_Ajuska
08.03.12,15:55
Ked si kupujem pouzitu vec (od fyz. osoby cez internet), ktoru preukazatelne pouzivam dalej na podnikanie, mozem si to dat do vydavkov v JU? (Taktiez mi musi ta FO dat aj nejake potvrdenie, ze som to od nej kupila.
Taktiez druha otazka - opacne, aj ja niekedy predavam nepotrebne veci fyz. osobam, väcsinou cez bazar na internete. V tomto pripade sa nejedna o vec a podnikanie (jedna sa napr. o veci na oblecenie, z ktorych uz moje deti vyrastli), do popisu v b. výpise dam napr. suknicka pre dievcatko, z coho je evidentne, o co islo. Davnejsie som tie veci kupovala za plnu (napr. 15 eur) sumu a predavam ich za symbolicku (2 eura), len nech to nemusim vyhadzovat, ked mi to zavadzia. Ked si robim dan. priznanie typu B, mam takyto prijem dat do normalne do prijmov? Za cely rok by to bolo max. 100 eur,neviem, ci to tam treba uvadzat. Ked pride D. kontrola, bude prechadzat po ucte a zistuje, odkial mam prijmy a ci su zdanene predpokladam. :confused::confused:
ewita888
08.03.12,17:15
keď kupuješ vec na podnikanie, možeš si to dať do daňových výdavkov len na základe dokladu o kúpe /napr. zmluva/ a na základe dokladu o zaplatení..
keď predávaš veci, ktoré si uviedla, nie je to zdaniteľný príjem, neuvádzaš to do daňového priznania..
_Ajuska
09.03.12,19:25
Dakujem pekne za info:)