JanAro
06.03.12,10:25
Zdravim,

Chcel by som sa opytat ake su moznosti ked prenajimatel ma zaplateny najom od najomcu za dany mesiac a pride si pytat nepodlozene nedoplatky a vyhraza sa ze mame okamzite odovzdat kluce a odist? Pricom nas majetok by tam ostal.

Co v tom pripade robit? volat policiu?

Dakujem
buchač
06.03.12,09:36
Zdravim,

Chcel by som sa opytat ake su moznosti ked prenajimatel ma zaplateny najom od najomcu za dany mesiac a pride si pytat nepodlozene nedoplatky a vyhraza sa ze mame okamzite odovzdat kluce a odist? Pricom nas majetok by tam ostal.

Co v tom pripade robit? volat policiu?

Dakujem

...žeby si tak trochu aj viac informácií dal ?????
JanAro
06.03.12,09:47
Neviem ake dalsie info este treba. princip je v tom ze prenajimatel si prisiel vypytat nezmyselne nedoplatky a zalohy ktore nevie zdokladovat.
Mila123
06.03.12,09:49
Neviem ake dalsie info este treba. princip je v tom ze prenajimatel si prisiel vypytat nezmyselne nedoplatky a zalohy ktore nevie zdokladovat.
a prenájom máte zdokladovaný ? existuje zmluva? vlastník nech predloží doklady, resp. vyúčtovanie energií....
buchač
06.03.12,09:54
Neviem ake dalsie info este treba. princip je v tom ze prenajimatel si prisiel vypytat nezmyselne nedoplatky a zalohy ktore nevie zdokladovat.
....minimálne tieto ...viď nižšie ....

a prenájom máte zdokladovaný ? existuje zmluva? vlastník nech predloží doklady, resp. vyúčtovanie energií....


JanAro

Opustenie najmu

...pýtaš sa na opustenie ????

...tak inak poviem ........
...holuby opúšťajú ten svoj holubník .....
...medzi nájomcom a nájomníkom sú iné kritéria nastavené a bolo by ich vhodné dodržiavať podľa litery zákona ....
JanAro
06.03.12,10:05
Ano zmluva je, najom je zaplateny normalne len odmietame zaplatit vymysly. Pytam sa skor na to ze ci moze od nas ziadat opustit byt a vratit kluce aj ked tam mame veci a najom je zaplateny.
buchač
06.03.12,10:16
a prenájom máte zdokladovaný ? existuje zmluva? vlastník nech predloží doklady, resp. vyúčtovanie energií....


Ano zmluva je, najom je zaplateny normalne len odmietame zaplatit vymysly. Pytam sa skor na to ze ci moze od nas ziadat opustit byt a vratit kluce aj ked tam mame veci a najom je zaplateny.

...ale veď predsa čítaj ...

Zmluva je , budiž - veď to je aj základ ....no záleží , ako je nastavená , aké podmienky sú v nej ...

Pozri napríklad na túto zmluvu , článok VI. - VIII.

http://www.pravnik.aaainfo.sk/vzory/najomna-zmluva/