vistero
06.03.12,08:58
Ahojte, potrebujem sa poradiť mám kamaráta, ktorý od júna 2011 robí vo Švajčiarsku a naďalej tam aj ostáva, robila som mu daňové priznanie, pretože do konca mája bol zamestnaný tu na Slovensku. Z výplaty mu odviedli 750 eur, má nárok na vrátenie celej sumy?Alebo mu dám odpočítatenú položku na daňovníka a len to čo vyjde.
Nevyznávam sa dobre v problematike zamedzenia o dvojitom zdanení. Viem, že do daňového priznania sa uvedie len suma z príjmov zo zahraničia .
Skušala som daňové tlačivá od Krosu, keď vyplním všetko vychádza mi plná suma 750 ako preplatok. Ďakujem za skorú odpoveď.
tictac7
06.03.12,08:16
...so 3vajčiarskom máme metódu zápočtu dane - takže musíš tak musíš aj vyplniť DP, vrátane príjmu zo zahraničia a zaplatenej dane tam....
vistero
06.03.12,08:24
Dakujem za Tvoju odpoved, ja som nasla zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, ja som použila to a dala som len do riadku 46 jeho príjmy prepočítané na eurá /po odrátaní odvodov/, je to zle? Prosím ak máš možnosť poraď mi ako by som to mala urobiť správne ak toto nie je správny postup.
tictac7
06.03.12,08:30
vypĺňaš riadky 49-53 DP
mondes
06.03.12,08:41
Ahojte, potrebujem sa poradiť mám kamaráta, ktorý od júna 2011 robí vo Švajčiarsku a naďalej tam aj ostáva, robila som mu daňové priznanie, pretože do konca mája bol zamestnaný tu na Slovensku. Z výplaty mu odviedli 750 eur, má nárok na vrátenie celej sumy?Alebo mu dám odpočítatenú položku na daňovníka a len to čo vyjde.
Nevyznávam sa dobre v problematike zamedzenia o dvojitom zdanení. Viem, že do daňového priznania sa uvedie len suma z príjmov zo zahraničia .
Skušala som daňové tlačivá od Krosu, keď vyplním všetko vychádza mi plná suma 750 ako preplatok. Ďakujem za skorú odpoveď.

A vo Švajčiarsku pracuje na živnosť alebo ako zamestnanec? Pretože keď ako zamestnanec, môže si vybrať buď metódu zápočtu dane, alebo metódu vyńatia príjmov, čo si myslím, že by bolo preňho výhodnejšie.
vistero
06.03.12,08:57
používam metódu vyňatia príjmov, je zamestnancom , podľa mňa treba vyplniť len riadok 46-48
tictac7
06.03.12,09:12
A vo Švajčiarsku pracuje na živnosť alebo ako zamestnanec? Pretože keď ako zamestnanec, môže si vybrať buď metódu zápočtu dane, alebo metódu vyńatia príjmov, čo si myslím, že by bolo preňho výhodnejšie.

...treba postupovať podľa zmluvy - závislá činnosť je metóda zápočtu, metódu vyňatia môže použiť len pri súčasnom splnení 3 podmienok,

27/1998 Z.z.

ZMLUVA



medzi Slovenskou republikou a Švajčiarskou konfederáciou
o zamedzení dvojakého zdanenia v odbore daní z príjmov a z majetku

Článok 23
Vylúčenie dvojakého zdanenia


1. V prípade Slovenska bude dvojaké zdanenie vylúčené takto:
Slovensko môže pri ukladaní daní svojim rezidentom zahrnúť do daňového základu, z ktorého sa takéto dane ukladajú, príjmy alebo majetok, ktoré môžu byť podľa ustanovení tejto zmluvy rovnako zdanené vo Švajčiarsku, povolí však znížiť sumu dane vypočítanú z takéhoto základu o sumu rovnajúcu sa dani zaplatenej vo Švajčiarsku. Suma, o ktorú sa daň zníži, však nepresiahne tú časť slovenskej dane vypočítanej pred jej znížením, ktorá pomerne pripadá na príjmy alebo majetok, ktoré môžu byť podľa ustanovení tejto zmluvy zdanené vo Švajčiarsku.

