Pamarosi
08.03.12,12:29
Dobrý deň,

mám takúto otázku . Kupujem tovar od dodávateľa z ČR, platiteľa DPH. Ja som sa registroval na daňovom úrade, ale ešte mi nebolo priradené DIČ, stále čakám. Ale dodávateľovi stojí tovar na sklade a potrebuje ho vyskladniť a poslať. Vravel,že tým pádom ak nemám ešte DIČ, musí mi to poslať s DPH. Je to tak správne ? Pokiaľ viem, nákup zo zahraničia je bez DPH a potom sa samozdaním .

:ďakujem za odpoveď
srska
08.03.12,14:46
Dobrý deň,

mám takúto otázku . Kupujem tovar od dodávateľa z ČR, platiteľa DPH. Ja som sa registroval na daňovom úrade, ale ešte mi nebolo priradené DIČ,* stále čakám. Ale dodávateľovi stojí tovar na sklade a potrebuje ho vyskladniť a poslať. Vravel,že tým pádom ak nemám ešte DIČ, musí mi to poslať s DPH. Je to tak správne **? Pokiaľ viem, nákup zo zahraničia je bez DPH a potom sa samozdaním ***.

:ďakujem za odpoveď
*čo ti nebolo pridelené DIČ alebo IČ DPH?
** je
*** keď budeš mať pridelené IČ DPH
Pamarosi
08.03.12,14:50
Ani jedno ešte ... A úrady si dávajú načas ...
Pamarosi
08.03.12,15:06
a ako by sa to prosím Vás dalo riešiť ? ak dodávateľ nie je ochotný čakať a tovar chce poslať. Ja ešte nemám IČ DPH. Keby som zaplatil vrátane DPH, viem si uplatniť neskôr odpočet DPH ? Ak je žiadosť už podaná ? Ďakujem za odpoveď .
srska
08.03.12,15:09
Ani jedno ešte ... A úrady si dávajú načas ...čo si tu v sk prvý deň? majú na to (pridelenie DIČ) lehotu 30 dní od podania žiadosti a navyše terazky im systém viac nejde ako ide
srska
08.03.12,15:09
a ako by sa to prosím Vás dalo riešiť ? ak dodávateľ nie je ochotný čakať a tovar chce poslať. Ja ešte nemám IČ DPH. Keby som zaplatil vrátane DPH, viem si uplatniť neskôr odpočet DPH ? Ak je žiadosť už podaná ? Ďakujem za odpoveď .vieš
srska
08.03.12,15:14
a ako by sa to prosím Vás dalo riešiť ? ak dodávateľ nie je ochotný čakať a tovar chce poslať. Ja ešte nemám IČ DPH. Keby som zaplatil vrátane DPH, viem si uplatniť neskôr odpočet DPH ? Ak je žiadosť už podaná ? Ďakujem za odpoveď .jeho je tovar - tvoje sú love, tak nech švéd rozmýšľa:)
Pamarosi
08.03.12,15:19
Ďakujem pekne za promptnú odpoveď . Pekný zvyšok ďňa
srska
08.03.12,15:21
Ďakujem pekne za promptnú odpoveď . Pekný zvyšok ďňau nás je čapavina:(