aknel
06.02.06,09:16
Potrebovala by som poradiť kupili sme v mesiaci 9/05 v Nemecku - úžitkový mercedes .
Až do dnešného dňa sa nam nepodarilo vybaviť naň Slovenske EVČ. Cestnú daň za toto vozidlo sme mali odviest aj ked sme auto nemohli pouzivat? Ako to je s DPH mohli sme si uplatniť?

dakujem :)
KEJKA
06.02.06,17:19
DPH si môžete uplatniť len SR DPH, - samozdanenie?
cestná daň = dnes už daň z motorových vozidiel zaplatíš po podani daňového priznania DMV, a to až po pridelení EČ. Auto zatiaľ nevyužívate na podnikanie, tak daň nie je potrebná.
pongo
07.02.06,05:51
Potrebovala by som poradiť kupili sme v mesiaci 9/05 v Nemecku - úžitkový mercedes .
Až do dnešného dňa sa nam nepodarilo vybaviť naň Slovenske EVČ. Cestnú daň za toto vozidlo sme mali odviest aj ked sme auto nemohli pouzivat? Ako to je s DPH mohli sme si uplatniť?

dakujem :)

DPH odvádzaš v mesiaci, keď došlo k uskutočneniu zdan. plnenia, t.j. kúpe vozidla (9/05). Spätný nárok na odpočet vzniká, keď máš doma všetky doklady o kúpe, teda včetne faktúry (zo zahraničia sa stáva, že príde o mesiac neskôr, ale môže to byť aj v tom istom mesiaci). DPH nemá podľa mňa nič spoločné s pridelením EVČ. To sa týka len dani z MV. Po pridelení EVČ môžeš auto zaradiť do užívania a začať používať. Do 15 dní si povinná podať a zaplatiť daňové priznanie k dani z motorových vozidiel.