gbellini
07.03.12,18:55
Ahojte,
nevie mi niekto povedať čo je úlohou pracovného lekára? je toho dosť málo, popísané.
Tweety
07.03.12,17:57
Ahojte,
nevie mi niekto povedať čo je úlohou pracovného lekára? je toho dosť málo, popísané.
A nezistil si nič ani na gúgli? je tam toho dosť.
gbellini
07.03.12,18:07
dočítal som sa, len je to na mňa dosť odborne a tak by som potreboval počuť, taký laický pohľad
Tweety
07.03.12,18:09
dočítal som sa, len je to na mňa dosť odborne a tak by som potreboval počuť, taký laický pohľad

Tak všeobecne, je to taký praktický lekár pre firmu a jej zamestnancov.
Stefan2005
07.03.12,18:18
... pýtaš sa na pracovné lekárstvo ako lekár alebo pacient ?
Tu je to stručne a jasne: http://sk.wikipedia.org/wiki/Pracovn%C3%A9_lek%C3%A1rstvo
a zo stránok úradu verejného zdravotníctva:
"Pracovná zdravotná služba (ďalej PZS) - odborná poradenská služba pre zamestnávateľa v oblasti ochrany a podpory zdravia pri práci, ktorá vykonáva zdravotný dohľad tímom zdravotníckych pracovníkov. Tím PZS vykonáva činnosti týkajúce sa zdravotného dohľadu nad pracovnými podmienkami zamestnancov a posudzovanie zdravotnej spôsobilosti na prácu na základe výkonu lekárskych preventívnych prehliadok vo vzťahu k práci."
gbellini
07.03.12,18:20
no a teda kto určuje kategóriu rizikového pracoviska alebo triedu rizikovú, alebo to spadá pod BOZP?
majus1
07.03.12,19:03
ak sa zamestnancom vo firme zdá že sú ohrození nejakým rizikovým faktorom(zákonník práce- sú tam vypísané) povedia to zamestnávateľovi a ten by mal tieto riziká posúdiť (analýza rizík) s technikom BOZP a pracovnou zdravotnou službou(PZS), tieto rizikové faktory premerať a následne na základe týchto meraní píše PZS odporúčanie na vyhlásenie rizikového pracoviska na RÚVZ, alebo sa priamo kontaktuje RÚVZ a niektoré merania vykonávajú aj oni a potom aj radia ako sa ďalej postupuje......
gbellini
08.03.12,09:06
Dakuejm