Článok 15
Závislá činnosť


1. Platy, mzdy a iné podobné odmeny, ktoré rezident jedného zmluvného štátu (SK) poberá z dôvodu zamestnania, podliehajú s výnimkou ustanovení článkov 16, 18 a 19 zdaneniu len v tomto štáte (SK), ak sa zamestnanie nevykonáva v druhom zmluvnom štáte (CH). Ak sa tam zamestnanie vykonáva, môžu sa odmeny prijaté zaň zdaniť v tomto druhom štáte (CH).
2. Odmeny, ktoré rezident jedného zmluvného štátu (SK) poberá z dôvodu zamestnania vykonávaného v druhom zmluvnom štáte (CH), budú bez ohľadu na ustanovenie odseku 1 zdanené len v prv spomenutom štáte (CH), ak sú splnené všetky tieto podmienky:
a) príjemca sa zdržiava v druhom štáte (CH) počas jedného obdobia alebo viacerých období, ktoré nepresiahnu v úhrne 183 dní v príslušnom daňovom roku, a
b) odmeny sú vyplácané zamestnávateľom alebo v mene zamestnávateľa, ktorý nie je rezidentom druhého štátu (CH), a
c) odmeny nejdú na ťarchu stálej prevádzkarne alebo stálej základne, ktorú má zamestnávateľ v druhom štáte (CH).
3. Nehľadiac na predchádzajúce ustanovenia tohto článku, môžu sa odmeny poberané z dôvodu zamestnania vykonávaného na palube lode alebo lietadla prevádzkovaného v medzinárodnej doprave zdaniť v zmluvnom štáte, v ktorom je umiestnené sídlo skutočného vedenia podniku.

pre lepšiu orientáciu som štáty označila.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že pokiaľ pracuje vo švajčiarsku pre švajčiarsku firmu, bez ohľadu na počet dní, ktoré sa tam zdržuje - použije sa metóda zápočtu dane.

Vyňať tento príjem sa dá len v prípade, že sa vo Švajčiarsku zdržuje viac ako 183 dní, zamestnávateľ je firma z akéhokoľvek iného štátu ako je Švajčiarsko a zamestnávateľ ani nemá vo Švajčiarsku stálu prevádzkáreň - a tieto podmienky musia byť splnené súčasne.
vistero
06.03.12,09:53
Ďakujem pekne za Tvoj príspevok, takže vypĺňam 49-53 a odpočitateľnú položku použijem len pre 1-5 mesiac, ktorý pracoval tu alebo môžem celú sumu 3559,30?
mondes
06.03.12,20:17
...treba postupovať podľa zmluvy - závislá činnosť je metóda zápočtu, metódu vyňatia môže použiť len pri súčasnom splnení 3 podmienok,

27/1998 Z.z.

ZMLUVA



medzi Slovenskou republikou a Švajčiarskou konfederáciou
o zamedzení dvojakého zdanenia v odbore daní z príjmov a z majetku

Článok 23
Vylúčenie dvojakého zdanenia


1. V prípade Slovenska bude dvojaké zdanenie vylúčené takto:
Slovensko môže pri ukladaní daní svojim rezidentom zahrnúť do daňového základu, z ktorého sa takéto dane ukladajú, príjmy alebo majetok, ktoré môžu byť podľa ustanovení tejto zmluvy rovnako zdanené vo Švajčiarsku, povolí však znížiť sumu dane vypočítanú z takéhoto základu o sumu rovnajúcu sa dani zaplatenej vo Švajčiarsku. Suma, o ktorú sa daň zníži, však nepresiahne tú časť slovenskej dane vypočítanej pred jej znížením, ktorá pomerne pripadá na príjmy alebo majetok, ktoré môžu byť podľa ustanovení tejto zmluvy zdanené vo Švajčiarsku.

