esme
07.03.12,09:56
Dobrý deň,
zakúpila som cez internet notebook, pri inštalácii bola zistená chyba softvéru, rozhodli sme sa odstúpiť od zmluvy a notebook v pôvodnom obale sme odoslali kuriérom slovenskej pošty. Zamestnanec PC obchodu tovar neprevzal, pretože bol poškodený obal zásielky a vzhľadom na citlivú mechaniku zamestnanec obchodu nechcel brať na zodpovednosť prípadné škody vzniknuté pri preprave a balík mi bol vrátený naspäť.
Počítač sme poslali do obchodu po známom a momentálne je v servise - čakáme na výsledok.
U Slovenskej pošty sme reklamovali aspoň náhradu poštovného vo výške 6,30, pri spisovaní zápisnice sme uviedli, že obsah je nepoškodený, ale samozrejme nie som odborník a teda neviem, čo sa vnútri v mechanike pri preprave eventuálne mohlo stať. Dostala som rozhodnutie, že reklamácia je neopodstatnená.
Moja otázka je - keďže momentálne nemám ani počítač (a servis reaguje vyhýbavo, čiže neviem či odstúpenie od zmluvy bude možné)
a ani pošta nebola ochotná uznať reklamáciu ASPOŇ poštovného - či sa mám proti rozhodnutiu odvolať alebo (keďže som poriadne napálená) či sa mám pokúšať o riešenie náhrady škody u zásielkovej služby. Citujem z popisu využitej služby - " v cene expres zásielky ponúkame poistenie do výšky 850 eur.
Ďakujem za rady.
Mária27
07.03.12,16:38
Zápisnicu o poškodení balíka s poštou mal spísať zamestnanec obchodu. Poškodenie obalu by sa posudzovalo z hľadiska jeho kvality a správnosti zabalenia i z hľadiska prepravy poštou. Po spísaní zápisnice by sa mohlo dodatočne zistiť, či ide o nejakú závadu spôsobenú prepravou.
Samozrejme, ak nebola dokázaná vina pošty, nemá prečo vracať poštovné. Mali ste tú zásielku aj poistenú? Vtedy by sa mohla náhrada škody platiť až do výšky poistenia, bez poistenia je to podľa váhy.