mhankova
06.03.12,23:13
Dobry den.... mam trosku zamotanu situaciu, kedze sa nevieme vmestit do max. casoveho limitu...
Dohodar ma podpisanu DoPC (rok 2011), cize vykon prace do 10h tyzdenne. Kedze vykonavanie prace vyzaduje cestovanie a dokonca sluzobnu cestu do zahranicia - ako v tomto pripade vykazat pracovne hodiny? Ked bol 3 dni v zahranici (2 dni cesta, 1 den skolenie) a ratam aj cestu, do limitu max 10 hod sa v niektorych tyzdnoch nevmesti, ani keby co robil (dokonca ani do mesacneho limitu, kedze v jednom mesiaci boli vynimocne taketo cesty 2)... niekde som citala, ze vykon prace je len skutocny cas, ktory zamestnanec venoval praci, nerata sa do toho cesta (ale zaroven nechcem ukratit dohodara o cestovne nahrady za cas na ceste + prenocovanie).
Ak to je tak, tyka sa to aj sluzobnej cesty po SK (napriklad vratane cesty je trvanie 11 hodin, z toho vykon prace je 3 hodiny)...??
Podla toho, co som tu citala, jeden dohodar moze mat u jedneho zamestnavatela uzavrete aj 2-3 Dohody o PC. Je potrebne vsetky dohody hlasit, alebo staci len dohodara ako osobu a teoreticky by som mohla urobit dodatocne DoPC na skolenie v zahranici spatne do roku 2011?
A este jedna poznamka - je prechodne, ak odmena za pracu je dohodnuta formou provizie z realizovanych objednavok?
Dk