mika5555
07.03.12,09:19
Príjemný deň, dovoľte, aby som Vás poprosila o rady. Som stredoškolská učiteľka, ktorá 15 rokov viedla školskú knižnicu bez akéhokoľvek finančného ohodnotenia. Od 1.2. sa riaditeľka školy rozhodla ju zaevidovať medi školské knižnice na min. kultúry, s cieľom zapájať sa do projektov a pod. Po komunikácii s pani, ktorá na MK zodpovedá za systém knižníc, dostala riaditeľka informácie, že silu, ktorá za knižnicu bude zodpovedať, je potrebné podľa zákona zaplatiť - v papieroch je uvádzané 37,5 hod za mesiac. Na pokyn riaditeľky som vypracovala všetky potrebné papiere vrátane štatútu knižnice, na čo mi ona následne vystavila pracovnú zmluvu na dohodu - na ústnom pohovore mi uviedla, že mi nedá celých 37,5 hod. , iba 20 hodín za mesiac, s čím som súhlasila z niekoľkých dôvodov: konečne by som mala po rokoch aspoň niečo zaplatené a zároveň mi bolo jasné, že 37, 5 hodiny v školskej knižnici neodpracujem. Následne mi bola vystavená pracovná zmluva na _ 20 hodín týždenne , čo zrejme neskôr p. riaditeľka pochopila, že je chybné, samozrejme som to pochopila aj ja, ale zmluvu som popísala , nevšimla som si uvedený fakt. Zrejme si to všimla až ekonómka pri tvorení výplat. Môj problém tu začal v zmysle - následne zástupca riaditeľky začal odo mňa vymáhať presné zapisovanie práce v knižnici, aby som mala zaplatené len to, čo som tam úplne reálne a popoludní: keďže školská knižnica je určená hlavne žiakom, tí ma poznajú, že idem s nimi, keď niečo potrebujú kedykoľvek v priebehu vyučovania, v čase voľných hodín som tam prakticky stále (tento čas si nesmiem zapisovať, lebo to mám platené v úväzku - komentár zástupcu), doma pracujem na rôznych projektoch, SOČ-kách, ktoré zaplatené nemám. Prosím Vás, neviete mi poradiť ako to máte riešené vo Vašich školách? Kde by som našla nejaké prípisy, ktoré sa týkajú podrobnejšie práce učiteľa v knižnici? Ďakujem za čas, ktorý mi budete venovať.