ludo70
06.02.06,07:59
Prosím o radu ako očíslovať v JÚ príjmovy doklad, keď chcem zaučtovať vrátený preplatok nájomného mínusovym znamienkom? Od majiteľa mám jeho vydavkovy doklad a potrebujem vypísať svoj PPD. V peňažnom denníku zaučtujem výdavok s mínusom. Keď vypíšem príjmovy doklad, ako ho mám očíslovať? Ako V-xxx ?
Manual
06.02.06,07:06
Svoj PPD očísluj "normálne" ako čísluješ. Vypíšeš si PPD, nie VPD a suma mínusom. Mínusom to môžeš zaúčtovať do PD ako VOD s mínusovým znamienkom ale v skutočnosti to bude tvoj príjem na základe PPD.
Tweety
06.02.06,07:11
Prosím o radu ako očíslovať v JÚ príjmovy doklad, keď chcem zaučtovať vrátený preplatok nájomného mínusovym znamienkom? Od majiteľa mám jeho vydavkovy doklad a potrebujem vypísať svoj PPD. V peňažnom denníku zaučtujem výdavok s mínusom. Keď vypíšem príjmovy doklad, ako ho mám očíslovať? Ako V-xxx ? Príjem je stále príjem a preto ho musíme naúčtovať cez Príjmové pokladničné doklady.:eek:
ludo70
06.02.06,07:15
Keď to však dám do PD ako výdavok s mínusom tak mi toale denník sám očísluje ako V-xxx
Tweety
06.02.06,07:19
Keď to však dám do PD ako výdavok s mínusom tak mi toale denník sám očísluje ako V-xxx Možno sa nechápeme, ak si Ty prijal urobíš PPD, ak si naopak vydal tak VPD.:eek:
Zita5
06.02.06,07:19
Prosím o radu ako očíslovať v JÚ príjmovy doklad, keď chcem zaučtovať vrátený preplatok nájomného mínusovym znamienkom? Od majiteľa mám jeho vydavkovy doklad a potrebujem vypísať svoj PPD. V peňažnom denníku zaučtujem výdavok s mínusom. Keď vypíšem príjmovy doklad, ako ho mám očíslovať? Ako V-xxx ?


ludo 70 , ak máš platené nájomné uplatnené vo výdavkoch , tak na Tvojom mieste by som preplatok zaučtovala PPD do peňažného denníka a to pokladňa príjem oproti - príjem ovplyvňujúci základ daňe - príjem iný .
Ja mám Alfu a tam ešte tomu každú platbu môžem aj rozčleniť s tým , že tento preplatok by som viedla ako napr. preplatok za elektrinu . Ja osobne by som mínus ani nepoužila .Číslo na PPD by som použila nasledujúce v peňažnom denníku .
ludo70
06.02.06,07:25
Ďakujem Zita5. Radili mi niektorí, že je lepšie to zaučtovať mínusom pre lepší prehľad o nájme. Asi to však predsa urobím ako iný zdanený príjem. Mám však otázku: Čo všetko sa môže dať do: iný zdanený príjem?
Zita5
06.02.06,07:33
Ďakujem Zita5. Radili mi niektorí, že je lepšie to zaučtovať mínusom pre lepší prehľad o nájme. Asi to však predsa urobím ako iný zdanený príjem. Mám však otázku: Čo všetko sa môže dať do: iný zdanený príjem?

- preplatky
- úroky z BÚ
- preplatky za zrušenú poistku
- vrátenie nespotrebovanej časti DMV
- platba za stravné lístky od zamestnancov
- úhrada škody od posiťovne
- úprava úroku
- príspevky , dotácie/OÚP/ a podobne - ale len do ich výšky čerpania


Čo sa týka prehľadnosti , v tom nevidím problém .
ludo70
06.02.06,07:40
Ešte jedna otázočka: Patria do: iný zdanený príjem aj preplatené prevádzkové náklady chráneneho pracoviska za minulý rok? Je to vlastne akási dotácia.
Zita5
06.02.06,07:41
Áno ešte tam môžeš účtovať aj dotácie . Na tom som zabudla .;) Čiže ja to tam doplním .
ludo70
06.02.06,07:45
Pekne ďakujem
elPi
06.02.06,21:34
Keď to však dám do PD ako výdavok s mínusom tak mi toale denník sám očísluje ako V-xxx
Denník je debil !!!

Ale teraz vážne:
Neviem si narýchlo spomenúť, že kde som sa dočítal o účtovaní vrátených súm z titulu dobropisov a pod., ale bolo tam že tieto príjmy sa v JU účtujú nie ako storno (mínus) výdavkov, ale ako ostatné príjmy.