Lukács Jozej
06.03.12,14:23
Dobrý deň,
Zatepľujú nám obytný dom a odstraňujú systém. poruchy. Chcem vedieť, či musím sprístupniť byt (v osobnom vlastníctve) aby mi v byte navŕtali na kotvenie lodžie dva oceľové pásy do hĺbky izby 50 až 70 cm. Ja ako neznalý v stavebnej otázke, mi ale nie je logické, aby dva oceľové niekoľko cm-vé pásy riadne ukotvili niekoľkotonovú lodžiu a tým je systémová porucha kotvenia dostatočná?
Dákujem
tictac7
06.03.12,13:42
K prvej časti otázky, áno byt musíš sprístupniť viď 182/1993
K druhej časti otázky - nie som znalec, ale niekto robil projekt, niekto to vyberal, AJ TY, AKO VLASTNÍK, SI TO SCHVAĽOVAL - mal si to riešiť vtedy....
Lukács Jozej
06.03.12,13:53
Ja som s tým nesúhlasíl a nebol som sám. , ale zákon o schvaľovani o nadpolovičnej väčšine platí a pri výhradách a pripomienkach sme odsunutí na druhú koľaj..Ako sa teda dopracovať k realizovaní pripomienok?
chandler
06.03.12,15:14
jasne ze to moze stacit. neviem ci urcite ked som nevidel ten posudok, ale je to bezne riesenie. navyse to nedrzi len ta pasovina, ta len pomaha tomu stavu aky je teraz.
nevymyslaj a tes sa ze to budete mat opravne.
Oľa
07.03.12,06:19
Chandler,
tiež by si sa vytešoval, keby Ti do každej izby vrazili také kotvenie - videl si to vôbec v skutočnosti ako to vyzerá? A hlavne čomu to vlastne pomôže. Nemyslím, že ak by sa to takýmto spôsobom nerobilo, že by spadli všetky lódžie na všetkých domoch. Ak by v skutočnosti bol takýto stav, tak by sa s tým už dávno asi muselo niečo ale hromadne robiť.
verkaz
07.03.12,06:29
V citovaného zákona musíš byt sprístupniť. Upozorni správcu alebo predsedu, že v prípade spôsobenia nejakej škody v byte, budeš požadovať náhradu. Pozor, musíš mať k tomu aj nezainteresovaného svedka.
Čo sa týka nesúhlasu so zatepľovaním, prehlasovaní vlastníci ste sa mohli obrátiť na súd.
Pre vyber a posúdenie firmy a spôsobu zateplovania ste si predsa na schôdzi mohli určiť výberovú komisiu. Mal si možnosť sa do nej prihlásiť. Aj teraz máš možnosť nahliadnúť do projektu a prípadne ho pripomienkovať (ak už nebol schválený).
chandler
07.03.12,07:01
urcite by som sa nevytesoval z kotvenia v byte, ale vadilo by mi to menej ako keby som sa bal ist na balkon. kotvenie lodzi sa robi hromadne. systemova porucha znamena ze sa to u vasho typu kvoli sposobu technickeho riesenia vyskytuje bezne. to ale neznamena ze vasa lodzia musi padat. ale ak vidite ze sa vam lodzia oddeluje od domu a povedat ze kaslem na to? nechapem ten pristup?