poctivý ? On sa nezmení a tak jediné čo môžeš urobiť ty je zmeniť človeka čo ti to spraví.


Ja som mojim clankom nechcel povedat ze je nepoctivy (moj clanok nieje na to aby som niekoho ohovaral ci poskodil) ale zaraza ma ze so do niecoho pustila a nie a nie dokoncit......vies ja to stale beriem tak ze ked pojdes si dat opravit auto napr vymenit brzdy u svojho znackoveho dealera a vymenia ti predne a medzi tym im zavolas aby vymenili aj zadne a daju ti auto s5 ze neskor a neskor a neskor a vies ze chces aby ti to urobili oni lebo to zacali, a preto lebo je tvoj dealer aby si nestratil zaruku. A ty nemozes auto ani predat a ani si sam opravit kedze sa do aut napr nerozumies, lebo stale cakas na to ze ti to urobia oni. a Tak jazdis na nedokoncenom aute. A tak isto sa citim aj ja. :(:(:(:(
Andy Kralik
06.03.12,05:08
Pripravil by som zmluvu, kde by som definoval co stránka má obsahovať a koľko za ňu platíš a poslal mu ju na podpis. Ak by nepodpísal, ..dovidopo.. Zmenil by som človeka čo mi robí stránku, resp. by som skúsil pre začiatok nejaký z "ready to use" systémov (daj do googlu vyhľadávať e-shop system alebo e-shop system a vyskoci ti dost ponuk na jednoduchu pripravu e-shopu).

Problém vidím v jednom - máš vlastnú doménu? ak áno, máš ju zaregistrovanú na seba? ak nie a je registrovaná na tvojho kamaráta.. tak potom o ňu prídes. ak máš klientov, ktorí poznajú už tvoj web, môže ťa to poškodiť. Nehovoriac o tom, čo môže tvoj kamarát potom na teba na povodny web popisat...

Možno by som to pre začiatok riešil tak, že by som si zriadil druhy web pre e-shop (s vlastnou registrovanou domenou pod niektorym eshop systemom resp. by som ho dal spravit niekomu inemu) a urcitu dobu nechal bezat oba weby. Klientov informoval, ze sa web zmenil a ked by som zistil, ze vyuzivaju uz novy web.. dovidopo stary kamarat..
Andy Kralik
06.03.12,05:11
nie je nepoctivy.. je len neseriozny. nemal by ti slubovat nieco na co nema cas splnit. resp. priamo povedat, ze to nevie / nemoze / nechce.. aby si vedel na com si..
Atomer.sk
06.03.12,08:37
Ako uz spomenul Dantess, je to skola zivota. Clovek musi sam na vlastnej kozi zistit, ze tvorba eshopu sa nedava robit znamym, ale firme, ktora sa tym profesionalne zaobera. Eshop je nastroj k dosiahnutiu zarobkov. A musi to fungovat bezchybne. To nehovorim o supporte, ktory znamy poskytnut nemoze (vid priklad hore skola, dovolenka, nestiham, ...)

Tazko sa radi, ked nevidime dohodnutu celkovu cenu za vytvorenie eshopu. A tiez kolko si mu uz zaplatil. Kazdopadne, na dlhodobu spolupracu to nie je dobry "partner".
zolik2001
06.03.12,14:45
Ako uz spomenul Dantess, je to skola zivota. Clovek musi sam na vlastnej kozi zistit, ze tvorba eshopu sa nedava robit znamym, ale firme, ktora sa tym profesionalne zaobera. Eshop je nastroj k dosiahnutiu zarobkov. A musi to fungovat bezchybne. To nehovorim o supporte, ktory znamy poskytnut nemoze (vid priklad hore skola, dovolenka, nestiham, ...)

Tazko sa radi, ked nevidime dohodnutu celkovu cenu za vytvorenie eshopu. A tiez kolko si mu uz zaplatil. Kazdopadne, na dlhodobu spolupracu to nie je dobry "partner".

takze shop mam 2 roky platim mesacne 35 eur a celkova cena je 1680 myslim neviem presne nechce sa mi vstavat a pozriet do zapisnika.

Zaplatil som polovicu a este polovica ostava. Mal som v plane ze to vyplatim skor ale problem je ze nemamm velmi chut ked to nieje dokoncene. Mozem sa toho vzdat ale zas stratiti peniaze sa mi nechce ale na druhej strane aj ja sa viem nastvat a hodit s tym no je tam dalsia vec a to je moje slovo ktore som dal ze to zaplatim.
Atomer.sk
06.03.12,15:47
Zmenit poskytovatela eshop riesenia - inu moznost u Teba z toho co si popisal moc nevidim.
niesisam
07.03.12,08:24
Stránka s týmto tovarom ,asi nie je tak náročná, že by sa nedala prepojiť na iného subdodávateľa.Napr. webareal je vec, kam si to celé môžte preložiť a sám aj doplľnať.Je tam aj shopinng a nie je ťažké sa tam pohybovať...Trocha cviku, pár hodín zaučenia a nie Ste na nikoho viazaný...Sám si doplníte čo treba a máte svätý klud...
Ak potrebujete poradiť ako na to alebo iné metódy zviditelnenia..kludňe ma vyhladajte som Vám k službám...
joomlanet
12.03.12,14:00
Ahojte,

žiaľ aj takýto prístup majú niektorí ľudia.

Určite chyba bola v samotnej dôvere. Keby bola spísaná zmluva o dielo, tak by bolo všetko iné a realizovateľné.

Keď chcete mať e-shop v prevádzke a začať ho používať, určite by som zvážil prechod k inej firme.
Pošlite oznam o výpovedi dotyčnému kamarátovi a začnite riešiť svoj skutočný e-shop.

Na nete je množstvo informácií ako si vybrať dodávateľa e-shopu, zvážte a dobre sa rozhodnite.

Prenájom alebo originál dielo na mieru.

Ja som zástancom originality ale rozhodnutie je na Vás.

Prajem mnoho úspechov a keď bude hotový celý e-shop, môžete poslať link ;-)