catwoman1488
07.03.12,08:27
Napísala som diplomovú prácu pre 1 pani za peniaze. V prieskumnej časti som použila dotazník z 1 českej práce, ktorý som preložila do slovenčiny a miestami upravila, zdroj som neuviedla. Dodnes za túto prieskumnú časť som nedostala peniaze, iba za tú teoretickú časť som dostala. Tá pani mi o zhruba 3 týždne po odovzdaní práce napísala, že jej školiteľka vraj prišla na to, že je tá práca plagiát, že je skoro celá skopírovaná, že jej ju dala celú prerobiť a že má už skoro polovicu práce napísanú. Ale sa veľmi čudujem, že za to plagiátorstvo nemala žiadne sankcie, že prečo ju tá školiteľka za to nenahlásila. Použila som iba ten dotazník z tej českej práce, ale i ten som preložila a miestami upravila, len som neuviedla zdroj, ale to je to jediné, inde som zdroje uviedla. Tá pani odo mňa žiada peniaze, čo mi zaplatila za tú teoretickú časť. Mám silné podozrenie, že mi klame, lebo keď som od nej žiadala, aby mi poslala, to,čo má zatiaľ napísané, aby som to porovnala s tou prácou, čo som ja napísala, či nedošlo náhodou k porušeniu autorských práv zo strany tej pani, tak ona mi to odmietla poslať, ešte sa mi začala vyhrážať, že ak jej tie peniaze nepošlem, tak ma nahlási. Som zúfalá, neviem ako mám postupovať. Mám jej poslať tie peniaze alebo ako mám postupovať?? Ďakujem za odpoveď.
buchač
07.03.12,07:40
Napísala som diplomovú prácu pre 1 pani za peniaze. V prieskumnej časti som použila dotazník z 1 českej práce, ktorý som preložila do slovenčiny a miestami upravila, zdroj som neuviedla. Dodnes za túto prieskumnú časť som nedostala peniaze, iba za tú teoretickú časť som dostala. Tá pani mi o zhruba 3 týždne po odovzdaní práce napísala, že jej školiteľka vraj prišla na to, že je tá práca plagiát, že je skoro celá skopírovaná, že jej ju dala celú prerobiť a že má už skoro polovicu práce napísanú. Ale sa veľmi čudujem, že za to plagiátorstvo nemala žiadne sankcie, že prečo ju tá školiteľka za to nenahlásila. Použila som iba ten dotazník z tej českej práce, ale i ten som preložila a miestami upravila, len som neuviedla zdroj, ale to je to jediné, inde som zdroje uviedla. Tá pani odo mňa žiada peniaze, čo mi zaplatila za tú teoretickú časť. Mám silné podozrenie, že mi klame, lebo keď som od nej žiadala, aby mi poslala, to,čo má zatiaľ napísané, aby som to porovnala s tou prácou, čo som ja napísala, či nedošlo náhodou k porušeniu autorských práv zo strany tej pani, tak ona mi to odmietla poslať, ešte sa mi začala vyhrážať, že ak jej tie peniaze nepošlem, tak ma nahlási. Som zúfalá, neviem ako mám postupovať. Mám jej poslať tie peniaze alebo ako mám postupovať?? Ďakujem za odpoveď.
.....ja som normál zúfalý , keď takéto niečo čítam .....:---:D

PRAVDU má školiteľka ......ej dobre urobila , keď prekukla plagiát ....

Tá pani ( objednávateľka ) žiada späť peniaze ???......no a ?....kde má záruku , že aj iné pasáže neboli okopčené ....????
Ty máš silné podozrenie , či nedošlo k porušeniu autorských práv z Tvojej strany .......hm ,tie pekné ....

Slovami klasika ...." jedna za osemnásť a druhá za dvadsať bez dvoch "....

Už sa len nejako pokonať musíte ...


