simonka1
08.03.12,15:07
Ahoj poraďáci,
hľadám niekoho kto by mi vedel poradiť s výdavkami, ktoré sa týkajú prenajatých zamestnancov. Ide o to, že za leasingových zamestnancov si personálka faktúruje prenájom. Ale títo ľudia sú ubytovaný v ubytovni a dostávajú u nás aj obedy a tieto výdavky podľa zmluvy máme hradiť my. A mne nie je jasné, či tieto výdavky týkajúce sa leasingových zam. sú pre mňa daňové náklady a či si môžem aj odpočítať DPH. Prosím o názor. Ďakujem.
simonka1
09.03.12,11:10
fíha....nenájde sa tu nikto, čo by mal podobný účtovný prípad ako ja???....nestretli ste sa nikto s účtovaním leasingu zamestnancov??? :mee:
halúzka
09.03.12,11:36
Nevidím dôvod, na neuplatnenie nákladov, daňovo uznaných a tiež odpočtom DPH, samozrejme, nebudem tu rozpisovať, čo všetko musí mať daňový doklad a pod......ale je to výdavok (náklad) na dosahovanie príjmu. Pozri si, čo všetko ste si dohodli v zmluve, aby si nedala niečo do nákladov, čo je nad rámec Vašich povinnosti.
simonka1
09.03.12,14:30
hmmm...rozmýšľam nad tým, že keď sme mali ubytovaných vlastných zamestnancov, tak sme im nepeňažný príjem aj zdaňovali, ale leasingový sú neni naši vlastní zamestnanci a vypláca ich personálka....