klaudia3110
06.03.12,16:29
Chcem sa spýtať, tri dni po sebe som bola u lekára na odbornom vyšetrení, jeden deň na internom vyšetrení, druhý deň na anesteziologickom a tretí deň na hematologickom vyšetretní. Každé vyšetrenie mi potvrdil príslušný lekár. Zamestanávateľ mi jeden deň neuznal paragraf a vypísal mi dovolenku. Je konanie zamestnávateľa v súlade so zákonom?
katka50
06.03.12,15:44
Chcem sa spýtať, tri dni po sebe som bola u lekára na odbornom vyšetrení, jeden deň na internom vyšetrení, druhý deň na anesteziologickom a tretí deň na hematologickom vyšetretní. Každé vyšetrenie mi potvrdil príslušný lekár. Zamestanávateľ mi jeden deň neuznal paragraf a vypísal mi dovolenku. Je konanie zamestnávateľa v súlade so zákonom?
Pokiaľ si mal na každom doklade potvrdenie lekára buď celodenné vyšetrenie, alebo platí celý deň a nepresiahol si počet 7 dní v kal. roku-nevidím dôvod na neuznanie paragrafu.
ZP § 141 ods.2
(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

a) vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení

1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,