srska
07.03.12,03:48
Pod záštitou Ministerstva financií SR, ako gestora informatizácie spoločnosti, uviedla Slovenská pošta, a.s. dňa 6.3.2012. a 7.3. 2012 do prevádzky prvé dve Integrované obslužné miesta (ďalej „IOM“),

na Pošte Bratislava 4, v Karlovej Vsi a na
Pošte v Trenčíne na Mierovom námestí.


Projekt IOM je najviditeľnejším dôkazom snahy zjednodušiť riešenia bežných životných situácií občana elektronizáciou verejnej správy. Kolos štátnej byrokracie by sa mal pre občana končiť práve na prevádzkach IOM. Ich základným poslaním je sprostredkovať občanovi asistované elektronické služby verejnej správy z jedného miesta a tým šetriť jeho čas, nervy a peniaze.


Na začiatok projekt ponúka nasledovné služby:
• na počkanie vybaviť výpis z Obchodného registra na právne účely
• vybaviť odpis z elektronického technického preukazu a získať potvrdenie jeho originality.


Dôležitou informáciou je, že takto poskytnuté služby budú občana stáť cca polovicu súčasných bežných správnych poplatkov.

Do konca roka 2012 plánuje Slovenská pošta poskytovať služby IOM na 100 poštách. Všetci pracovníci IOM museli prejsť náročnou prípravou a úspešne zvládnuť záverečný test školenia. Až po získaní certifikátu sú oprávnení poskytovať služby IOM. Aj preto sa občan Slovenska môže s dôverou obrátiť na IOM a vyhľadať profesionálnu asistovanú pomoc pri vybavovaní elektronicky poskytovaných služieb verejnej správy.

zdroj: informatizacia.sk

viac info: http://www.posta.sk/sluzby/sluzby-integrovanych-obsluznych-miest
tictac7
07.03.12,05:00
ďakujeme, za info. Akurát včera som premýšľala, že budem potrebovať výpis z OR...pôjdem vyskúšať dám info ;) - hlavne, čo sa týka tej profesionálnej asistencie, pretože ja osobne nemám veľmi dobré skúsenosti, čo sa týka pošty BA 4 a profesionality jej pracovníkov - takže sa jej úspešne snažím vyhnúť...
tictac7
09.03.12,17:30
...takže sa ozývam. Dnes som to bola vyskúšať. Výpis z OR na počkanie za 4 eurá.....ale.....
....a to ale, je teda, že dosť výrazné
pošta BA 4
- stolík s touto službou je priamo v hale - žiadne okienko - nič
- pani neustále to, čo písala, hovorila nahlas a aj keď si to kontrolovala, takže ktokoľvek bol na pošte, vie o mne komplet info, vrátane rodného priezviska, čísla OP, jeho platnosti (nehovoriac o mene, priezvisku, bydlisku, rodnom čísle)
- asi už bola zo mňa vystresovaná, keď som ju upozorňovala, aby láskavo moje osobné údaje nehovorila nahlas, takže na záver mi k výpisu, okrem overovacej doložky, pripla aj objednávku...

Záver - vyskúšala som, nijako ma to nenadchlo, dokonca som sklamaná predvedenou neprofesionalitou (možno to bude tým, že fakt sa na tejto konkrétnej pošte nič nezmenilo...), takže pre výpis si budem chodiť inde....