Článok 15
Závislá činnosť


1. Platy, mzdy a iné podobné odmeny, ktoré rezident jedného zmluvného štátu (SK) poberá z dôvodu zamestnania, podliehajú s výnimkou ustanovení článkov 16, 18 a 19 zdaneniu len v tomto štáte (SK), ak sa zamestnanie nevykonáva v druhom zmluvnom štáte (CH). Ak sa tam zamestnanie vykonáva, môžu sa odmeny prijaté zaň zdaniť v tomto druhom štáte (CH).
2. Odmeny, ktoré rezident jedného zmluvného štátu (SK) poberá z dôvodu zamestnania vykonávaného v druhom zmluvnom štáte (CH), budú bez ohľadu na ustanovenie odseku 1 zdanené len v prv spomenutom štáte (CH), ak sú splnené všetky tieto podmienky:
a) príjemca sa zdržiava v druhom štáte (CH) počas jedného obdobia alebo viacerých období, ktoré nepresiahnu v úhrne 183 dní v príslušnom daňovom roku, a
b) odmeny sú vyplácané zamestnávateľom alebo v mene zamestnávateľa, ktorý nie je rezidentom druhého štátu (CH), a
c) odmeny nejdú na ťarchu stálej prevádzkarne alebo stálej základne, ktorú má zamestnávateľ v druhom štáte (CH).
3. Nehľadiac na predchádzajúce ustanovenia tohto článku, môžu sa odmeny poberané z dôvodu zamestnania vykonávaného na palube lode alebo lietadla prevádzkovaného v medzinárodnej doprave zdaniť v zmluvnom štáte, v ktorom je umiestnené sídlo skutočného vedenia podniku.

pre lepšiu orientáciu som štáty označila.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že pokiaľ pracuje vo švajčiarsku pre švajčiarsku firmu, bez ohľadu na počet dní, ktoré sa tam zdržuje - použije sa metóda zápočtu dane.

Vyňať tento príjem sa dá len v prípade, že sa vo Švajčiarsku zdržuje viac ako 183 dní, zamestnávateľ je firma z akéhokoľvek iného štátu ako je Švajčiarsko a zamestnávateľ ani nemá vo Švajčiarsku stálu prevádzkáreň - a tieto podmienky musia byť splnené súčasne.

:eek:??? A toto je potom čo?


» Úprava zákona pre daňové priznanie, ak mala osoba príjem z Írska, Česka, Švajčiarska, Belgicka (http://www.pracavonku.sk/praca-v-zahranici-info/danove-priznanie-praca-v-zahranici.html) a iných krajín u ktorých sa zamedzenie dvojitého zdanenia rieši metódou zápočtu.
Marína
06.03.12,20:34
...so 3vajčiarskom máme metódu zápočtu dane - takže musíš tak musíš aj vyplniť DP, vrátane príjmu zo zahraničia a zaplatenej dane tam....
Nemôžem súhlasiť.
Pri príjmoch zo závislej činnosti platí
ZDP § 45 Zamedzenie dvojitého zdanenia (http://www.porada.sk/t183727-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-12-2011-do-31-12-2011-a.html#45)
ods. 3 písm. c)
(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.

Platí už dlhšiu dobu, zmena nastala novelou Zák. č. 60/2009 Z. z./účinnosť k 1. 3. 2009/.
mondes
06.03.12,20:57
Ďakujem pekne za Tvoj príspevok, takže vypĺňam 49-53 a odpočitateľnú položku použijem len pre 1-5 mesiac, ktorý pracoval tu alebo môžem celú sumu 3559,30?

Uplatníš celú NČZD.
tictac7
06.03.12,21:01
Marína, súhlasím s Tebou, ale čo hovoríš na tú zmluvu, v príspevku č. 7_ Chápe sa tak, ako je to tam popísané? Potom vlastne kde je pravda?

