market1
08.03.12,13:24
Mám problém lebo riešim OZ ktoré ma v stanovách :

1. Cieľom združenia je:

a. Hlavným cieľom je rozvoj telesnej výchovy a športu, podpora športu detí, mládeže a občanov zdravotne postihnutých, vytváraním podmienok pre zabezpečenie činnosti klubov, oddielov a iným právnickým osobám. Zabezpečovať spoločné potreby klubov a oddielov v oblasti ekonomickej, organizačnej, materiálovo-technickej, personálnej, edičnej, vedecko-výskumnej, zdravotnej a vzdelávacej. Organizovanie a podpora športových činností vytvorením vlastného združenia klubov a ich začlenenie do asociácii.
b. vyvýjať aktivity v oblasti kultúry, vzdelanosti, tvorivosti, všobecnej gramotnosti občanov formou realizácie kultúrno-spoločenských a výchovno-vzdelávacích aktivít.
c. vytváranie materiálnych, technických a fondových podmienok pre splnenie svojích cieľov ako aj uspokojovanie športových, kultúrnych, informačných, vzdelávacích, sociálno-spoločenských a voľno-časových potrieb pre všetky vekové a sociálne skupiny obyvateľov .
d. prispievať aj k prekonávaniu sociálnych, informačných a komunikačných bariér pri integrácii znevýhodnených spoluobčanov.
e. vytváranie materiálnych podmienok pre humanizáciu a skvalitňovanie života znevýhodnených občanov

1. Zdrojmi majetku sú:

· dobrovoľné členské príspevky
· dary od fyzických osôb
· dotácie a granty od právnických osôb z tuzemska i zahraničia
· dotácie od štátnych a samosprávnych orgánov a organizácií
· príjmy z činnosti pri napĺňaní cieľov združenia
· reklamná a propagačná činnosť
· príjmy zo štartovného, resp. účastníckeho poplatku oprávňujúceho štart na športovom
podujatí organizovanom OZ
· príjmy za účasť športovcov na športových súťažiach, športových exhibíciách alebo na
iných športových podujatiach
· príjmy vo forme peňažných a nepeňažných cien zo športových súťaží a podujatí
· príjmy zo vstupného na zápasy a podujatia
· príjmy z podielu 2% zaplatenej dane
· prijaté dary
· príjmy z predaja športovcov, ktorí boli vychovaní z prostriedkov OZ Bratislava
· príjmy z televíznych a rozhlasových prenosov
· príjmy z reklám a z postúpenia reklamných práv, ktoré nezakladajú cenovú konkurenciu

a práve tu mám problém či faktúru za reklamu zahrnúť do zdaniteľných príjmov alebo nezdaniteľných lebo tieto zdroje boli použité na podporu činností OZ . Alebo mám doporučiť prepracovanie textu aby bol tento príjem zahrnutý do nezdaniteľných príjmov .

Ďakujem za odpoveď
market1
08.03.12,16:28
vie niekto poradiť ďakujem Jaro
market1
09.03.12,07:05
nevie nieto poradiť lebo mám s tým problém a termín sa blíži Ďakujem
ego.mc
16.03.12,20:57
Príjem z reklamy je zdaniteľný príjem.