yokozuna404
06.03.12,19:00
Zdravim, a ospravedlnujem sa za asi nevhodnu temu, nevedel somkde to poslat :/
Takze bol som raz v jednom cudzom meste tu v SR, a potreboval som mocit, a cakal som na stanici na vlak a uz mi mal ist asi za minutu tak som nemohol ist na zachod ale som to dal zo seba von vonku par metrov od stanice. No prisiel zamnou zelezniciar a dal mi pokutu 30€ no ja som si vybral predvolanie. A moje otazky su: kolko trva nez mi pride take povolanie do schranky? kde ma predvolaju(mestov ktorom som "spachal" ten priestupok alebo u mna v mojom meste? a na akom organe kedze su to zelezniciari comi dali pokutu? ) a nemal by som sa ja stavit u nich aj bez pisomneho predvolania? bojim sa aby namna nezabudli a potommi neblokovali stovky € len za to ze oni mi to zabudli poslat...
Dakujem za odpovede
osky
06.03.12,18:30
v kazdom vlaku je achod,stalo ti to za to?
pivko
06.03.12,19:03
ale ve stanici nelze používat!
buchač
06.03.12,19:23
Zdravim, a ospravedlnujem sa za asi nevhodnu temu, nevedel somkde to poslat :/
Takze bol som raz v jednom cudzom meste tu v SR, a potreboval som mocit, a cakal som na stanici na vlak a uz mi mal ist asi za minutu tak som nemohol ist na zachod ale som to dal zo seba von vonku par metrov od stanice. No prisiel zamnou zelezniciar a dal mi pokutu 30€ no ja som si vybral predvolanie. A moje otazky su: kolko trva nez mi pride take povolanie do schranky? kde ma predvolaju(mestov ktorom som "spachal" ten priestupok alebo u mna v mojom meste? a na akom organe kedze su to zelezniciari comi dali pokutu? ) a nemal by som sa ja stavit u nich aj bez pisomneho predvolania? bojim sa aby namna nezabudli a potommi neblokovali stovky € len za to ze oni mi to zabudli poslat...
Dakujem za odpovede
...aký železničiar ????.........he , žeby posunovač , rušňovodič .... ???


...aj napriek tým oným predpisom ( s ktorými súhlasim ) by som sa ale asi s tým " železničiarom " nevybavoval ...
...alebo inak by som sa zachoval... záležalo by na ňom , ako by reagoval na argumenty...
yokozuna404
06.03.12,19:30
...aký železničiar ????.........he , žeby posunovač , rušňovodič .... ???


to neviem ,proste iba postaval tam na stanici...asi o 11stej vecer to bolo, kazdopadne teraz nejde o to ze ako to bolo alebo tak, ale ze ako to bude s tym predvolanim
lujza.j
06.03.12,19:32
normálne dostaneš predvolanie s dátumom, kde kedy a o koľkej....
kopretinka
06.03.12,19:36
železničiar? opravár? výpravca? sprievodca? od kedy dávajú pokuty "železničiari postávajúci na stanici" ?
buchač
06.03.12,19:38
to neviem ,proste iba postaval tam na stanici...asi o 11stej vecer to bolo, kazdopadne teraz nejde o to ze ako to bolo alebo tak, ale ze ako to bude s tym predvolanim

...tak to teda pŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ.........hociaký cdzigy aby mňa pokutoval ???......NEMOŽNÉ ...
Ale keď Ty myslíš ...šak cvakaj ...
yokozuna404
06.03.12,19:42
železničiar? opravár? výpravca? sprievodca? od kedy dávajú pokuty "železničiari postávajúci na stanici" ?
no tak asi to bol ten co dava "zelennu" vlakom ale niesom si isty...
skor ma trapi, ze kedysi bolo kdesi tusim na JoJke ze niekto nedostal predvolanie a po roku alebo kolko mu nadelili 300€ za to ze sa mal o to sám starať, tak by ma zaujimalo kolko by to malo trvat kym mi to predvolanie pride (tyzden mesiac pol roka?) navyse ked je to posielane (pravdepodobne) z ineho mesta..
misomiso
06.03.12,19:43
Maju videozaznam v HD rozliseni? Lebo ak nie, tak si si iba napravoval zips na nohaviciach :)
avalik
06.03.12,19:50
Železničná polícia pri zabezpečovaní ochrany železničnej dopravy, verejného poriadku, bezpečnosti osôb a majetku a pri ochrane objektov:

