kolac
07.03.12,11:24
Ahojte,

mam 2 otazky:

1. ak poslem zakaznikovi FA po dokonceni sluzieb, je mi povinny uhradit prostriedky v lehote uvedenej na FA, alebo je na to este nejaka externa lehota vyplyvajuca zo zakona ?
Stalo sa mi totiz ze mi zakaznik oznamil, ze predpoklada ze fa uhradi este tento mesiac(to bol zaciatok mesiaca), pritom lehota na FA je stanovena na 7 dni.

2. ak niesom platca DPH, pytaju sa ma zakaznici ci su ceny s danou alebo bez, tak co mam povedat, skratka niesom platca a oni si uz odvodia ? Vlastne pre mojho zakaznika to ze niesom platca je to iste ako keby ceny boli bez DPH ?

Dakujem.
Tweety
07.03.12,10:33
Ahojte,

mam 2 otazky:

1. ak poslem zakaznikovi FA po dokonceni sluzieb, je mi povinny uhradit prostriedky v lehote uvedenej na FA, alebo je na to este nejaka externa lehota vyplyvajuca zo zakona ?
Stalo sa mi totiz ze mi zakaznik oznamil, ze predpoklada ze fa uhradi este tento mesiac(to bol zaciatok mesiaca), pritom lehota na FA je stanovena na 7 dni. Na fa treba napísať konkrétny dátum jej splatnosti.

2. ak niesom platca DPH, pytaju sa ma zakaznici ci su ceny s danou alebo bez, tak co mam povedat, skratka niesom platca a oni si uz odvodia ? Vlastne pre mojho zakaznika to ze niesom platca je to iste ako keby ceny boli bez DPH ? Na fa musíš uviesť, že nie si platiteľom dph.
Dakujem. V texte.
kolac
07.03.12,10:41
1. Takze take, ze si zakaznik sam zvoli kedy ju uhradi nehrozi ? Alebo stretli ste sa uz niekto s takym pristupom ?
2. Ano to viem, mna len zaujima ak mi niekto vola a sa na to pyta.
Tweety
07.03.12,10:48
1. Takze take, ze si zakaznik sam zvoli kedy ju uhradi nehrozi ? Alebo stretli ste sa uz niekto s takym pristupom ?
2. Ano to viem, mna len zaujima ak mi niekto vola a sa na to pyta.
1. Ak neuhradí v dobe splatnosti, môžeš účtovať úrok z omeškania. Treba to % uviesť priamo na faktúre.
2. Treba rovno povedať, že nie platiteľom dph, takže dph z faktúry si nemôže uplatniť, pretože tam žiadna uvedená nie je.
kolac
07.03.12,10:53
Dobre, dakujem. A este jedna vec, mozem uvadzat na FA odkaz na VOP, ak pracujem len na fakturu, tj neuzatvaram napr. zmluvu o dielo. Alebo staci ak mam VOP na webe ?