...a pri svojej odpovedi som vychádzala z info na stránke FS k medzinárodnému zdaňovaniu....a z aktuálne platnej zmluvy....
mondes
06.03.12,21:05
...a pri svojej odpovedi som vychádzala z info na stránke FS k medzinárodnému zdaňovaniu....a z aktuálne platnej zmluvy....
Vymazala som ten príspevok, pretože som si sama naň odpovedala, že zmluva je zmluva, ale my sa riadime zákonmi.:)
Marína
06.03.12,21:38
...a pri svojej odpovedi som vychádzala z info na stránke FS k medzinárodnému zdaňovaniu....a z aktuálne platnej zmluvy....
Všetko, čo je dohodnuté všetkými zmluvami o ZDZ platí, len prostredníctvom Zák. o dani z príjmu bolo umožnené jedine príjmy zo závislej činnosti zo zdanenia vyňať aj v tých prípadoch, kde je zmluvne dohodnuté, že sa daň má započítať. Je to len vnútornou záležitosťou štátu, preto sa nemuseli podpisovať nové zmluvy alebo dodatky k platným.
Marína
06.03.12,21:46
Vymazala som ten príspevok, pretože som si sama naň odpovedala, že zmluva je zmluva, ale my sa riadime zákonmi.:)
ZDP § 1 ods. 2 (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-03-2012-a.html#99)
(2) Medzinárodná zmluva, ktorá bola schválená, ratifikovaná a vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom, alebo dohoda, ktorá bola uzatvorená alebo schválená vládou Slovenskej republiky a ktorá upravuje zdanenie a s tým súvisiace právne vzťahy vo vzťahu k nesamosprávnym územiam, ktoré v medzinárodných vzťahoch vystupujú samostatne (ďalej len "medzinárodná zmluva"), má prednosť pred týmto zákonom.
vistero
08.03.12,05:21
Ďakujem Vám za odpovede pomohli mi veľmi, len teraz fakt neviem čo máme robiť, ak mu vyplním podľa metódy vyňatia príjmov nevyjde mu deň na zaplatenie, ale keď dám zápočtovú metódu vychádza veľké číslo ako nedoplatok, fakt neviem čo mám robiť. Pre istotu sa opýtam ak sa vyplňa riadok 49-53 nepoužíva sa 46-48 však?
dogicka
08.03.12,06:10
Ďakujem Vám za odpovede pomohli mi veľmi, len teraz fakt neviem čo máme robiť, ak mu vyplním podľa metódy vyňatia príjmov nevyjde mu deň na zaplatenie, ale keď dám zápočtovú metódu vychádza veľké číslo ako nedoplatok, fakt neviem čo mám robiť. Pre istotu sa opýtam ak sa vyplňa riadok 49-53 nepoužíva sa 46-48 však?