odhaľuje priestupky spáchané v obvode železničných dráh, zisťuje ich páchateľov a priestupky objasňuje a prejednáva,

§ 55(1) Na prejednanie priestupku je miestne príslušný správny orgán, v ktorého územnom obvode bol priestupok spáchaný.8)

(2) Priestupok, ktorý bol spáchaný v cudzine občanom Slovenskej republiky alebo cudzincom, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, alebo ak nemožno miesto spáchania priestupku spoľahlivo zistiť, prejedná správny orgán, v ktorého územnom obvode má alebo naposledy mal páchateľ trvalý pobyt.

(3) Miestne príslušný spávny orgán môže na uľahčenie prejednania priestupku alebo z iného dôležitého dôvodu aj bez súhlasu účastníkov postúpiť vec na prejednanie inému vecne príslušnému správnemu orgánu, v ktorého územnom obvode sa páchateľ zdržiava alebo má pracovisko.
avalik
06.03.12,19:52
vyplnal ten dotycny nejaky formular? dal si mu OP? na zaklade coho? podpisoval si nieco? dal ti kopiu?
buchač
06.03.12,19:57
no tak asi to bol ten co dava "zelennu" vlakom ale niesom si isty...
skor ma trapi, ze kedysi bolo kdesi tusim na JoJke ze niekto nedostal predvolanie a po roku alebo kolko mu nadelili 300€ za to ze sa mal o to sám starať, tak by ma zaujimalo kolko by to malo trvat kym mi to predvolanie pride (tyzden mesiac pol roka?) navyse ked je to posielane (pravdepodobne) z ineho mesta..

Miky ??????....ten ale je modrý ....;):---:D

To výpravca má také právomoči ........:rolleyes:
yokozuna404
06.03.12,19:58
jj daval som mu OP, opisal a vratil
avalik
06.03.12,20:11
este otazka ... kedy sa to stalo?
yokozuna404
07.03.12,07:40
Tusim asi 2 tyzdne su tomu..
buchač
07.03.12,07:50
Tusim asi 2 tyzdne su tomu..
...lepšie pre Teba ....

Tak Ti poviem , ako by som ja postupoval , aj keď len podľa dostupných indicií reagujem:
- bol si v inom meste
- dva týždne nazad
- neriešil Ťa policajt ...ale neoprávnená osoba
- Ty si si dobre vedomý toho , že si porušil nejaký ten predpis
- chcel si ísť na verejné WC
a./ no bolo zamknuté
b./ jeho stav hygieny bol na veľmi nízkej úrovni .....blá , blá ...
- keďže máš ( ;) ) občasné problémy s mechúrom .....blá , blá ...
-
-
- NEBOLO iného riešenia .....:rolleyes:

Nech sa starajú ŽSR , nech dokazujú opak .....:cool:
avalik
07.03.12,07:58
prestuduj si zakon o priestupkoch

napr.
§59
(4) Objasňovanie priestupku sa skončí spravidla do jedného mesiaca odo dňa, keď sa správny orgán alebo orgán oprávnený objasňovať priestupky (§ 58 ods. 3) o priestupku dozvedel.

