sklipo
06.03.12,19:06
zalozil som si s.r.o.. niesom v nej zamestnany ani nemam zamestnancov. treba sa ist nahlasit do socialnej alebo zdravotnej poistovne? budem nieco platiit? dolezita info- som zamestnany v inej firme na TPP. firma za mna plati vsetky odvody. s.r.o. som si zalozil popri zamestnani.dakujem
KEJKA
06.03.12,19:58
nemusíš nič - nie je dôvod.
TSteinar
08.03.12,09:50
KEJKA, urcite je to tak?
ved tym, ze si zalozil s.r.o., predpokladam, ze sa stal spolocnikom a aj konatelom, takze sa z neho stala SZCO a z toho titulu sa musi nahlasit na zdravotnu poistovnu ako SZCO, ci nie? alebo tym, ze je zamestnany na TPP, odpada povinnost platit aj ako SZCO?
srska
08.03.12,09:54
KEJKA, urcite je to tak?
ved tym, ze si zalozil s.r.o., predpokladam, ze sa stal spolocnikom a aj konatelom, takze sa z neho stala SZCO a z toho titulu sa musi nahlasit na zdravotnu poistovnu ako SZCO, ci nie? alebo tym, ze je zamestnany na TPP, odpada povinnost platit aj ako SZCO????
avalik
08.03.12,09:54
KEJKA, urcite je to tak?
ved tym, ze si zalozil s.r.o., predpokladam, ze sa stal spolocnikom a aj konatelom, takze sa z neho stala SZCO a z toho titulu sa musi nahlasit na zdravotnu poistovnu ako SZCO, ci nie? alebo tym, ze je zamestnany na TPP, odpada povinnost platit aj ako SZCO?

spolocnik a konatel nie je SZCO
ak nemaju ziadny pracovny pomer v danej firme a konatel nema dohodnutu odmenu za vykon funkcie nie je dovod ich niekde hlasit
zdravotne poistenie ma pokryte z TPP u inej firmy - ak by nebol zamestnany musi sa prihlasit do ZP
Zuzanak1
11.03.12,16:02
dobrý deň, chcem sa opýtať. človek zaevidovaný na úrade práce, nepoberá podporu v nezamestnanosti, poberá opatrovateľský príspevok sa stane konateľom sro, čo mu z toho vyplýva ?