sandokan3000
06.03.12,21:11
Dobrý deň

Ku dňu 1.3.2012 som podla dvojmesačnú výpoveď podla zákonníka práce. Zámestnávateľ mi od môjho zámeru neposlal výplatu (ešte januárovú, my máme splatnosť 27 v mesiac dosť neskoro) a či môžem dať okamžitú výpoveď keď mi nepošle do 15 dní po splatnosti výplatu vo výpovednej lehote.A ďalšia otázka mam tam 20 dní nedočerpanej dovolenky z minulého roka a musí mi ju preplatiť? A akým štýlom môžem odísť okamžite nakoľko mám prácu ktorú musí niekto prevziať.(stavbyvedúci)
kopretinka
06.03.12,20:44
už si vo výpovednej lehote,nemôžeš podať ďalšiu výpoveď
ewita888
06.03.12,21:03
už si vo výpovednej lehote,nemôžeš podať ďalšiu výpoveď


a kde je to v zákone? ona nedáva okamžitú výpoveď, ale okamžite končí pracovný pomer..
kopretinka
06.03.12,21:12
a kde je to v zákone? ona nedáva okamžitú výpoveď, ale okamžite končí pracovný pomer..


"Ku dňu 1.3.2012 som podla dvojmesačnú výpoveď podla zákonníka práce"
to som pochopila tak,že dal zamestnávateľovi výpoveď,a od 1.3. mu beží výpovedná doba. Či?
aj v názve témy má Okamžitá výpoveď vo výpovednej lehote
ewita888
06.03.12,21:15
pochopila si dobre.. a prečo by nemohol skončiť okamžite PP?
sandokan3000
06.03.12,21:17
pochopila si dobre.. a prečo by nemohol skončiť okamžite PP?Jednoducho mi dohodu riaditel nepodpisal ...... tak som musel dat dvojmesacnu kde mi zas nepalti mzdu....a vypovedna doba mi plynie od 1.3.2012
ewita888
06.03.12,21:20
Jednoducho mi dohodu riaditel nepodpisal ...... tak som musel dat dvojmesacnu kde mi zas nepalti mzdu....a vypovedna doba mi plynie od 1.3.2012

