Rozalaia
06.03.12,15:16
Dobrý deň,
občianske združenie vedie podvojné účtovníctvo. V roku 2011 nevykonávalo nijakú činnosť, iba bežali poplatky na bankovom účte + miniatúrne kreditné úroky, ktoré banka hneď aj zdanila.
1. prosím potvrdiť, že nie je potrebné podávať daňové priznanie za rok 2011 (prípadne aj vyvrátiť, ak som mimo :-)
2. kam treba poslať účtovnú závierku? (stačí poslať výkazy + poznámky 1x na daňový úrad spolu s listom, že daňové priznanie sa nepodáva, lebo nevznikla povinnosť?)
3. mimochodom - kam sa posielajú výkazy okrem daňového úradu?

Ďakujem!!!!
optimistka
09.03.12,18:18
povinnnosť podať DP OZ nemá, nakoľko v roku 2011 nemalo príjmy, ktoré sú predmetom dane, pozri znenie § 12 a 13 ZDP
ja by som oznámila listom DU, že OZ nemá povinnosť podať DP, takže nepodávaš ani poznámky, ani výkazy
na 3 veru neviem odpovedať, účtujem OZ, ale nikdy sme UZ nikdy neposielali
FAA
11.03.12,16:44
Stačí adresovať na DU:
"Vyhlasujeme, že za zdaňovacie obdobie 2011 sme nemali žiadne zdaňovacie príjmy."
dvoorka
10.04.12,09:56
Viem že je neskoro, no musím reagovať. Podľa § 2 Opatrenia MF SR č. MF/25682/2007-74 aktualizované júl 2011 (je to aj na stránke drsr, najlepšie je si tam hľadať informácie a nie od ľudí, ktorí si len myslia, že si myslia...).
Je tam, citujem: "Účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené za účelom podnikania, vedú PÚ, Účtovnú závierku predkladajú tieto ÚJ na miestne príslušný DÚ aj v prípade, že nepodávajú DP k dani z príjmov PO a to do 3 kal. mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia."
Je to v stati: Účtovníctvo - základné informácie.
Ľubica Korecová
08.08.12,06:09
Len treba dodať, že sa povinnosť predkladať Súvahu a Výkaz ZaS + Poznámky aj v prípade, že nepodávajú DP z príjmov PO týka tých účtovných jednotiek nezaložených za účelom podnikania, ktoré nedosiahli v predchádzajúcom účt. období príjmy 200 000 eur a viac. Tie ÚJ pod túto hranicu predkladajú výkazy iba v prípade, že majú povinnosť podať aj DP. Účtovnú závierku zostavujú v každom prípade.
Anelas
14.10.12,19:26
Len treba dodať, že sa povinnosť predkladať Súvahu a Výkaz ZaS + Poznámky aj v prípade, že nepodávajú DP z príjmov PO týka tých účtovných jednotiek nezaložených za účelom podnikania, ktoré nedosiahli v predchádzajúcom účt. období príjmy 200 000 eur a viac. Tie ÚJ pod túto hranicu predkladajú výkazy iba v prípade, že majú povinnosť podať aj DP. Účtovnú závierku zostavujú v každom prípade.

prepac, ale nerozumiem tvojej informacii. zda sa mi, ze si tie vety odporuju a ani neviem, kde sa zobrala hranica 200 000 eur? myslim, ze dvoorka napisala presne, ako to funguje - bez nejakej hanice....
martin33AA
16.10.12,15:39
Ak ste nevykonávali činnosť "až takú" - tak podaním danového przinani a je vec vybavená.
Jedine vtedy ak ste prijímatelmi 2% tam sú postupy iné. ale ak nie tak nestresuj
Anelas
17.10.12,09:36
Ak ste nevykonávali činnosť "až takú" - tak podaním danového przinani a je vec vybavená.
Jedine vtedy ak ste prijímatelmi 2% tam sú postupy iné. ale ak nie tak nestresuj

no...byť začiatočník, tak ma tvoja odpoveď asi zrazí úplne na kolená. Aká je to činnosť "až taká"?

Odporúčam každému, kto je ešte na pochybách, ako to funguje, prečítať si Informáciu Finančného riaditeľstva SR z marca 2012 "Podávanie daňových priznaní k dani z príjmov právnickej osoby za rok 2011" - tam je veľmi pekne napísané, kto podáva priznania, aké sú jeho prílohy a že "Daňovníci, ktorí nie sú založení alebo zriadení za účelom podnikania účtujúci v sústave podvojného účtovníctva predkladajú miestne príslušnému daňovému úradu účtovné výkazy aj v prípade, že nepodávajú daňové priznanie."