ak do cca mesiaca ti nic nedojde mozes si vyziadat info o tvojich priestupkoch, pozri § 89a
(6) Osobe podľa odseku 4 písm. a) sa na základe písomnej žiadosti poskytujú z evidencie priestupkov všetky údaje o nej a o jej priestupku; orgánom podľa odseku 4 písm. b) až f) sa údaje poskytujú v rozsahu spôsobom a v lehotách ustanovených v osobitnom zákone alebo v medzinárodnej zmluve.
yokozuna404
07.03.12,08:08
prestuduj si zakon o priestupkoch

ak do cca mesiaca ti nic nedojde mozes si vyziadat info o tvojich priestupkoch, pozri § 89a
Ok diki, a od koho by som mal ziadat info, kedze to bol zelezniciar?
yokozuna404
07.03.12,08:11
...lepšie pre Teba ....

Tak Ti poviem , ako by som ja postupoval , aj keď len podľa dostupných indicií reagujem:
- bol si v inom meste
- dva týždne nazad
- neriešil Ťa policajt ...ale neoprávnená osoba
- Ty si si dobre vedomý toho , že si porušil nejaký ten predpis
- chcel si ísť na verejné WC
a./ no bolo zamknuté
b./ jeho stav hygieny bol na veľmi nízkej úrovni .....blá , blá ...
- keďže máš ( ;) ) občasné problémy s mechúrom .....blá , blá ...
-
-
- NEBOLO iného riešenia .....:rolleyes:

Nech sa starajú ŽSR , nech dokazujú opak .....:cool:
buchac mne nejde o to to ohovorit, ja by som si nasiel vyhovorky a podobne, o to teraz vobec nejde, ide mi len o to predvolanie ze kedy mi pride a keby mi neprislo, co mam robit a koho kontaktovat
buchač
07.03.12,08:16
Ok diki, a od koho by som mal ziadat info, kedze to bol zelezniciar?


buchac mne nejde o to to ohovorit, ja by som si nasiel vyhovorky a podobne, o to teraz vobec nejde, ide mi len o to predvolanie ze kedy mi pride a keby mi neprislo, co mam robit a koho kontaktovat

.......bože ........ako Ti to už len vysvetliť .......hádam po lopate bude najlepšie ...

Vyondi sa na iniciatívu z Tvojej strany ....sleduj len poštu a potom uvidíš koho , kde , kedy a ako budeš za múdreho........nestresuj proste vopred ...
avalik
07.03.12,08:24
Ok diki, a od koho by som mal ziadat info, kedze to bol zelezniciar?

Novelizovaný zákon č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov zákonom č. 387/2009 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon o priestupkoch (ďalej len zákon) ukladá správnym orgánom, ktoré sú príslušné prejednať priestupok vrátane jeho prejednania v blokovom konaní, povinnosť viesť evidenciu priestupkov a súčasne ústredným orgánom vo veciach priestupkov ukladá povinnosť viesť ústrednú evidenciu priestupkov (§ 89a zákona). Ústredným orgánom štátnej správy vo veciach priestupkov je ústredný orgán štátnej správy SR, do ktorého pôsobnosti patrí úsek štátnej správy, v ktorom došlo k porušeniu povinnosti zakladajúcej priestupok. Ak takto nemožno určiť ústredný orgán štátnej správy, je ním vo veciach pôsobnosti Slovenskej republiky Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (§ 89 zákona).

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (ďalej len MV SR) zriadilo Ústrednú evidenciu priestupkov MV SR, ktorá je vedená v informačnom systéme Ústrednej evidencie priestupkov (ďalej len IS USEP).
yokozuna404
07.03.12,08:46
Novelizovaný zákon č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov zákonom č. 387/2009 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon o priestupkoch (ďalej len zákon) ukladá správnym orgánom, ktoré sú príslušné prejednať priestupok vrátane jeho prejednania v blokovom konaní, povinnosť viesť evidenciu priestupkov a súčasne ústredným orgánom vo veciach priestupkov ukladá povinnosť viesť ústrednú evidenciu priestupkov (§ 89a zákona). Ústredným orgánom štátnej správy vo veciach priestupkov je ústredný orgán štátnej správy SR, do ktorého pôsobnosti patrí úsek štátnej správy, v ktorom došlo k porušeniu povinnosti zakladajúcej priestupok. Ak takto nemožno určiť ústredný orgán štátnej správy, je ním vo veciach pôsobnosti Slovenskej republiky Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (§ 89 zákona).

