janapill
07.03.12,09:54
Dobrý deň, prosím Vás ako to je ak, sme dostali Fa z Čiech za právne služby, od platiteľa DPH v CZ
a na faktúre je napísané: " odberateľ je povinen přiznat a zaplatit daň. Místo plnění mimo tuzemski dle §9/1 zákona o DPH platného v ČR."
Lenže problém je v tom, že my sme od 11/2011 prestali byť platcami DPH, tak čo s tým teraz???
Ďakujem
Tweety
07.03.12,08:57
Dobrý deň, prosím Vás ako to je ak, sme dostali Fa z Čiech za právne služby, od platiteľa DPH v CZ
a na faktúre je napísané: " odberateľ je povinen přiznat a zaplatit daň. Místo plnění mimo tuzemski dle §9/1 zákona o DPH platného v ČR."
Lenže problém je v tom, že my sme od 11/2011 prestali byť platcami DPH, tak čo s tým teraz???
Ďakujem
Mali ste túto skutočnosť oznámiť dodáv. služieb. Treba žiadať o prepracovanie faktúry.
janapill
07.03.12,09:27
áno to mi je jasné, len mám skôr na mysli, že čo s tou dph teraz?? ak nie sme platcami, budeme mať my nejakú povinnosť? alebo sa bude musieť ten právnik prihlásiť za platcu DPH u nás na SK a tú daň zaplatiť??? A má vystaviť faktúru s českou DPH????
:( ( z tej dph-čky som furt nejaká dopletená )
jacekova
21.03.12,09:44
mám podobný problém....
nový klient (sro - neplatca DPH) mi doniesol doklady za celý rok. je to vlastne len 1 faktúra z čiech za tovar. lenže fa je vystavená bez DPH a je tam uvedené IČ DPH môjho klienta (lenže on nie je ani nikdy nebol platcom DPH). fa je ešte z 21.11.2011!!!

mala by sa prerobiť. lenže čech už určite zahrnul túto fa do SV a ak má už ukončené aj DP? vyplýva mu zo zákona, že nám tú fa MUSÍ prerobiť? alebo čo urobiť?
janapill
22.03.12,07:30
Mne sa práve dostala do rúk faktúra z Čiech, kde je napísané, že se jedná o plnení osvobozené od dane dle Zákona o DPH paragraf 64, neviete čo to znamená???
Mám niečo s tým robiť? My sme platci DPH a aj dodávateľ je v ČR.
Ďakujem
jacekova
22.03.12,07:36
Mne sa práve dostala do rúk faktúra z Čiech, kde je napísané, že se jedná o plnení osvobozené od dane dle Zákona o DPH paragraf 64, neviete čo to znamená???
Mám niečo s tým robiť? My sme platci DPH a aj dodávateľ je v ČR.
Ďakujem

fa musí byť bez DPH a treba ju samozdaniť
tibor1000
29.03.12,18:11
Dobrý večer.Prosím Vás,keď prebehne školenie v ČR, pre odberatela slovenskú firmu (platcu DPH), táto česká faktúra má byť vystavená s DPH? (miesto dodania je ČR)
dakujem vopred moc
emma01
30.03.12,06:03
Dobrý večer.Prosím Vás,keď prebehne školenie v ČR, pre odberatela slovenskú firmu (platcu DPH), táto česká faktúra má byť vystavená s DPH? (miesto dodania je ČR)
dakujem vopred moc
Ak ste zaplatili len vstupné na školenie, tak by mala byť fa aj s českou daňou (§ 16 ods. 3). Ak vám boli poskytnuté aj nejaké doplnkové služby, alebo školenie bolo vykonané na základe vašej objednávky (teda nebolo verejné), tak fa bude bez dane (§ 15 ods. 1).
tibor1000
30.03.12,08:47
Ak ste zaplatili len vstupné na školenie, tak by mala byť fa aj s českou daňou (§ 16 ods. 3). Ak vám boli poskytnuté aj nejaké doplnkové služby, alebo školenie bolo vykonané na základe vašej objednávky (teda nebolo verejné), tak fa bude bez dane (§ 15 ods. 1).

Ďakujem ti pekne emma
a ked mame fakturu s ceskou DPH,tak to uctujem-celu sumu vratane dph do nakladov?
emma01
02.04.12,05:18
Ďakujem ti pekne emma
a ked mame fakturu s ceskou DPH,tak to uctujem-celu sumu vratane dph do nakladov?

Áno.