riso325
07.03.12,21:24
Dobry den.
Kamaratovi u mna na navsteve som sposobil skodu na notebooku - nestastnou nahodou som potiahol sietovym kablom notebook, ten spadol na zem a je nutna oprava. Vec je ta ci v takomto pripade mam narok na plnenie od alianzu v ramci poistenia zodpovednosti za skodu sposobenu na cudzej veci.
Dakujem
mattto
07.03.12,21:14
neviem ako ostatní, ale nie som likvidátor Allianzu :D najlepšie si je pozrieť zmluvu, poistné podmienky a ak ti niečo nebude jasné, zavolať Allianzu a informovať sa, kto iný ti dá kompetentnejšiu odpoveď než oni...
GabiZ
08.03.12,06:46
Presne tak ako píše mattto. Všetko závisí od zmluvy, ktorú máš uzavretú s poisťovňou, na čo všetko sa zodpovednosť za škodu vzťahuje a podmienky uplatenia si plnenia z poistnej zmluvy.
ivustek
08.03.12,07:34
Moja skúsenosť:
Mám uzavretú poistku na dom v Allianzi a pri nej je pripoistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú inej osobe. Boli sme na návšteve u známych a môj syn rozbil drahú lampu. Riešili sme to cez tú poistku. Hneď na drýhý deň som zašla do poisťovne a vypísala tlačivo. Doporučili mi urobiť fotky a črepiny z lampy odložiť až do vyriešenia poistnej udalosti.Medzitým si to telefonicky overili aj u poškodeného-pýtali sa na okolnosti udalosti, či sa zhodujú s našou výpoveďou. Tak do 3 týždňov prišli peniaze na účet. Dôkazový materiál - fotky a črepiny neriešili.

V obchode som zhodila vázu, ktorá sa rozbila. Zaplatila som ju, dostala bloček. Doma som napísala zápis o škode a dala potvrdiť predajni. V poisťovni som vypísala tlačivo o škode priložila zápis, bloček. Taktiež bez problémov vyplatili.