Použiješ metódu vyňatia príjmov, pretože je pre teba výhodnejšia. Teda vyplníš riadoky 46-48.
vistero
08.03.12,06:28
ďakujem pekne, je to tá lepšia verzia. Prajem pekný deň a veľa úspechov, máme pred sebou náročný mesiac o:)))!
monikahmonika
08.03.12,13:06
pochopila som, že do r. 46- až 48 dávame sumu zúčt.príjmov zo zahraničia. A dávame túto sumu aj do r.32 DP "A" ?
babi2
08.03.12,13:09
pochopila som, že do r. 46- až 48 dávame sumu zúčt.príjmov zo zahraničia. A dávame túto sumu aj do r.32 DP "A" ?Aj na r.32 ide príjem zo zahraničia, z poučenia na vyplnenie DP A:
V. ODDIEL - VÝPOČET ZÁKLADU DANE Z PRÍJMOV ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI
Riadky č. 32 až 34 – vyplnia sa podľa údajov uvedených v potvrdeniach o všetkých príjmoch zo závislej činnosti zo zdrojov na území Slovenskej republiky ako aj zo zdrojov v zahraničí, o zaplatenom povinnom poistnom (na zdravotné poistenie, na sociálne poistenie) za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva priznanie typ A.
Marína
08.03.12,13:11
Áno, tiež odvody na r. 33 resp. 33a a 33b.
monikahmonika
08.03.12,13:14
Vďaka.
Marcelka V
08.03.12,20:08
Pomôžete mi? Ako mám vypočítať odvody zo závislej činnosti z Čiech. Cely rok pracoval v Čechách.Príjem mal 320 807czk a úhrn povinného poistného je 109 081czk.Ako mám vyplniť DP? použijem metódu vyňatia ,ale neviem riadok 33a,33b.Ďakujem
Marína
08.03.12,20:16
r. 33a a 33b nevyplníš, vyplníš len súhrnom na r. 33. Poistné zamestnanca je uvedené v r. 18 Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a ............. (http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tiskopisy/tiskopisy-pdf2012/5460_19.pdf) Ak uvedené nie je, musí ti ho zamestnávateľ doplniť.
Marcelka V
08.03.12,20:35
Ďakujem,pomohli ste mi.
Marcelka V
11.03.12,11:05
Naskytol sa mi aj taký prípad,že na riadku 18 má napísané 0. Celý rok mal minimálnu mzdu.Môže to tak byť? To z minimálnej mzdy sa odvody zamestnancovi nesťahujú?
Anita7
12.03.12,19:37
ahojte, práve spracúvavám DP A na základe Potvrdenia o príjme zo Slovinska. Nemám však jasno v 2 pojmoch: Predčasne splatená daň z príjmov a zápočet dane zaplatenej v zahraničí.
Má s tými niekto skúsenosti? Mohli by ste mi poradiť?

ďakujem
bejka76
13.03.12,01:00
Dobrý večer,

Prosím o pomoc. Mám klienta, ktorý od 12.4.2011 do 31.12.2011 pracoval vŠvajčiarsku na riadnu pracovnú zmluvu. Má odtial potvrdenie o príjme všvajčiarskych frankoch. Po prepočte ročným prehľadom kurzu CHF sú tieto údaje25 518,35 EUR brutto mzda, 1 883,46 EUR odvody, 23 634,89 EUR základ dane a daň201,93 EUR.
Podávam daňové priznanie na Slovensku (kliet je občanom SR) len v prípade, ak v období od 01.01.2011 do 11.04.2011 mal príjmy zo závislej činnosti zo Slovenska? Z vyššie uvedených príspevkov odvíjajúcich sa z úvodného príspevku vyplýva, že ak mám povinnosť podať DP na Slovensku môžem si zvoliť metódu, ktorá je pre mňa výhodnejšia.

