Ryal
06.03.12,10:53
Potrebujem sa spytat niekoho, co sa fakt vyzna. Od oktobra 2011 do vcera(5.3.2012) som bol na dlhodobej marodke, bol som zamestnany. Vcera ma moj mily, laskavy zamestnavatel racil prepustit a od tohoto dna som nezamestnany. Viem, ze mam ochrannu lehotu 7 dni a nejake podobne clanky som uz o tomto cital. Generalna otazka je, ci ma zmysel si predlzovat marodku(som lieceny na zrazanlivost v krvi, predlzenie nie je na zaklade mojho rozmaru a lenivosti). Co potrebujem okolo tohoto vediet:
1. Teraz, ked uz nemam nikoho, kto by za mna odvadzal poistenie, musim si vybavit ine platenie pred obnovenim marodky, alebo to neplati zatial po dobu ochrannej lehoty?
2. Od oktobra mi poistovna vymerala istu sumu, predpokladam z vyplat. Bude musiet prebehnut novy vymer davky(co by znamenalo nula), alebo to bude pokracovat povodnou sumou?
3. Ten 5-dielny formular o trvani PN ma nejake diely, ktore treba odniest zamestnavatelovi. Ak som uz bez zamestnania, co s nimi?
Potrebujem radu, nez to budem vsetko konzultovat s lekarom.
Este dodam, ze marodovat na toto mozem maximalne do oktobra 2012, podla soc. poistovne. A ci sa ojavi aj ina choroba do toho vsetkeho, ci nie, vsetko to bude zahrnute len do trvania tejto konkretnej marodky. to som sa dozvedel u svojej praktickej lekarky.