salomen30
08.03.12,14:16
Zdravím vás.Zaujímalo by ma keby som mal živnosť na Podnikanie v oblasti nakladania s inými ako nebezpečnými odpadmi a jednalo by sa o výkup použitého rastlinného oleja z prevádzok za účelom ďalšieho predaja.Potreboval by som nato registračnú pokladnu?Teda výkup z prevádzok a potom následný predaj inej firme.Alebo ako by sa to dalo najlepšie vymyslieť aby to išlo aj bez registračnej pokladne.?Ďakujem.
Anik
16.01.13,11:32
nechcem otvárať novú temu, tak sa spýtam tu
- musí, alebo nemusí mať reg.pokladňu autoservis
stačí ak sa príjem realizuje cez Faktúry napr. pre poisťovňu a tá následne uhrádza na bankový účet?

Služby na ktoré sa vzťahuje povinnosť reg. pokladne
45.20 Oprava a údržba motorových vozidiel, a to nie len pri oprave a údržbe OMV okrem inštalovanie dielov a príslušenstiev, ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu
Na základe vyššie spomenutého by som povedala, že autoservis musí mať na prevádzke reg.pokladňu, alebo sa mýlim? čítať síce viem, ale nie vždy musím porozumieť tomu čo je tam ozaj napísané.
ďakujem
Economic
16.01.13,12:07
Nemusíš mať reg. pokladnicu, ale nesmieš prijať platbu v hotovosti od zákazníka, ani úhradu faktúry v hotovosti. Všetky plnenia musia ísť na účet.
Anik
16.01.13,12:08
ďakujem
johny18
16.01.13,12:14
A co autobazar v tomto pripade:
- ak sprostredkuva predaj ojazdenych aut, cize prijme hotovost od kupujuceho, odovzda ju predavajucemu. Predavajuci mu potom na zaklade zmluvy o sprostredkovani zaplati proviziu.
Economic
16.01.13,12:21
Tu hlavne pozor na výšku platieb v hotovosti a jej obmedzenie.
Spadá tvoja činnosť do zoznamu, kde ERP je povinnosťou ? Pozri zoznam aj tu porade bol viackrát pridaný ako príloha. Popozeraj podobné témy o ERP.
johny18
16.01.13,12:48
Pozrel som si tieto temy: http://www.porada.sk/t185293-autobazar-a-dph.html
http://www.porada.sk/t185396-autobazar-a-registracna-pokladnica.html
su tam nazory, ze je treba mat ERPO a nazory, ze netreba. Podla mna netreba, kedze tento autobazar len sprostredkuva predaj na zaklade zmluvy o sprostredkovani a pre autobazar to neni predaj tovaru. Co myslite?
Economic
16.01.13,12:56
Tak potom najideálnejšie riešenie podať dopyt na DÚ, keď názory sa tu rôznia. Odpovedajú veľmi promptne. Mne takto minule odpovedali z pohľadu povinnosti DPH a záložne. Klient bol veľmi spokojný.
johny18
16.01.13,13:07
Prave som podal. No o tom, aby odpovedali promptne sa v mojich pripadoch hovorit neda. Vzdy som na odpoved cakal priblizne 3-4 tyzdne.