soniqe3
07.03.12,22:54
Moj manzel s ktorym mam syna a spolocne vychovavame moju dceru z prveho manzelstva, bude mat sud ohladom upravy prav a povinnosti voci maloletemu. Moj manzel je aj otcom 5 rocneho syna,(s matkou dietata nebol zosobaseny ani nikdy spolu nezili) na ktoreho od narodenia pravidelne prispieval. Nemal sudom urcene vyzivivne.Suma bola len ustne dohodnuta.
Moj manzel je na rodicovskej dovolenke s nasim synom a ja pracujem. A z prveho manzelstva mam na dceru urcene vyzivne to minimalne 30% zo sumy ZM.
Manzel bude mat sud, kde matka dietata ziada urcit sudom vyzivne v sume 150 €.(od doby co je v nasej domacnosti len jeden zarobok manzel prispieva 90 €, ked bol zamestnany posielal 130€)
Otazky:

Moze byt suma 150 € sudom uznana ako adekvatna, ak moj priemerny zarobok za poslednych 12 mesiacov bol 900 € mesacne v cistom? (ine prijmy v rodine RP-194 €, 2x Rodinne pridavky 44 €, vyzivne od mojho byvaleho manzela 26 €)
Matka dietata neuvadza ziadne zvysene vydavky v starostlivosti o dieta, je nezamestnana byva u matky, nase vydavky su tiez standartne pre 4 clennu rodinu
Sudkyna ktora bude mat toto pojednavanie na starosti ma asistentku(zapisovatelku) osobu s rovnakym priezviskom ako je priezvisko navrhovatelky- moze to byt dovod na vznesenie namietky zaujatosti (neviem ci su v pribuzenskom pomere)

dakujem vopred za odpovede
mattto
08.03.12,16:11
ak sa asistentka volá Kováčová a pod., ide o dosť obvyklé meno a nemusí to nič znamenať. Podľa §17 ods. 1 OSP môžeš žiadať o vylúčenie zapisovateľky, o čom rozhodne samosudca, ale na veci to v podstate nič nemení.

čo sa týka výšky výživného, nikto ti nepovie, ako rozhodne súd, keďže na to neexistuje žiaden vzorec. Súd pri rozhodovaní berie do úvahy príjmy a oprávnené výdavky všetkých zúčastnených, počet vyživovacích povinností atď.