tibor1000
08.03.12,09:58
Prosím Vás, keď podáva spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá vznikla v r. 2011 (ale v tomto roku ešte nevykonávala činnosť, teda neposkytovala služby ani nepredávala tovar) , nemá ešte vyhotovenú pečiatku,ale ideme robiť daňové priznanie a výkazy, má povinnosť mať na týchto výkazoch pečiatku? či ju musíme dať narýchlo vyrobiť..

ďakujem pekne vopred za odpoved
Ivenka
08.03.12,09:01
V prvom rade ako mášš napísané v ob.registri či k podpisu dávaš aj pečiatku. Ale, tety naDU to niekedy nechápu, tak im tam treba ručne tlačeným písmom napísať názov firmy a sídlo.
Paula
08.03.12,09:15
Nechápavú tetušku by som vyzvala k písomného odôvodneniu , prečo jej k šťastiu chýba pečiatka .
avalik
08.03.12,09:20
V prvom rade ako mášš napísané v ob.registri či k podpisu dávaš aj pečiatku. Ale, tety naDU to niekedy nechápu, tak im tam treba ručne tlačeným písmom napísať názov firmy a sídlo.

s tym OR suhlasim
ale naco pisat nazov firmy a sidlo - ved to maju vyplnene v prislusnych kolonkach
okrem toho som si na tlacivach k dani z prijmov PO nevsimla poziadavku k podpisu pridat aj peciatku (ak sa mylim opravte ma)
tibor1000
08.03.12,10:21
pozerám výpis z OR - sposob konania statut.organu... :
"v mene spolocnosti kona a v jej mene podpisuje konatel samostatne. ak je konatelov viac,v mene spolocnosti kona a v jej mene podpisuje kazdy konatel samostatne."
peciatka sa tam nespomina
takze to mozem chapat,zeby to na Danovom urade mohli zobrat aj bez peciatky?
ani na vykazoch k dan.priznaniu sa nepise,ze treba peciatku... no snad nas nebudu prehanat hore dole,ze vyrobit peciatku... :eek:
JM1968
08.03.12,10:23
Ja podávam jednu firmu už 3 roky bez pečiatky, nevadí to na Dú, ale treba ručne dopísať, že "bez pečiatky" :-)
avalik
08.03.12,10:30
Ja podávam jednu firmu už 3 roky bez pečiatky, nevadí to na Dú, ale treba ručne dopísať, že "bez pečiatky" :-)

preco pisat "bez peciatky"???
ak by bol v OR zapisany sposob konania "podpisuje s dolozkou "bez peciatky" " tak jedine vtedy
Paula
08.03.12,10:31
Ja podávam jednu firmu už 3 roky bez pečiatky, nevadí to na Dú, ale treba ručne dopísať, že "bez pečiatky" :-)


Nič netreba dopisovať, ešte sa mi za dve desaťročia neušla reklamácia.
Ivenka
08.03.12,10:37
1Dara, Paula na DU Košice to tetušky odo mňa vždy pýtali tak som to tam chodila dopisovať ako pajac.....píšem len z praxe, viem že je to blbosť.
avalik
08.03.12,10:44
1Dara, Paula na DU Košice to tetušky odo mňa vždy pýtali tak som to tam chodila dopisovať ako pajac.....píšem len z praxe, viem že je to blbosť.

no nech tetusky uvedu § podla ktoreho to vyzaduju

pokial viem stale platia tieto ustanovenia Ustavy:

Čl.2
(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.
(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
Paula
08.03.12,10:45
1Dara, Paula na DU Košice to tetušky odo mňa vždy pýtali tak som to tam chodila dopisovať ako pajac.....píšem len z praxe, viem že je to blbosť.


Mala som a mám na krku len KE. Netreba sa dať šikanovať, tetušky majú i svojich nadriadených.
willma
11.07.12,05:20
čo tak zadať si platenú reklamu do sekcie inzercia???
zlatica76
11.07.12,05:59
Dopisovanie "bez pečiatky" pýtajú aj na DÚ Levice.
V prípade, ak to tam nenapíšem, volajú ma na DÚ dopísať to.
KEJKA
11.07.12,06:14
na tlačivách DU je uvedené "podpis a pečiatka".
ak tam bude len podpis, tak sú dve možnosti
a/ spoločnosť zabudla opečiatkovať
b/ spoločnosť nemá pečiatku
nie všetky to tak majú, výkazy napr. už roky nemajú, za rok 2010 a skôr mal DPPO atp........
Podľa mňa to šikanovanie nie je, ako má správca vedieť o ktorý prípad ide? Dopísaním bez pečiatky, alebo ako mne sa stalo - dopisovala som "nepoužívam pečiatku"
sa deklaruje možnosť b/.
Druhá vec je, že tie tlačivá sú tak vymyslené, ako sú.
ale najnovšie DPPO už tiež nežiada v kolonke pri podpise "odtlačok pečiatky".
Pokiaľ to tam nie je, nemajú nárok pýtať dopisovanie.