Veľmi pekne ďakujem za pomoc. (tieto zahraničné príjmy v DP mám po prvý krát)
Marína
13.03.12,05:56
Čítala si v tejto téme prísp. 10? http://www.porada.sk/t189029-danove-priznanie-zamestnanie-v-zahranici.html#post2004498
1. Poberal príjmy zo závislej činnosti? Áno.
2. Má SR uzavretú zmluvu o ZDZ so Švajčiarskom (http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluvy-o-zamedzeni-dvojiteho-zdanenia-svajciarsko)? Má.
3. Boli príjmy zo ZČ preukázateľne zdanené? Boli.
Z toho vyplýva, že daňovník môže príjmy zo zdanenia vyňať.
musiatko
13.03.12,16:17
Dobrý deň, môžete mi pomôcť s vyplnením daňového priznania za rok 2011. Od januára do 16.4.2011 som bola evidovaná na úrade práce a od 17.4-30.6.2011 som pracovala vo Švajčiarsku, odkiaľ mám len pracovnú zmluvu, ktorá nie je originál, ale je zaslaná len cez email. Od 1.7.2011 do 18.7.2011 som bola znovu zaevidovaná na úrade práce a od 19.7-11.10.2011 som bola znova vo Švajčiarsku na tom istom mieste, kde predtým. Od 12.10-30.11.2011 som bola znovu evidovaná na úrade práce a od 1.12.2011 som bola zamestnaná na TPP na Slovensku. Neviem si rady s DP, keďže je veľky predpoklad, že zamestnávateľ neodvádzal dane ani odvody za mňa vo Švajčiarsku, ale na zmluve ich mám vypočítané a odrátané. Môžete mi poradiť, ako mám postupovať pri vypĺňaní DP. Ďakujem za radu
veronikasad
13.03.12,16:24
Dobrý deň, môžete mi pomôcť s vyplnením daňového priznania za rok 2011. Od januára do 16.4.2011 som bola evidovaná na úrade práce a od 17.4-30.6.2011 som pracovala vo Švajčiarsku, odkiaľ mám len pracovnú zmluvu, ktorá nie je originál, ale je zaslaná len cez email. Od 1.7.2011 do 18.7.2011 som bola znovu zaevidovaná na úrade práce a od 19.7-11.10.2011 som bola znova vo Švajčiarsku na tom istom mieste, kde predtým. Od 12.10-30.11.2011 som bola znovu evidovaná na úrade práce a od 1.12.2011 som bola zamestnaná na TPP na Slovensku. Neviem si rady s DP, keďže je veľky predpoklad, že zamestnávateľ neodvádzal dane ani odvody za mňa vo Švajčiarsku, ale na zmluve ich mám vypočítané a odrátané. Môžete mi poradiť, ako mám postupovať pri vypĺňaní DP. Ďakujem za radu
Bez dokladov o príjme zo Švajčiarska toho moc nevyplníš. (alebo Dokladom o príjme nazývaš zmluvu, ktorú si dostala ?)
Oznám DU (na predpísanom tlačive) predlženie lehoty na podanie daň.priznania. Pri príjme zo záv.činnosti zo zahraničia je to možné až do 30.9.2012. Medzitým si vyžiadaj od zamestnávatela doklad o príjme.
musiatko
13.03.12,16:28
Na daňovom úrade mi povedali, že tá zmluva k tomu údajne stačí. Nemám ako vyžiadať respektíve prinútiť zamestnávateľa o vydanie dokladu o príjme. Bola to práca na farme..
musiatko
13.03.12,16:30
Nemôžem si predlžiť podanie DP, pretože 25.3.2012 cestujem opäť za prácou do zahraničia. Musím odovzdať DP do vtedy..
veronikasad
13.03.12,16:31
Na daňovom úrade mi povedali, že tá zmluva k tomu údajne stačí. Nemám ako vyžiadať respektíve prinútiť zamestnávateľa o vydanie dokladu o príjme. Bola to práca na farme..
Z toho čo si napísala ti nikto neporadí. Ak chceš, zoskenuj ju, zatri osobné údaje a prilož na Poradu.
musiatko
13.03.12,16:36
Na zmluve mám uvedené všetky zdavotné aj sociálne, dôchodkove zážky zo mzdy vrátane dane.. Mzda bola prakticky rovnaká každý mesiac ako je uvedená na PZ. Dokážem si vypočítať odvody podľa tej zmluvy, len neviem kam to mám uviesť v DP. A čo v prípade ak zamestnávateľ za mňa žiadne odvody neodvádzal a len ich vypísal na zmluvu. Od zamestnávateľa nemám iný doklad okrem jednostrannej zmluvy, ktorá mi bola zaslaná emailom.. S tou zmluvou som sa preukazovala aj na úrade práce, sociálke aj zdravotke..
bejka76
15.03.12,21:46
V príspevku 28 som písala o mojom klientovi pracujúcom od 04-12 2011 vo Švajčiarsku, má zmluvu, potvrdenie o príjme. Rozdiel je iba v tom, čo sa mi dnes dostalo, že v čase pred vycestovaním do CHF, teda 01-03 2011 bol nezamestnaný, nevedený na úrade práce, nepoberal žiadny príjem zo závislej činnosti.
Ako urobiť daňové priznanie v takomto prípade? A ešte debilná otázka, má tento klient nárok na NČZD na daňovníka v plnej výške, ak mu plynuli príjmy zo závislej činnosti v roku 2011 iba zo zahraničia? Jedná sa o rezidenta SR.

