ADA
06.02.06,10:24
Prosím o radu. Práve dnes nám bola vrátená zásielka poštou, ktorú zákazník neprevzal. Bola na úložnom stredisku v Trnave. Nevedia si vysvetliť, ako je možné, že ak ju odberateľ neprevzal, prečo sa nevrátila odosielateľovi. To je ale nepodstatné. Mám totiž problém ako túto vystavenú faktúru z roku 2005 z mesiaca júl dostať z účtovníctva. Možem teraz v januári vystaviť dobropis s textom zásielka vrátená z úložného strediska - neprevzatá a uplatniť si odpočet DPH až v januári 2006 teraz totiž vystavým opravu. Za odpoveď ďakujem.
Zita5
06.02.06,09:32
Prosím o radu. Práve dnes nám bola vrátená zásielka poštou, ktorú zákazník neprevzal. Bola na úložnom stredisku v Trnave. Nevedia si vysvetliť, ako je možné, že ak ju odberateľ neprevzal, prečo sa nevrátila odosielateľovi. To je ale nepodstatné. Mám totiž problém ako túto vystavenú faktúru z roku 2005 z mesiaca júl dostať z účtovníctva. Možem teraz v januári vystaviť dobropis s textom zásielka vrátená z úložného strediska - neprevzatá a uplatniť si odpočet DPH až v januári 2006 teraz totiž vystavým opravu. Za odpoveď ďakujem.

Pokiaľ máš doklad o tom , že skutočne to tak bolo ako píšeš , tak dňom vrátenia zásielky by som vystavila dobropis , priložila všetky doklady o zásielke a uplatnila ho v 1/2006 .

Neviem či sa mýlim , ak áno prosím opraviť . ;) Ale ja by som sa uberala týmto smerom ako som písala .

Poznámka : to Vám úhrada pohľadávky vôbec nechýbala za tú dobu ? Nepátrali ste .:rolleyes:
ata111
06.02.06,10:27
Súhlas so Zitou 5. Taktiež zasielam tovar na dobierku a stáva sa mi to častejšie. Doložím k dobropisu /ktorý nikam a nikomu neposielam, nakoľko niet komu/ doklad z pošty o vrátení zásielky. Spravidla aj platím za vrátenie zásielky, takže je to jednoznačné i dátumovo. Dobropis uplatňujem v tom mesiaci, kedy mám doklad o vrátení zásielky.
ALBO
06.02.06,11:03
Súhlas so Zitou 5. Taktiež zasielam tovar na dobierku a stáva sa mi to častejšie. Doložím k dobropisu /ktorý nikam a nikomu neposielam, nakoľko niet komu/ doklad z pošty o vrátení zásielky. Spravidla aj platím za vrátenie zásielky, takže je to jednoznačné i dátumovo. Dobropis uplatňujem v tom mesiaci, kedy mám doklad o vrátení zásielky.

Daň opravujete v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie v ktorom ste vyhotovili doklad o oprave= dobropis.
Chcem len naznačiť, že to nemusí byť striktne v tom zdaňovacom období, kedy máte doklad o vrátení zásielky.
ADA
06.02.06,13:49
Ďakujem za odpoveď. Pravidelne sa posielali upomienky o nezaplatení faktúry. Zákazník to ignoroval a až v roku 2006 keď sa zasielalo odsúhlasenie pohľadávok povedal, že on taký tovar nikdy neprevzal. Nastal problém u pošty, že tá to vôbec neposlala späť ale priamo do ich úložne zásielok do Trnavy. Nám sa zásielka nevrátil a zákaznik ju tiež nemal. Začarovaný kruh. Nakoniec sa to však vyriešilo. Ešte raz dik za odpoveď.