Poznámka :
....he , tak to potom aj vyzerá s tou kvalitou štúdia ......pche ....:confused:
catwoman1488
07.03.12,08:01
Tá pani má celú tú českú prácu, sama mi ju poslala, takže dobre vie, že ju neklamem...
catwoman1488
07.03.12,08:04
a nič iné nemôže byť okopčené, keď som k tomu uvádzala autora, odkiaľ to mám. Jednalo sa len o ten dotazník...
catwoman1488
07.03.12,08:05
ona odomňa žiada peniaze za teoretickú časť, ktorá je úplne v poriadku-má všade uvedených autorov-zdroje...
Mária27
07.03.12,08:08
Ako môže od teba vymáhať peniaze? To sa prizná, že ona si svoju diplomovku dala vypracovať za peniaze?
marjankaj
07.03.12,08:09
ona odomňa žiada peniaze za teoretickú časť, ktorá je úplne v poriadku-má všade uvedených autorov-zdroje...
No ak každá máte svoju pravdu, tak nech o tom rozhodne súd.
Mila123
07.03.12,08:10
ona odomňa žiada peniaze za teoretickú časť, ktorá je úplne v poriadku-má všade uvedených autorov-zdroje...
takýto príjem ty zdaňuješ?
SamuelSK
07.03.12,08:11
cely autorsky zakon je na hovno.

alebo kam dospejeme, aby sa aj nasi pravnuci obohacovali na nejakom vyokru, slovach v hudbe, alebo kratkom filmovom snimku?

chore..

este si dajte niekto patentovat koleso a chlpy viete kde a bude tento svet krajsi..

(tym chcem povedat, jediny relevantny majitel patentu je priroda a nie clovek)
catwoman1488
07.03.12,08:20
a ešte ma aj uráža, že som nevzdelaná atď, vyhráža sa mi paragrafmi, že ju bezdôvodne osočujem, ohováram a že ju môžem nahlásiť na rektorát, ona sa nebojí, ona má svoju prácu v poriadku, že je to školiteľka dosvedčí, ale to potom je jej školiteľka jej spolupáchateľkou podvodu, keď jej prišla na plagiátorstvo a nenahlásila to a pod.
Johanka
07.03.12,08:28
... z úvodného príspevku som mimo :confused:. Písanie diplomoviek za iných je zdroj tvojho príjmu a považuješ ho za príjem podľa autorského zákona,tzn. že s vedomím, že ten druhý podvádza , svoju prácu považuješ za chránenú autorským zákonom ?
misoft
07.03.12,16:38
V prieskumnej časti som použila dotazník z 1 českej práce, ktorý som preložila do slovenčiny a miestami upravila, zdroj som neuviedla.
a

Použila som iba ten dotazník z tej českej práce, ale i ten som preložila a miestami upravila, len som neuviedla zdroj, ale to je to jediné, inde som zdroje uviedla.
a

ona odomňa žiada peniaze za teoretickú časť, ktorá je úplne v poriadku-má všade uvedených autorov-zdroje...
Já teda ti nevím, Karle.
Ale sama si protirečíš - neuvádzala som - má všade uvedených. Teda ako?
Ale v jednom prípade je už porušenie autorského práva a to v časti dotazník, kde si ho použila, preložila, upravila a neuviedla zdroj (alebo autora) dotazníka - už len slušnosť by to žiadala. No zmenou si zmenila niekoho dielo pre vlastnú potrebu - prakticky si mu ukradla podstatu.

Potom nemáš morálne právo žiadať honorár za prácu iných a chrániť svojim autorským právom niečo, čo už je chránené pre iného.

ona sa nebojí, ona má svoju prácu v poriadku, že je to školiteľka dosvedčí,
Ona to má v poriadku, lebo to nepísala ona! Žiaľ, je ale spoluvinníčkou, že toto prijala, vediac, že je to plagiát. Ak by jej to školiteľka dosvedčila, sama školiteľka by bola spolupáchateľkou, ak by tvrdila, že o plagiátorstve vie. A veľmi pochybujem, že jej to dosvedčí.