rado3105
07.03.12,10:06
http://www.reformy.cz/zpravy/pripad-fed-versus-usa-a-zbytek-sveta/

velmi zaujimavy clanok, skratene hovori:
Jediny kto spravil audit Fedu(sukromna americka centralna banka - uz len to ze je sukromna je chore) bol Ron Paul(kandidat na americkeho prezidenta, o ktorom media mlcia).
FED bol vytvoreny na zaciatku 20 storocia tlakom na americkeho prezidenta Wilsona(z dovodu ze ludia podozrievali banky z umeleho vytvarania kriz).
A ako to cele funguje. Banky na svete maju peniaze, staci mat hotovost 10% a mozu pozicat 90%(umelo vytvorene). Zjednodusene: banka ma 1000e, moze dat pozicku 10000eur, pricom tych 90% si pozica s minimalnym urokom od centralnej banky statu.
To znamena ze 90% penazi v obehu su umelo vytvorene, ktore ludia nikdy nemozu splatit. Kriza vznika vtedy ked ludia nemaju peniaze na splacanie a banky im nemozu dat nove pozicky, vtedy organizacie ako FED alebo europska centralna banka "pozicaju" vsetkym bankam peniaze aby mohli znova poziciavat. Ludia a staty si znova pozicaju dalsie peniaze na platenie uz pozicaneho. Moze to vydrzat? Zda sa Vam to normalne?

PS: poradacka propaganda, ak to zmazete aspon napiste sukromnu spravu preco? dakujem
marleau
07.03.12,09:10
Máš pravdu.
Ja už som sa na Poradu vy...l,nech si tu obdivujú psov a mačky.
SamuelSK
07.03.12,09:12
A ake by malo byt riesenie? Prisiel niekto na nieco?

Mimochodom, maximalne suhlasim, je to jeden najvacsi MEGA PODVOD celosvehovych rozmerov.

(druhy je dochodkovy system)
rado3105
07.03.12,09:30
riesenie je uplne jednoduche. Detailna transparentnost, kazda operacia musi byt volne pristupna vsetkym na internete, popripade znova navrat do ruk statu(ako to robi Orban). Zakaz tvorby penazi....vsetko co chce FED, alebo ECB spravit by mali odhlasovat ludia....
Aj riesenie politiky je jednoduche: verejne obstaravania na internete, kazda transkacia na internete, podozrenie z korupcie - automaticke vyhodenie poslanca....riesenia su jednoduche, len pre tych co robia tieto podvody nepripustne...