Veronika R
06.02.06,08:04
Keď si chce manžel uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, zaratáva sa do príjmu opatrovateľský príspevok na dieťa, ktoré je postihnuté a manželka sa oň musí starať.
ďakujem
Barbara
06.02.06,07:15
Keď si chce manžel uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, zaratáva sa do príjmu opatrovateľský príspevok na dieťa, ktoré je postihnuté a manželka sa oň musí starať.
ďakujem


príspevok za opatrovanie nie je sociálna dávka, to znamená, že sa zarátava do vlastného príjmu. Môže si uplatniť iba rozdiel medzi 87936,- a jej vlastným príjmom.:p
anka
06.02.06,08:02
A ak mal hrube prijmy 42736.-, povinne odvody 2054.-, zrazena a odvedena dan 5148.- a este mal opatrovatelske 45750.-. Je potrebne pri podani dan.priznania zahrnut do prijmov aj opatrovatelske, alebo sa to nezdanuje a ma narok na vratenie celej zrazenej dane?
Katarina
06.02.06,18:42
Opatrovatelské sa nezdaňuje, má nárok na vrátenie celej zrazenej dane.
Barbara
05.05.06,09:48
Ahojte,
prosím si teťkom ja radu. Vie niekto prosím Vás pekne, či sa dá opatrovateľský príspevok žiadať rok spätne??

preštudovala som aj zákon, ale nikde otom nepíšu.alebo aspoň som to tam ja nenašla.
bola by som veľmi rada, keby sa dalo:p

dík za odpoveď
Elena Navrátilová
05.05.06,10:17
Ahojte,
prosím si teťkom ja radu. Vie niekto prosím Vás pekne, či sa dá opatrovateľský príspevok žiadať rok spätne??

preštudovala som aj zákon, ale nikde otom nepíšu.alebo aspoň som to tam ja nenašla.
bola by som veľmi rada, keby sa dalo:p

dík za odpoveď
Barbarka pochybujem, nakoľko ho tiež skôr nepriznajú ako priznajú. :p
Barbara
05.05.06,10:28
Barbarka pochybujem, nakoľko ho tiež skôr nepriznajú ako priznajú. :p


Díky , no škóóda, len som tak nadtým hútala, veď keď doplácajú aj prídavok na dieťa, tak prečo by nemohli aj toto. ale logicky mi to hovorí, že určite nie:p tuším niekde som to počula, že jo.:)
ale veď keď napíšeme žiadosť, nič zato nedáme nonie??? buď :mee: anebo:D
potom dám vedieť:p