wirgi
07.03.12,14:29
Sme štvťročný plátca DPH, za r. 2011 sme presiahli obrat 331939,19 eur.Ale len teraz som si uvedomila že za 1/2012 som už mala dať mesačný výkaz a prihlásiť sa na DU ako mesačný plátca ,čo stým dať dodatočne DP alebo sa prihlasiť ako mesačný až po skončení Q od aprila. Ďakujem
IvoM
07.03.12,13:39
Podľa §77 sa stávate mesačným plátcom automaticky zo zákona, doporučil by som navštíviť Váš DÚ a skúsiť sa nejako dohodnúť, určite ale nemôžte podať dodatočné DP,
keďže ste nepodali riadne DP, takže to bude riadne DP podané po termíne.
Prípadne sa spoľahnúť na terajší chaos na DÚ a v apríli podať štvrťročnú DPH a súčasne oznámiť na DÚ že podľa §77.4 prechádzate na mesačného plátcu DPH, je to však vždy riziko že sa no to neskôr príde. :-)
KEJKA
07.03.12,13:49
Sme štvťročný plátca DPH, za r. 2011 sme presiahli obrat 331939,19 eur.Ale len teraz som si uvedomila že za 1/2012 som už mala dať mesačný výkaz a prihlásiť sa na DU ako mesačný plátca ,čo stým dať dodatočne DP alebo sa prihlasiť ako mesačný až po skončení Q od aprila. Ďakujem
odporúčam podať bezodkladne riadne DPH za január, a v termíne aj za február, DPH uhradiť čím skôr. Hlásiť nemusíte nič, je to povinnosť zo zákona.
A dúfajte, že si to tetušky nevšimnú - i ked oneskorenú úhradu asi áno.
wirgi
07.03.12,13:56
ďakujem za odpovede ale za január sme nevystavili žiadnu faktúru tak mi vychádza nadmerný odpočet
Alina70
21.03.12,06:56
Prosím vie m niekto poradiť,
som nová a nevyznám sa v súvahe ani v predvahe...
účtovníčka stará mi len odovzdala všetky veci s tým, že od 1.4. sa stávame mesačným platcom DPH ? celkom som tomu nerozumela... kde nájdem aký obrat mala za minulý rok ? dá sa to vyčítať z tých papierov ? prosím súrne....
a nahlásiť som to už mala ? alebo stačí až v apríli?
KEJKA
21.03.12,16:46
Prosím vie m niekto poradiť,
som nová a nevyznám sa v súvahe ani v predvahe...
účtovníčka stará mi len odovzdala všetky veci s tým, že od 1.4. sa stávame mesačným platcom DPH ? celkom som tomu nerozumela... kde nájdem aký obrat mala za minulý rok ? dá sa to vyčítať z tých papierov ? prosím súrne....
a nahlásiť som to už mala ? alebo stačí až v apríli?
ak zo zákona povinne M-platiteľ, tak podľa mňa od januára
ak až od apríla, skús zistiť, kto komunikoval s DU.
obrat máš vo VŹaS r. 1 za tovar a kusok nižšie č.5 za služby
Alina70
22.03.12,07:35
oki ... dakujem... nakoniec som tam volala, povedali mi že sa môžeme stať platcami DPh aj od 1.4.2012...stačí to oznámiť písomne, a z akého dôvodu.. ďakujem za to, kde mám hľadať ten obrat....veľmi mi to pomohlo....