Jannao
08.03.12,19:19
Dobrý večer,
prosím o odpoveď na otázku : v daňovom priznaní si priznávam príjem z prenájmu nehnuteľnosti, s uplatnením paušálnych výdavkov -sú súčasťou daňového priznania aj výkazy ( príjmov a výdavkov, majetku a záväzkov ) ? .
Ďakujem.
Tweety
08.03.12,18:24
Dobrý večer,
prosím o odpoveď na otázku : v daňovom priznaní si priznávam príjem z prenájmu nehnuteľnosti, s uplatnením paušálnych výdavkov -sú súčasťou daňového priznania aj výkazy ( príjmov a výdavkov, majetku a záväzkov ) ? .
Ďakujem.

NIe sú.
Jannao
08.03.12,18:37
Ako v daňovom priznaní preukážem príjmy ?
Anja111
08.03.12,18:43
Ako v daňovom priznaní preukážem príjmy ?
V DP príjmy z prenájmu nepreukazuješ. Preukážeš ich pri prípadnej daňovej kontrole.
Jannao
08.03.12,18:52
Ďakujem.
Ešte jedna otázka. Ak by som uplatňovala skutočne vynaložené náklady, taktiež k daňovému priznaniu neprikladám výkazy ?
Tweety
08.03.12,18:55
Ďakujem.
Ešte jedna otázka. Ak by som uplatňovala skutočne vynaložené náklady, taktiež k daňovému priznaniu neprikladám výkazy ?

Nie, vtedy už musia byť.
Anja111
08.03.12,19:06
Ďakujem.
Ešte jedna otázka. Ak by som uplatňovala skutočne vynaložené náklady, taktiež k daňovému priznaniu neprikladám výkazy ?

Metodický pokyn k preberaniu daňových dokumentov k dani z príjmov podávaných v roku 2011


účtovná závierka – daňovníci, ktorí o príjmoch podľa § 6 ods. 1 a ods. 2 zákona o dani z príjmov účtujú v sústave jednoduchého účtovníctva predkladajú spolu s daňovým priznaním účtovnú závierku (výkaz o majetku a záväzkoch Úč FO 2-01 a výkaz o príjmoch a výdavkoch Úč FO 1-01),
daňovníci účtujúci v sústave podvojného účtovníctva predkladajú účtovnú závierku (súvahu Úč POD 1-01, výkaz ziskov a strát Úč POD 2-01 a poznámky).
Daňovníci s príjmami podľa § 6 ods. 3 aj v prípade ak účtujú a musia dodržiavať postupy účtovania či už podvojného alebo jednoduchého účtovníctva nie sú povinní predkladať účtovné výkazy, nie sú v zmysle zákona o účtovníctve účtovnými jednotkami.
Jannao
08.03.12,19:26
Ďakujem
batorek
26.03.12,08:15
Dobrý deň.
Ja sa chcem spýtať keď živnostník prenájíma miestnosť z budovy ktorú má v majetku
príjem z prenájmu mu chodí na účet ide to do príjmu do §6 zo živnosti, alebo to musí vykazať
ako príjem z prenájmu § 6 ods. 3. Má na to aj živnost. oprávnenie