v pohode, ja som reagovala na kopretinku.. ak ti nevyplatí mzdu do 15 dní po výpl. termíne, môžeš PP okamžite skončiť aj vo výpovednej lehote.. a môžeš si aj nárokovať na dvojmesačnú náhradu mzdy.. a nezabudni ani na nevyčerpanú dovolenku, žiadaj preplatiť / aj ked teda je to povinnosťou zamestnávateľa, ale pre istotu/
ewita888
06.03.12,21:23
"Ku dňu 1.3.2012 som podla dvojmesačnú výpoveď podla zákonníka práce"
to som pochopila tak,že dal zamestnávateľovi výpoveď,a od 1.3. mu beží výpovedná doba. Či?
aj v názve témy má Okamžitá výpoveď vo výpovednej lehote
kopretinka, okamžitá výpoveď neexistuje..
sandokan3000
06.03.12,21:28
v pohode, ja som reagovala na kopretinku.. ak ti nevyplatí mzdu do 15 dní po výpl. termíne, môžeš PP okamžite skončiť aj vo výpovednej lehote.. a môžeš si aj nárokovať na dvojmesačnú náhradu mzdy.. a nezabudni ani na nevyčerpanú dovolenku, žiadaj preplatiť / aj ked teda je to povinnosťou zamestnávateľa, ale pre istotu/
A este jednu vec sa chcem spytat moze zamestnavatel po tejto dobe narokovat nejake veci lebo u nas vo firme je taky zvyk, ze kto sa vzoprie tak mu da podpisat nejaky dlzny upis za vec ktoru ani nemoze a pod pod natlakom.Aby nemusel nic platit......a potom ako to je ked mi nebude chciet podpisat vystupny list ktory podmienuje odchodom z firmy a zapoctom do socialky ako veci co su na mna napisane (auto,NB) vsetko vratim ale zas u nas je zvykom ,ze vymysli nejaku pohladavku a pod hrozbou aj nasilia donuti podpisovat vidim to bezne ........
ewita888
06.03.12,21:32
čo je zamestnávateľa, to mu vráť, samozrejme nech ti podpíše vrátenie vecí.. nič ťa nemôže donútiť podpísať niečo, čo nie je pravda.. takže nič mu pod nátlakom nepodpisuj.. ak by ti náhodou nevystavili výstupné podklady, máš Inšpektorát práce, oni ti to ,,vybavia,,..
sandokan3000
06.03.12,21:36
čo je zamestnávateľa, to mu vráť, samozrejme nech ti podpíše vrátenie vecí.. nič ťa nemôže donútiť podpísať niečo, čo nie je pravda.. takže nič mu pod nátlakom nepodpisuj.. ak by ti náhodou nevystavili výstupné podklady, máš Inšpektorát práce, oni ti to ,,vybavia,,..S kolegom ktorym som zacinal donutil podpisat 3500 eur......cize asi tak ked odchadzal .....ja viem ze inspektoriat prace to vyriesi ja len chcem mat tuto etapu s tymto zamestnavatelom za sebou a nastupit do novej prace lebo u nas je celkovo taka atmosfera strachu..... skoda reci..... s prepacenim ja aj obetujem tu dvojmesacne odstupne atd len nech uz mam snim pokoj........
ewita888
06.03.12,21:40
ťažko mi je pochopiť, ako ho mohol donútiť niečo také podpísať, ak si nie som niečoho vedomý..
sandokan3000
06.03.12,21:48
ale to nielen so zamestnancami.....aj poddodavatelov podonucoval podpisat faktury-pokuty po 40 000 e za veci za ktore ani nemohli ako nebudem to riesit chcem mat len pokoj a nastupit v druhej robote o nic ine mi nejde len nech mi zaplati januar februar a marec uz kaslem a dovolenku.Ja to poviem tak ked som odovzdal vypoved tak jeden predstavitel firmy mi hned povedal nech s vyplatou uz neratam asi tak....a ludia co sa sudia snim nestacia ani vsetky prsty na rukach a nohach :)
ewita888
06.03.12,21:51
no dobre, zváž si sám.. na čo máš nárok, som ti napísala.. len škoda toho, mohol si byť bohatší.. :)
Chobot
06.03.12,21:53
Dobrý deň

Ku dňu 1.3.2012 som podla dvojmesačnú výpoveď podla zákonníka práce. Zámestnávateľ mi od môjho zámeru neposlal výplatu (ešte januárovú, my máme splatnosť 27 v mesiac dosť neskoro) a či môžem dať okamžitú výpoveď keď mi nepošle do 15 dní po splatnosti výplatu vo výpovednej lehote.A ďalšia otázka mam tam 20 dní nedočerpanej dovolenky z minulého roka a musí mi ju preplatiť? A akým štýlom môžem odísť okamžite nakoľko mám prácu ktorú musí niekto prevziať.(stavbyvedúci)

Pozri tu:

http://www.porada.sk/t154713-p2-vypoved-vo-vypovednej-dobe.html#post1602040

môj príspevok č. 46. Tam som o tom niečo písal.
sandokan3000
06.03.12,21:53
ale to nielen so zamestnancami.....aj poddodavatelov podonucoval podpisat faktury-pokuty po 40 000 e za veci za ktore ani nemohli ako nebudem to riesit chcem mat len pokoj a nastupit v druhej robote o nic ine mi nejde len nech mi zaplati januar februar a marec uz kaslem a dovolenku.Ja to poviem tak ked som odovzdal vypoved tak jeden predstavitel firmy mi hned povedal nech s vyplatou uz neratam asi tak....a ludia co sa sudia snim nestacia ani vsetky prsty na rukach a nohach :)Este jedna otazka podla zakonnika prace kedy je posledny den kedy ma zamestnavatel maximalne davat vyplatu lebo u nas je to uz roky medzi 25-28 nasledujuceho mesiaca
ewita888
06.03.12,21:57
v pracovnej zmluve to máš uvedené.. ak nie, je to posledný deň nasledujúceho mesiaca..