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (ďalej len MV SR) zriadilo Ústrednú evidenciu priestupkov MV SR, ktorá je vedená v informačnom systéme Ústrednej evidencie priestupkov (ďalej len IS USEP).
Velké díki ;)
pivko
07.03.12,16:07
yokozuna ty taky Japonec a šíkaš po staniciach:eek:
bubkoch
07.03.12,16:13
yokozuna ty taky Japonec a šíkaš po staniciach:eek:

ked mozu kade tade šikať a srať psy, preco by nemohol clovek ... co je pes viac ?
buchač
07.03.12,16:16
ked mozu kade tade šikať a srať psy, preco by nemohol clovek ... co je pes viac ?
...čítaš mi myšlienky ???

To by bolo asi tiež prvé , čo by som železničiarovi zadrel do ksichtu ....
Pikoška
07.03.12,16:34
yokozuna sa pobavil, trošku tu spestril predvolebný stres. A možno má ešte pampersku:)
arizona
07.03.12,17:22
ked mozu kade tade šikať a srať psy, preco by nemohol clovek ... co je pes viac ?
Pes je zviera,nevie nic o kulture a slusnosti,kdezto pri cloveku sa to predpoklada... ;)

Par krat som zazila, ze som musela nechtiac prejst v tesnej blizkosti mociaceho muza,ked sa nedalo obist. Ver , ze to je dost neprijemne a nechutne...


Ja som este nikdy nevidela zenu, cupnut si niekde na verejnom priestranstve a vykonavat malu potrebu. Ale muzi to povazuju za celkom normalne.

Ako si to vysvetlit, ze zeny si to dokazu "zariadit",aby nemuseli mocit na verejnosti,ale niektori muzi nie?
Tweety
07.03.12,17:24
Je to tým, že si myslia, že ten svoj bicykel môžu oprieť o hocičo.
yokozuna404
08.03.12,08:51
Ako si to vysvetlit, ze zeny si to dokazu "zariadit",aby nemuseli mocit na verejnosti,ale niektori muzi nie?
Tak ja som uz zazil vonku aj (asi 17r) zenu srať , samozrejme mala vypité, no chlapi tiez vacsinou stia vonku len ked maju vypite
Pikoška
08.03.12,09:34
Tak ja som uz zazil vonku aj (asi 17r) zenu srať , samozrejme mala vypité, no chlapi tiez vacsinou stia vonku len ked maju vypiteĎakujem Ti, že si sa konečne predstavil v celej svojej paráde.
yokozuna404
09.03.12,07:23
Ďakujem Ti, že si sa konečne predstavil v celej svojej paráde.
Takze ked som videlvonku nejaku zenu srat tak som sa prave predstavil v celej svojej parade? zaujimave
pepsikova
09.03.12,07:30
..inak toto ako téma nemá chybu!..už aj moje 8-mesačné šteňa vie, že cikať nemôže hocikde, ale len tam, kde má na to povolený pľac...tu fakt už:eek:
srska
09.03.12,07:34
..inak toto ako téma nemá chybu!..už aj moje 8-mesačné šteňa vie, že cikať nemôže hocikde, ale len tam, kde má na to povolený pľac...tu fakt už:eek:pepsi, súhlasím - ale keď to na člováka príde - veď napr. kým by som našiel niekde v pd, bb, .... verejné záchodky, tak by som to neudržal:D
dad111
20.03.12,20:13
No vidíš YOKO...mal si urobiť ako v Rusku. Tam sa vraj môžu na Červenom námestí aj vy... Len si nesmú dať dolu gate. Nemusel si mať problém.