Eva11
06.02.06,09:25
Prosí Vas vie mi niekto poradiť, ako si odkontrolujem DPH.DPH účtujem cez 343.19.A z daňovým úradom cez 343.5.Chcela by som vedieť či mi DPH sedí. Ďakujem
alušik
06.02.06,08:38
Evka, podla danovych priznani by si si mala preuctovat DPH z 343.19 na 343.5. Zauctujem si aj pripadne halierove rozdiely z titulu zaokruhlovania na 548/343.
Ak mas vsetko spravne, rozdiel na 343.5 by Ti mal vychadzat podla toho, ci Ti za posledne obdobie vysla danova povinnosti alebo narok na odpocet, pripadne by tam boli zohladnene preplatky/nedoplatky na DPH, ak nejake mate.
343.19 by Ti mala zostat 0, alebo kazdu ciastku, ktora ti robi rozdiel musis vediet zdovodnit. Napr. mala by si tam zauctovany dobropis, ktory si dostala az v januari, ale zauctovala si ho este do decembra, ale podla zakona o DPH si ho "uplatnila" az obdrzanim a pod. Cely zostatok musi sediet.
slnko
06.02.06,08:41
syntetika účtu 343 by Ti mala vyjadrovať Tvoj vzťah k DU, to znamená, čo si dlžná DU a lebo DU Tebe. Takže pozri si HK za účet 343 (celkový súčet) a ak máš z predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia vyrovnanú DPH s DU, tak by Ti tam mala vyjsť suma, ktorú máš na výkaze DPH z aktuálneho zdaň. obdobia. Môže tam byť len malý rozdiel - halierové vyrovnanie zo zaokrúhľovania na výkazoch.