barcelonka
07.03.12,13:18
Dobrý deň, poradite? Odoslala som elektronicke hlásenie o vyúčtovaní dane, všetko išlo fajn, len som počula ešte predtým že keď elektronicky odošleme(nejedná sa mi len o toto tlačivo) je treba aj tak zaniesť na daňový úrad aj v papierovej podobe?
Ivenka
07.03.12,12:40
POdľa toho akým spôsobom si odosielala, cez EZU, eDane so zaručeným podpisom.....bez podpisu....je to potrebné rozlišiť či potrebuješ ešte predložiť krycí list.
barcelonka
07.03.12,13:22
cez EZU, bez zaručeného podpisu, len sme spísali dohodu s DÚ
nikulik
29.11.12,07:52
No a tomuto uz vôbec neroumiem. Existuje aj moznost EZU bez zaručeného podisu? Ide mi o to, že viem ze teraz všetci prechádzame na e-dane. Ale vôbec tomu nerozumiem. Napr. my sme sro platca dph, mame externu učtovnicka. Dala mi prihlasovacie udaje aby som posielala mesačne prehlady a rocne hlasenie elektronicky od 01.01.2013. Stiahla som si e-dane a tu nastal problem. Naskocilo mi aj instalovanie certifikatu. To som spravila ale teraz neviem ci to je dobre, lebo na elektr.podatelni drsr som citala ze certifikat pouzivaju len ti ktori nemaju zaruceny elektron.podpis, a ako zistim ci sme mali? Doteraz sme nic nechodili nosit,myslim dph ziadne tlačivo na DU. Poradite mi prosim lebo teraz mam stiahnute v pc e-dane ale ako tam dostanem ten elektron.podpis? Ci to je na elektr.podatelni automaticky? Uz mam v tom gulaš :D
milka1619
29.11.12,18:37
Ja posielam cez EZU - spísali sme dohodu na DÚ, inštalovala som certifikát a zasielam len elektronicky. V papierovej forme už nič nedávam.
srska
29.11.12,18:38
Ja posielam cez EZU - spísali sme dohodu na DÚ, inštalovala som certifikát a zasielam len elektronicky. V papierovej forme už nič nedávam.už len zajtra
milka1619
29.11.12,18:41
Volala som viackrát na DÚ - pracovníčka mi povedala, že v papierovej forme už nedávam výkazy. Dúfam, že je to OK.
KEJKA
29.11.12,21:07
dnes som posielala prehľad cez EZU, už posledný.
Prešlo to v poriadku.
Čakám na nový prístupový kod, či heslo - príde mailom z drsr.sk.
Podávala som dokument inému klientovi aj cez eDane.
Je to inovované, už dáva možnosť vybrať, či
a) som uživateľ so ZEP - teda klasický pôvodný, čo šiel cez eDane
alebo
b) som užívateľ EZU - bez ZEP. zrejme na toto budú klikať všetci, ktorí doteraz fungovali cez EZU - budú môcť s novými prístupmi podávať naďalej bez ZEP, ale aj bez krycieho listu - tak ako boli zvyknutí v EZU.

poznámka po úprave - nerozumiem nasledujúcej reakcii. Ja som písala o novej skúsenosti v súvislosti so zrušením EZU..................
srska
30.11.12,04:14
dnes som posielala prehľad cez EZU, už posledný.
Prečlo to v poriadku.
%Cakám na nový prístupový kod, či heslo - príde mailom z drsr.sk.
Podávala som dokument aj cez eDane.
Je to inovované, už dáva možnosť vybrať, či
a) som uživateľ so ZEP - teda klasický pôvodný, čo šiel cez eDane
alebo
b) som užívateľ EZU - bez ZEP. zrejme na toto budú klikať všetci, ktorí doteraz fungovali cez EZU - budú môcť s novými prístupmi podávať naďalej bez ZEP, ale aj bez krycieho listu - tak ako boli zvyknutí v EZU.
http://www.porada.sk/t168568-p2-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post2192353