Ďakujem pekne za konečné usmernenie. :-)))))
Anik
15.03.12,22:43
bejka76 - riadne použiješ sumy z potvrdenia, ktoré máš
príjmy - odvody prepočítané na eurá
v oddiely IX. popíšeš , že okrem zdokladovaného nemal žiadny iný zdaniteľný príjem , odkiaľ plynuli jeho príjmy, aký kurz si použila , a tiež že si použila metódu vyňatia
čo sa týka odpočítateľnej položky ťažko povedať myslím si, že skôr nebudeš môcť použiť celú odp. položku, preto že tam bude vyšší príjem a odp. pol. sa tým pádom poníži , čo ťa v podstate , ale vôbec nemusí trápiť lebo daň z toho platiť nebude

odp. som len na predošlý príspevok po prečítaní prísp.28 doplňam odp. pol. 2.285,17
gardenia
16.03.12,08:09
Dobrý deň, prosím vás, neviete, či sa má potvrdenie o príjme zo zahraničia prekladať do slovenčiny? Ďakujem.
bejka76
16.03.12,21:42
Veľmi veľmi pekne ďakujem za cenné rady a pomoc!!!!
Ivana Š
16.03.12,21:48
Dobrý deň, prosím vás, neviete, či sa má potvrdenie o príjme zo zahraničia prekladať do slovenčiny? Ďakujem.
mne to bez prekladu nechceli prevziať, len stačilo perom napísať napr. r. ... je hrubý príjem r. ... sú odvody
NANA72
20.03.12,12:56
Dobrý deň,prosím o pomoc pri vyplnení daňového priznania za 2011.Známy pracoval vo Švédsku,mám od neho nasledujúce poznámky - h.príjem 239394,50 SEK-má faktúry. Náklady - cesťáky 1 cesta z domu do Švédska 1700 km x 2/3400, 10x cesta do Švédska/34000 km, jedna cesta z domu do práce tam a späť/200 km, 10 mesiacov x 22 ciest po 200 km:44000+34000=78000 km, sociálna a zdravotná 3000 EUR. Vedeli by ste podľa týchto poznámok urobiť DP?:confused:
Ivana Š
20.03.12,13:27
pracoval ako zamestnanec alebo ako SZČO?
(keď faktúry tak tipujem SZČO
a vedela by som, dones doklady a ja ti potom pošlem faktúru: )
veronikasad
20.03.12,13:38
Dobrý deň,prosím o pomoc pri vyplnení daňového priznania za 2011.Známy pracoval vo Švédsku,mám od neho nasledujúce poznámky - h.príjem 239394,50 SEK-má faktúry. Náklady - cesťáky 1 cesta z domu do Švédska 1700 km x 2/3400, 10x cesta do Švédska/34000 km, jedna cesta z domu do práce tam a späť/200 km, 10 mesiacov x 22 ciest po 200 km:44000+34000=78000 km, sociálna a zdravotná 3000 EUR. Vedeli by ste podľa týchto poznámok urobiť DP?:confused:
To naozaj 10-krát cestoval do Švédska vlastným motorovým vozidlom ?
Ivana Š
20.03.12,13:57
teoreticky by mohol, prakticky :confused:ale je za to vozidlo odvedená daň z MV?

(ja mám jedného čo pracuje v Nórsku, závislá činosť, raz išiel autom a povedal - že nikdy viac, odvtedy len lietadlom)
NANA72
20.03.12,18:28
Ano je SZČO a daň z MV zaplatil,ale nebudem asi robiť DP,ešte som takéto nerobila aby som niečo nepokašľala,dík,že ste reagovali.
Martaa
05.03.13,13:53
Ak je clovek zamestnany vo Svajciarsku no nema ziadny potvrdenie o prijme ani vyplatne pasky staci na danovy urad cestne prehlasenie o zarobku?? Je to mozne urobit takto?Chce sa priznat no nema doklady.......:)ani tam uz nepracuje..... zo zdravotnej poistovne na Slovensku bol odhlaseny Svajciarsko ma metodu zapoctu ze?